308608
"הנתונים לגבי זיהומים של פגים הם חסויים ושמורים במשרד הבריאות. הם אינם נגישים לציבור נכון להיום, ואי אפשר לקבל אותם על פי חוק חופש המידע כיוון שהדבר עלול לחולל רעידת אדמה אדירה."

בחוק חופש המידע
לא מצאתי את סייג "רעידת האדמה".

האם משרד הבריאות טוען שהמידע אינו מצוי בידו?
מידע על פגים 308637
למיטב ידיעתי, מזה למעלה מעשר שנים נערך איסוף מדוקדק של נתוני פגים בישראל (על כל אחד מהפגים ממולא טופס שנשלח על ידי הפגייה למרכז איסוף). כל חוקר יכול להגיש שאילתות למאגר.
אני אנסח את זה אחרת 308646
לפני כעשר שנים ישבה ועדה (ועדת בויקס) ודנה בתקינה הנדרשת לפגיות על מנת שיתפקדו באופן אופטימלי.
הם עשו עבודה מקפת ומצויינת. אך מסקנותיה, כפי שמשתקף בדו''ח מבקר המדינה משנה שעברה, לא מולאו לחלוטין.
לא ביקשתי ולא שאלתי אף אחד באופן רישמי אודות נתוני הזיהומים, אך מכיוון שאנו עמותה בתחילת דרכה ואנו מקווים לפעול עוד רבות למען הפגים, אנו מקשיבים לעיצה שניתנה לנו, לפחות כרגע, אשר אמרה לא לשאול יותר מדי שאלות שיגרמו לא לבטוח בנו.
אני בטוח שנתוני הפגיות נרשמים במשרד הבריאות, אך מנסיוני בבקשות מסוג זה, אין עדיין טעם לנסות ולבקש אותם. הדרך היחידה האפשרית ללא ''שריפת'' שמנו תהיה לענין עיתונאים בנושא שיחקרו ויפרסמו בענין.
אני לא יודע לגבי עשר שנים של איסוף ואשמח לשמוע כל נתון וידע שיש לך בענין.
לסיום, בנוגע לדו''ח ועדת בויקס, לאחרונה, הצלחתי לשים את ידי על עותק של הדו''ח ואני שוקל בדעתי פעמיים ושלוש וארבעה כיצד להפיק מציטוטי אותו את הרווח המכסימאלי לפגיות ולפגים.
ועוד מילה לגבי הנושא הזיהומים- כמובן שיגיע היום בו נוכל ''לדרוש'' נתונים ממשרד הבריאות, אך עדיין לא רכשנו את העמדה שתזכה אותנו בהתיחסות הנתונה (אפילו לגבי מועד פגישת הועדה וקבלתה את העצומה לא קיבלתי תגובה). עוד חזון למועד...
אני אנסח את זה אחרת 308668
אופציה שאני יכולה לחשוב עליה היא פניה למרכז הנתונים באמצעות חוקר ועם שאלת מחקר ספציפית (כולל מחקר אפידמיולוגי או כלכלי).

בתור התחלה זו נראית לי אופציה עדיפה בהרבה בהשוואה לפניה דרך העיתונות (שבאמת עשויה לסמן אתכם כ''עושי בעיות'' ולא כ''מחפשי פתרונות'').

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים