ממלכת גן העדן 305638
בימים אלה יצא למסכים סרטו של רידלי סקוט "ממלכת גן העדן " שהוא ככל הנראה הסרט הטוב ביותר שנעשה עד כה על ימי הצלבנים ,אם כי זה לא עזר לו הרבה בקפות שם נכשל כישלון חרוץ ,וחבל.
עוד על הסרט :
בחזרה לימי הצלבנים
ממלכת גן העדן 318968
זה סרט טוב זה?
העלילה חלולה לחלוטין ובלתי הגיונית בעליל:
*הו! ביליאן כזה טהור. הוא לא יקח את אהובת ליבו לאשתו החוקית ויהיה מלך ירושלים אם תוך כדי כך הוא גורם לבעלה המנוול ומחרחר המלחמה למות.
*כמובן שאם לא ביליאן, אין אנשים אחרים חוץ מהמנוול עצמו לתפקיד.
*ולא. אם אני הייתי שליטת צור, צידון ועכו לא הייתי הולכת לחיות בטיז אל-נבי צרפתי עם נפח. בטח שלא לפני גילוי אמריקה (עד גילוי אמריקה לא היה ממש מה לאכול באירופה. חוץ מלחם, בירה, חזירים, תפוחים ופירות יער. אה, כן. ופטריות. אין מה להשוות עם גן העדן הקולינרי של המזה"ת).

וכמובן, איך ניתן להתעלם מהשגיאה מס' אחת של כמעט כל הסרטים הזרים שעלילתם מתרחשת בישראל: כל ישראל היא מדבר. ביליאן נוחת במדבר, מגיע לירושלים, שגם היא מדבר, הנחלה שלו (יבנה, דרך אגב. אחד מהמקומות בארץ שדווקא מים לא חסר להם) היא מדבר יותר מכל דבר אחד וגם הדרך מירושלים לתל אביב, אחד מהאיזורים היותר פורים בארץ בעשרות אלפי השנים האחרונות - היא מדבר.
כמו ב"בן חור": בגלל אבן שנפלה מגג הבית של בן חור וכמעט הרגה את הנציב הרומי נגזר עליו להיות מובל בכל הארץ למען יראו ויראו, ואז להיות משוטאי בגליאה.
והוא הולך. והולך. והולך. והולך. והולך. במדבר. והשמש קופחת. והחיילים הרומיים שהוא נגרר אחריהם מכים אותו. ואז הוא מגיע לעיירה מדברית צרובת שמש, במקרה קוראים לה נצרת, ואיזה נגר שנראה בול כמו ישו נותן לו מים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים