310093
עבורך הפרטה היא רק "העברת בעלות בנכס המוחזק בידי הממשלה לידי גורם פרטי", כאשר עבורי ועבור חלק מקוראי מאמר זה הפרטה היא גם outsourcing. למרות שאני מכיר את ההגדרה המצומצמת הזאת, אני בוחר שלא להשתמש בה. המושג הפרטה הוא מושג נרחב אשר לא קשור רק לנושאי כלכלה. לצמצם אותו לכלכלה ועוד לתחום אותו כמו שאתה מציע, זו אפשרות אחת. יש אפשרויות אחרות. אני חושב שבהחלט ניתן להשתמש בדוגמת "שירותי האשפה" כהפרטה של השירותים הניתנים על ידי העירייה.

ולעצם העניין, חברת מקורות היא לא ספק המים העיקרי במדינת ישראל. בכמה איזורים בארץ המים מסופקים על ידי גורמים שלא קשורים לחברת מקורות. בדרך כלל על ידי הרשויות המקומיות עצמן. בחלק מאותם מקומות איכות המים מזעזעת.
במקומות בהם מקורות מספקת את המים, התושבים מקבלים מים בתעריף יחסית זול למדינות מערביות אחרות. מי שעושה את הקופה על חשבון הציבור הן הרשויות המקומיות שקונות את המים ממקורות. הרשויות המקומיות מכפילות את התעריף בו הן קונות את המים ממקורות.
האם הפרטה תייעל את העסק? לא יודע. האם הפרטה תתן שירותים ראויים לאזרח? לא יודע. על סמך המקומות בהם המים מסופקים שלא על ידי מקורות, לא נראה שהתשובה תהיה חיובית.

אני לא בטוח שהפרטת תשתיות כמו מים וחשמל היא נכונה. המקרה של החשכת קליפורניה מעמידה בסימן שאלה את סוגיית ההפרטה של תשתיות אלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים