מקברי 31243
שוב תודה לכתבה מאלפת מפי אלי אשד.

רציתי להוסיף לרשימה את סרטו של פולנסקי "מקבת" משנת 1971. הסרט נעשה לאחר רצח אישתו ואותות המעשה ניכרים בעבודתו. אני חושב שלא ראיתי סרט רווי-דם יותר ממנו (ויש הרואים בכך תזכורת לזוועות שראה בביתו לאחר הרצח). הסרט גם מכיל כמובן התייחסות לעל-טבעי - שלוש המכשפות. מי שרוצה לעיין קצת בימד"ב : http://us.imdb.com/Title?0067372
צ'רלס מנסון כגיבור עם 31320
צ'רלס מנסון מנהיג הכת הרצחנית שטבחה את אישתו של פולנסקי ואנשים רבים נוספים, הוא היום מעין "דמות פולחן" בעצמו בארה"ב. לפי הדיווחים הוא האסיר שמקבל את מספר המיכתבים הרב ביותר , ארבעה מכתבים ליום מאנשים שונים ברחבי העולם שמוקסמים מאישיותו ומעלליו. באינטרנט ניתן למצוא אתרים שונים שמוקדשים לפירוט של יצירותיו, למוסיקה שלו לחייו וכו'.ועל כך ראו כאן : http://www.apbnews.com/newscenter/breakingnews/1999/...
אולי אפשר להשוות את זה למשיכה שהיטלר מעורר עם המחירים הגדולים שתמונותיו העלובות וכל דבר אחר שקשור בו מקבלים בשוק האספנים.
טוענים שמנסון הושפע גם מספרו של הינליין "גר בארץ נוכריה" וכי הכת שלו הייתה למעשה "קן " של אנשי המאדים בדומה לקבוצות רבות אחרות של תרבות הנגד בסוף שנות השישים. הינלין עצמו טען שהוא שכר עורך דין שראיין את מנסון ושמע ממנו שהוא מעולם לא קרא את הספר ושהוא בכלל קרא מעט מאוד ספרים...
כיום יש אנשים שמנסים ליצור קשר בין מנסון וכל זרם תרבות הנגדג של שנות השישים ולהראות שהוא היה חלק מרכזי בתוך זה ולמעשה קשור גם לפולנסקי.
אתר מעניין, אם כי יש לתייחס אליו בזהירות רבה ( המגמה של חיפוש קונספירציות כאן היא ברורה יתר על המידה ) על הקשר בין מנסון וזרמים שונים בתרבות הנגד של שנות השישים הוא זה :
צ'רלס מנסון כגיבור עם 31321
אחד הקישורים לא עבר היטב אז הנה הוא שוב :
הוכחה נוספת לקסם שיש לרשע על דמיונם של יותר מדי אנשים. דוגמאות נוספות הן חניבעל לקטר ופרדי קרוגר והערפד דרקולה. אבל כאן המדובר במציאות .
צ'רלס מנסון כגיבור עם 37546
סתם הרהור, אני סבורה שיגאל עמיר מקבל לפחות אותו מספר מכתבים וגם הוא הפך למושא של הערצה חולנית.
צ'רלס מנסון כגיבור עם 351166
הוא הושפע הרבה מהביטלס וההאלבום הלבן:
עובדה מעניינת 31502
או שתיים, למעשה:
1. המפיק של "מקבת" של רומן פולנסקי היה לא אחר מאשר יו הפנר, המו"ל של "פלייבוי".
2. גם אורסון וולס ביים "מקבת", גם הוא סרט נהדר.
"צא כתם, צא!" 31504
יו הפנר? באמת? בכלל לא מזכיר הפקות אחרות שלו... אם כבר מקבת אז שמעתי ששחקנים מאמינים שהמחזה מקולל ומי שמשחק בו מועד לפורענויות.
"צא כתם, צא!" 31506
אם אני זוכר נכון מה שקראתי באוטוביוגרפיה המצוינת של רומן פולנסקי ''רומן מאת פולנסקי'', אף אחד אחר לא היה מוכן להפיק את הסרט.
"צא כתם, צא!" 35971
המחזה מכונה בפי כל מי שחושב עצמו לאמן הבמה:" המחזה הסקוטי"
שמו של ספר הביוגראפיה:" רומן על פולנסקי"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים