''יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע'' 308821
יש לי כמה דברים לעותרים,

מאיזה מניעים אתם עותרים נגד הצבא שסביר מאד להניח שאין לכם מושג כמה משאבים הוא מפעיל על מנת לנתח את אופי אלפי המתגייסים בשנה בצורה אופטימלית? בדקתם את העובדות הגלויות בשטח לפני שאתם מפנים אצבע מאשימה על אפליה על רקע סוציו אקונומי? למה אתם רוצים להגיע בעתירה הזאת - שאנשים ידעו את "התשובות הנכונות" למבחני ניתוח אופי? אולי הייתם רוצים שאת קורס טייס יתחילו 1000 צוערים ולא 200? או אולי תשקטו אחרי שלקומנדו יתגייסו יותר אנשים עם בעיות שיעלו את אחוזי הנפל מהמסלול ומכאן פירוק צוותים ופגיעה ביחידות עצמן?

אני לא רואה שום טעם לעתירה שתביא לחשיפת יותר מידע משכבר קיים בנושא, אולי מלבד הרצון לפגיעה באופן עקיף אבל ודאי בטווח הרחוק, ביכולתו של הצבא.

שלום ובטחון
''יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע'' 308829
למיטב הבנתי טענת העותרים היא שהצבא משתמש דווקא בסולם שאינו אופטימלי ומכניס לחישוב הקב''א נתונים שאינם רלוונטיים ולכן מגיע למיצוי לא מיטבי של פוטנציאל המתגייסים. בכדי להוכיח זאת הם זקוקים לנוסחת חישוב הקב''א, אולם הצבא מסרב לתת אותה, ובכך מעמיד את הנוסחה שלו מעל לביקורת (פרט לביקורת פנימית) וללא אפשרות לשפר אותה.
לא נכון 308841
הצבא אינו נמנע מלהעמיד את הנוסחה לביקורת (לפחות לא מדברי העתירה) אלא מסרב לפרסם אותה, דבר שיפגע ביעילות שלה כפי שכבר הוסבר. מעבר לביקורות פנימיות שנערכות בדרגים שונים (עד ראש אכ''א ועד אג''ת, שהם בלתי תלויים ועובדים עצמאית) גם מבקר המדינה ומשרד הביטחון רשאים לבדוק ולהעביר ביקורת.
אילו הם כל הגופים המוסמכים לפגוע בשיקולים הפנימיים של הצבא למיטב ידיעתי (להוציא את בג''ץ, שמתערב רק כשיש סתירה מהותית בין קיום החוק לאופי הפעילות של צהל).
לגבי הטענה לכאורה של העותרים שהנוסחה אינה אופטימלית, הרי הם מצהירים שאינם מכירים אותה ולכן כמובן שאינם יכולים לטעון דבר שכזה.
לא נכון 308845
הם אולי אינם מכירים את הנוסחה, אבל הם יכולים לדעת על שאלות מסוימות שנשאלות, וכנראה נלקחות בחשבון. והם יכולים להניח שלקיחתן בחשבון גורמת להטיה לא רצויה בתוצאות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים