פלאי הטכנולוגיה 298847
גידי הסב את תשומת ליבי לידיעה הבאה: חברה פיתחה "מכשיר שמיעה" לעוורים בשם The vOICe. מדובר במצלמה זעירה, שניתן להסתיר מאחורי זוג משקפי שמש. המצלמה קולטת את הסביבה ומשדרת את מה שהיא קלטה לתוכנת מחשב, אשר מתרגמת את התמונה לצליל. באמצעות האזנה לצלילים המשתנים, יכול האדם העיוור "לראות" סביבתו, בדומה לעטלף או דולפין. את התוכנה הדרושה אפשר להתקין על טלפון סלולרי.

ראו מאמר בוואלה "לראות את הקולות": http://news.walla.co.il/?w=/4/708832 והאתר של החברה: http://www.seeingwithsound.com/voice.htm (משום מה לא מגיב כעת, אז קצת קשה לי לברר איך המצלמה מתקשרת עם הטלפון, ואיך מתקינים את התוכנה על הטלפון. אולי האתר הזה הלך לישון. באמת מאוחר).
פלאי הטכנולוגיה 298856
תודה ערן
אגב האזנתי לסאונדים שהם נותנים כהדגמה אני לא יודע עד כמה המכשיר הזה יעיל לעיוורים אבל אני בטוח שזה ילך טוב במסיבות אסיד כל מיני קולות מוזרים בסאונד סטריופוני שהולכים ובאים בהתאם לתזוזה שלך.
לאחרונה ניסיתי מכשיר בשם מיני גייד שאמור להטריע על מכשולים בטבח של 4 מטר בעזרת רטת זה לא ממש היה יעיל כשהלחתי ברחוב כשעברו מכוניות הוא גם רטת וגם לא אהתי את הרעיון שאיין לי יד פנוייה
יד אחת אוכזת במקל ויד שנייה במיני גייד מניע אותו ימינה סמולה והפה עסוק בלענות לאנשים ששואלים אותי מה זה המכשיר המוזר הזה שאני מחזיק ביד.
האמת שלמרות מה שכתבתי כאן בעבר אני כן חושב על כלב נכיה כי הגעתי לכל מיני טובנות ומחשבות אבל אני לא הולך להפוך את המאמר הזה לבלוג.
פלאי הטכנולוגיה 299287
ומה עם היכולת של המוח האנושי לעכל את המידע הזה ולהשתמש בו ביעילות כמו מוח של עטלף או דולפין ?
פלאי הטכנולוגיה 299771
עיוורים שהולכים שנים עם מקלות ליזר מזההים את הרעידות השונות של המקל.
אגב לי עדיין ניראה מוזר להיסתובב עם אוזניות על האוזניים כי בתור עיוור הרבה מהניידות שליתלויה ברעש התנוע נגיד כשאני מיתקרב לעיכול בדרך אני מאזין למכוניות העושות את הסיבוב. וכך אני יודע שהעיכול מיתקרב.
פלאי הטכנולוגיה 299812
מה זה מקלות לייזר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים