בעיה: 3142
את צודקת. אפילו אני, שיש בבעלותי איזה כרומוזום Y תמוה, הצלחתי לשים לב למאות מלצריות מסכנות שרק מנסות לחייך עוד חיוך עייף לבחור שמנסה להקסים אותן עם משפט הפתיחה השנון שלו, לאלפי בחורות שרק מנסות להגיע הביתה בשלום מבלי לחשוש להאנס ע"י הבחור מהרחוב ליד. אבל אנחנו הגענו למצב אבסורדי, שבו החשוד אוטומטית נחשב לאשם, גם אם תוכח חפותו. במקרה של איציק מרדכי, אין זה משנה אם הוא אשם או לא. ברגע ששמו הופץ, הוא כבר נחשב לאשם.

הטענה של נשים רבות, כנגד המערכת ש"מסרבת להאמין להן", היא טענה לגיטימית, ואני לא מנסה להכחיש אותה. אך הטיעון הנגדי, הטיעון שפעמים רבות נשכח, הוא האפשרות להאשמה כוזבת. כיום, אולי אנחנו חיים בעולם שוביניסטי וסקסיסטי, אבל לכל אישה יש את הכוח להרוס, כלכלית ואישית, כמעט כל גבר. בעיה.
בעיה: 3148
איך, תגיד לי, איך אתה יכול להשוות בין מלצרית שזוכה לחיזור מילולי מצד לקוחות, לבין בחורה שחוששת להאנס?
האם הראשון משתווה, או אפילו דומה במשהו לשני? האם אסור לנסות *להתחיל* עם בחורה לפני שקיבלתי תעודת חיזור חתומה בשלושה העתקים? באיזה מין עולם אתם מצפים שנחיה? איפה ההומור? איפה הכיף? בשביל למנוע הטרדות מיניות ואונס, לא צריך להקפיא לנו את המוח.
מותר להתחיל עם מלצרית. נכון, זה עשוי להיות מייגע קמעה בשבילה, אבל זה גם מייגע להיות קופאית בסופרמרקט, אפילו שלא מתחילים איתה. לכל מקצוע יש את הדאון-סייד שלו, וזה אחד הדאון-סיידז של מלצרות. אף אחד לא מטריד אותה מינית. כולה זורקים לה איזה משפט. הסיבה היחידה שהיא סובלת מזה, היא חוסר המקוריות של המשפטים שזורקים לה. זה הטרדה מינית זה? אני חושב שגם חמוטל הייתה שמחה אילו בכך הייתה מתמצית בעית ההטרדות המיניות בארץ.
בעיה: 3174
נתתי בתור דוגמא את שני הקצוות של הסקאלה הקרויה "הטרדה מינית" - החל החיזור מעיק והערות אינפורמטיביות לגבי האנטומיה של מצרית, ועד למקרים בהם אותה בחורה ממש חוששת מאונס. שניהם נמצאים על גבול ההטרדה המינית - החיזור יכול להעשות בצורה קלילה, או מעיקה ומטרידה. החשש מאונס יכול להיות מוצדק (ואז זו כבר לא הטרדה מינית, אלא נסיון לאונס במקרה הטוב), או מופרח (אך עדיין מאיים).

כנראה, דובי, שהמקומות שבהם אתה מסתובב הם מקומות שבהם האוכלוסיה היא יותר ג'נטלמנית מהמקומות שאני מדי פעם מבקר. כבר יצא לי לראות לא פעם ולא פעמיים נסיונות חיזור של מלצריות שללא ספק עברו את הגבול של הטרדה מינית - אם בלשלוח אותה שלושים פעם על שטויות רק כדי שהיא תצטרך לחזור, ואם ב"להפיל" דברים על הרצפה כדי שהיא תצטרך להתכופף ולהרים אותם, יש אנשים שעושים פחות או יותר הכל, בלי שום נקיפות מצפון או מחשבה על הטרדה מינית. ומה המלצרית? ברוב המקרים - בחורה שמפחדת לאבד את מקום העבודה שלה, מפחדת להגיד מילה, ופשוט מעמידה פנים שהכל בסדר ומחייכת חיוך עייף.

בכל מקרה, לא זאת הייתה הנקודה שניסיתי להעלות. הנקודה הייתה ש(בניגוד למשל, לרצח) אפילו אונס הוא פשע שלעיתים אי אפשר להוכיח שהוא בכלל התרחש, ועל אחת כמה וכמה, הטרדה מינית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים