ערפאת מכין אליבי 31067
ברור לכול שאחרי החיסול בשכם של בכירי החמאס אמור להתבצע פיגוע קשה ביותר (לא שהיו טומנים את ידם בצלחת אלמלא החיסול). ההודעה הזו אינה אלא הכנת אליבי, התנערות מראש של הראשות הפלסטינית מהפיגוע העתידי הזה.
כך יכול ערפאת ליהנות מכול העולמות: גם להציג עצמו בעיני פרס, האירופים וסי.אן.אן כשוחר שלום, גם להניח לחמאס לעשות את העבודה המלוכלכת בשבילו, וגם לחכך ידיים בהנאה כשישראל תגמול לחמאס (האופוזיציה שלו) בהמשך.
ערפאת מכין אליבי 31094
התמיכה בחמאס כבר מזמן אינה מצומצמת (כ- 10% לפני שנתיים) כפי שהיתה בעבר. בהלוויה של ג'מאל מנסור היו כמעט 100,000 איש, כאשר כל אוכלוסיית שכם מונה באזור ה- 120,000 נפש. יציבות שלטונו של ערפאת התערערה עתה מאוד, והיא תתערער עוד יותר כשיתברר לציבור הפלסטיני שערפאת אינו מתכוון להגיב על מעשה הרצח הזה. מכאן האינטרס הברור של ראש הרשות להוריד את רמת האלימות - הרי כל רצח נוסף שיתבצע על ידי ישראל יהיה הרה אסון עבורו.

וכמובן יהיו את המתחסדים הרגילים שישאלו מדוע אני מתייחס להתנקשות בחייו של ג'מאל מנסור בתור "רצח". ובכן, חוץ מהעובדה שנהרגו שני ילדים וחמישה מבוגרים נוספים בפיגוע הזה, הרי זו שטות להניח שג'מאל מנסור תכנן פיגועים. מנסור ידוע זה שנים בתור מנהיג פוליטי מובהק. ההנחה שהוא ילכלך את ידיו בפיגועים במקום לתת לאחרים לעשות את העבודה השחורה, ועוד יסכן את חייו בתהליך (והרי היה ברור לו שהכוונת מונחת עליו - אחרת לא היה לוקח שומרי ראש) - היא תמימה ומטופשת. כמובן שרבים בכל זאת מאמינים לשקרים של דובר צה"ל.
ערפאת מכין אליבי 31106
שקרי דובר צה''ל טובים לי משקרי דובר הרשות הפלסטינית, ועמכם הסליחה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים