הלסדום נהינו? 31143
אפרופו כשרות, שמתם לב לפרסומת החדשה של בורגר-קינג? המבורגר *וגלידה* במבצע? בטלויזיה הישראלית? מעניין כמה זמן יקח עד שתגיע השאילתה בכנסת על כך שמפרסמים מבצע שמעודד לאכול בשר וחלב.
הלסדום נהינו? 31144
אם כבר להתקטנן אז עד הסוף.
הגלידה בבורגר קינג היא פרווה.
הלסדום נהינו? 31149
אה, כן? ואני נותרתי וחצי תאוותי בידי...
מישהו פה מתחזה לע"ב? 31145
מה יהיה? לפני שבוע "ראנד" מייצר מחשבים, השבוע הגלידה ב-BK חלבית... בילינסקי, מוטב שיהיה לך תירוץ לכל המעידות האלה!
(אם אתה פוליטיקאי מעשי, אזי אניח כי אלה אינן מעידות, ואנסה לגלות איזו מטרה אתה מנסה לקדם בעזרתן).
מישהו פה מתחזה לע"ב? 31150
הא, הזדמנות מצויינת להסביר נקודה. בקשר לסוגיית הטעות.

במקרה זה, יש לי הסבר לטעות – לא היה לי מושג שהגלידה היא פרווה (אגב, בתור ארנב אני לא יודע מה היתה דעתי על גלידה שנקראת פרווה). כלומר, אין כאן הכרעה ערכית בשאלה האם טעיתי או לא. לו הייתי יודע מראש שהגלידה היא פרווה *ועדיין* מתעקש על דעתי אזי היית צריך להתחיל לגרד את פדחתך עם כפותיך.

למה הדבר דומה? אי שם בשנת 1981 הודיע דובר צה"ל בבוקרו של יום על כך שהסורים קידמו סוללות טילי קרקע-אויר לבקעת הלבנון (מהלך שמוגדר כ"קזוס בלי" של ישראל), מבלי להכנס לשאלה מדוע מודיע זאת דובר צה"ל לאזרחים, מופיע ראש-הממשלה, מנחם בגין, ב"מבט" באותו ערב ונשאל לגבי הטילים. ראש הממשלה עונה "אין טילים". כאשר מקשה המראיין ושואל שוב "אבל מה לגבי ההודעה של דובר צה"ל?". הוא נענה על ידי רה"מ "דובר צה"ל הוא דובר צה"ל". במקרה זה לא ייתכן שכל האזרחים חודעים וראש הממשלה לא יודע, במיוחד לאור העובדה שבאמת היו שם טילים. לכן, במקרה זה *ברור* שראש-הממשלה לא טעה אלא עיוות את המציאות לשימושו. לאיזו מטרה? כתבתי בתגובה אחרת. לעומת זאת, קח את הטיסה של נתיבי אוויר קוריאניים שהופלה על ידי הרוסים בשנת 1983. במקרה זה יש לנו הסבר מדוע סטה הטייס (הוא הכניס את הספרות של הקוארדינטות לטייס האוטומטי בצורה שגוייה).

כך גם אני, הנחתי שגלידה "אמריקאית" עשוייה מחלב, כי זו הנחה סבירה. איני מתעקש על כך מרגע שהתברר לי שלא כך הדבר. לכן, מדובר בטעות מהסוג השני - נובעת מחוסר מידע. כמובן שהבחירה לכתוב את התגובה הייתה מונחית מטרה - לעורר דיון בשאלה. אולם לו הייתה לי מטרה אחרת הייתי מתעקש למשל שהעלמה עפרונית טועה (ולו רק באופו זמני, כדי לעורר את הדיון, אז כבר מי היה זוכר מאיפה התחלנו...). חוצמזה, עכשיו נפלת, תכף יהיו לך שני מאמרים על "טעות" במיילבוקס.
מישהו פה מתחזה לע"ב? 31222
רק למקדונלדס יש מזללות לא כשרות בארץ. BK הם כשרים, וזה ידוע לכל. בגלל זה הם לא מוכרים צ'יזבורגר. מכך, ניתן להבין בקלות שמדובר בגלידה פרווה. אם זה ברור לי ולמיץ, למה שזה לא יהיה ברור לך? בקיצור, לא יעזרו לך ההתחמקויות. יש לך אינטרס בעניין.
בBK יש גם מיצ? 31227
באמת? לא ידעתי. מגלים משהו חדש כל יום. אבל בכל מקרה, עכשיו בתור עונש גם אתה תקבל שני מאמרים על טעות למיילבוקס. והם באמת מגיעים - תשאל את מיץ.
מישהו פה מתחזה לע"ב? 31232
אני לעומת זאת לא ידעתי ש"גלידה פרווה" היא מוצר שאפשר להשיג גם מחוץ לחדרי האוכל הכשרים שיש בבתי המלון ובאולמות האירועים בישראל, ובאמת שלא העליתי בדעתי שרשת מזון מכובדת כמו BK תעיז לדרוש כסף מאנשים עבור המוצר הנ"ל.
תפסיקו להתחזות לע''ב 31240
זה רק מראה שאתה לא מכיר את הגלידה תות-לימון עם הלימון בטעם אקונומיקה, שמשום מה בשנים האחרונות היא מחולקת לשניים ברוחב ולא באורך (מה שמונע ממך לקחת משני הטעמים בו זמנית. ממש אוילי).
מצד אחד - זוועה אמיתית. מצד שני - אני לא יודע אם חיי היו חיים בלעדיה...
מישהו פה מתחזה לע"ב? 31269
ברעננה, בקניון של קולנוע פארק, בורגר קינג פתוח בשבת ולכן אין לו תעודת הכשר. או לפחות זה היה המצב עד לפני שנה. אני לא מעודכן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים