מטורף בודד ? 321650
מי שחושב או מקווה שמדובר במטורף בודד, שיקרא את התגובות באתר ערוץ 7 http://www.a7.org/news.php?id=120233.
מטורף בודד ? 321651
מטורף בודד ? 321652
בשלב זה הלינק (כבר?) לא עובד. לעומת זאת, ודאי יהיו אי אלה שיהפכו עכשיו את המחבל הזה לשהיד ויישבעו לו אמונים או משהו. בקיצור, עוד גולדשטיין.
מטורף בודד ? 321663
(היתה שם נקודה מיותרת בסוף הקישור)

מטורף בודד ? 321714
תודה. בקיצור, בכל מקום אותם דוברים, פחות או יותר.
321667
קישקוש -העוורון בשמאל כרגיל שובר שיאים. לאלמוני-ימני שפתח את השירשור "ישר כוח"(1) האשמה של הצייקן כלפיך מגידרה כרגיל מהו פאסיב-אגרסיב לשמו.

הבה נבחן לרגע את ההבדלים בתוך השיח הפנימי בין מנהיגים פלסטינים-ערבים לאלפי מעשי הרצח שנעשו באזרחים יהודים לבין המעשה הספורדי של המפגע היהודי.

ראשית נעמיד את ערוץ 7 אחרי זה נתייחס לאמצעי המדיה של הפת"ח "החילונים"-הפרגמטים לאחר עוד פיצוץ אוטובוס של כמה יהודים.

כן ואני מעז לשאול את מה שהטובקיסטים שואלים. מדוע כשיש פיגוע ירי של מחבל ערבי התקשורת הופכת את זה "לקו 300" ואילו מיני הצייקנים של השמאל מקבלים זאת כמובן מאליו?

"גילה פינקלשטיין (מפדל) אמרה הערב בתגובה כי "הרצח הוא חילול השם. מעשה נבלה זה פוגע ומכתים ציבור שלם. על ראשי הציבור להוקיע מעשה זה מכל וכל".

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר כי "זה מעשה לא יהודי ולא אנושי. זהו מעשה מטורף של בחור מטורף. מי שעשה מעשה כזה הוא רוצח בדם קר. על צה"ל לבדוק את עצמו כיצד קיבל בחור כזה נשק לידיו", אמר.

מועצת יש"ע הודיעה כי היא מגנה בחריפות ומביעה שאט נפש ומזועזעת מהאירוע החמור בשפרעם שגבה חיי אדם חפים מפשע. מועצת יש"ע מוקיעה את השימוש הציני שעושים גורמים פוליטיים שונים הרוקדים על הדם ומקשרים את האירוע החמור למחאה הדמוקרטית הלגיטימית והבלתי אלימה נגד תכנית הגירוש. "גם הצמדת התואר 'מתנחל' לאדם שכלל לא תושב התנחלות, מבקשת להכתים ציבור שלם המנהל מחאה דמוקרטית למופת. דווקא בעת כזו מוטב לגלות אחריות במקום להתלהם כדי לגרוף רווחים פוליטיים מפוקפקים", אומרים במועצה.

-----------------------------------------------
ואגב לאלמוני שפתח את שירשור התגובות: אל תתן להם לסרס אותך, בשם אנדסטיימנט מזויף שאינו קיים פה באמת. המניפולציות הדמגוגיות שנעשות בכל הודעה שלישית ע"י כל ציקן שמאלני מרקיעות לשחקים פי כמה ע"י חטאים של השוואות רלטיבסטיות.
321670
האם עיתוי המעשה מקרי, לדעתך?
321673
מעניין כיצד היתה התקשורת מגיבה לו הדברים היו כשהדברים היו נעשים נאמר מול כל אחד מאלפי מעשי הטרור של הערבים ביהודים?

מה דעתך?
321677
כשיש פיגוע נגד יהודים התקשורת עוסקת בהרחבה במטרותיהם של הרוצחים ובמניעיהם, ואיש איננו טוען שמדובר במטורפים. ומה לגבי מטרותיו של הרוצח מהיום?
321678
נסה להתמקד.
הנושא בשירשור הזה הוא הלינץ' והיחס השיניוני אליו כשהמחבל הוא יהודי.-ומבצעי הלינץ' הם ערבים (התעלמות עד הבנה שבהסכמה) לעומת כשהמחבל הוא ערבי והמבצעים יהודים("אובדן צלם אדם"/ מסיבת קו 300)?

מדוע קיים היחס הדואלי הזה ע"י אמצעי התקשורת, ממסדי התרבות, וכו' ?
321683
אתה צודק. חשוב שיביאו את מבצעי הלינץ' לדין. מדובר באזרחים ישראלים שצריך וניתן לאתר אותם.
מה היו, לדעתך, מטרותיו של הרוצח היהודי?
321685
משום מה אתה לא מתייחס לנשוא השאלה.

היחס השניוני של ממסדי התקשורת והתרבות למבצעי לינץ'.
321687
יתכן והתקשורת היתה מחמירה יותר עם מבצעי לינץ' יהודים אבל כמובן אין מה להשוות את זה לקו 300. אף אחד לא כינה את אנשי השב"כ "המון" ובקו 300 לא היה לינץ'. שם הוציאו את שני המחבלים להורג.
321767
ההשוואה לקו 300 היא כמובן טיפשית, ומעידה בעיקר על בורות או על חוסר הבנה. השוואה למקרים רלוונטיים דווקא מעידה על כך שאם כבר יש כאן יחס דואלי הרי שהוא "לרעת" המקרה הנוכחי.

הנה למשל תיאור האופן בו השתלטו האורחים על המחבל שביצע את הפיגוע באולם "ארמון דוד" בחדרה, מתוך עיתון "הארץ":

"החוגגים באולם ניצלו את המעצור ברובהו של המחבל והתנפלו עליו. אחד החוגגים הלם בראשו של חסונה בעזרת בקבוק בירה, פעולה שהיממה אותו למשך כמה שניות.

בשלב זה התנפלו על המחבל 15-10 חוגגים והיכו בו בבקבוקים, כיסאות ומוטות מתכת כבדים. חסונה נאבק קלות ואף שרט את אחד התוקפים. בעל האולם, יוסי אלבז, בעט בו בראשו. החוגגים גררו את המחבל, הנמצא במצב גסיסה אל מחוץ לאולם, וכמה מהם המשיכו להכות בו.

אחרי כשתי דקות הגיע פקד שמעון לוגסי ממשטרת חדרה, מלווה בשוטר נוסף ובמתנדב לפתח האולם, שם הם מצאו את חסונה מפרפר בין חיים למוות, כשחלק מהחוגגים עדיין מכים בו. לטענת כמה משתתפים באירוע, חסונה כבר היה מת כתוצאה מהמכות שקיבל עוד לפני שהמשטרה הגיעה למקום. השוטרים צעקו לעבר ההמון להתרחק, מחשש שהמחבל נושא עליו חגורת נפץ. לדברי לוגסי, חסונה ניסה להושיט את ידו לעבר האפוד שלבש, כנראה במטרה להפעיל את הרימון שנשא על גופו.

לאחר שהקהל הרב שהתאסף סביב חסונה התרחק, ירו בו השוטרים והרגו אותו".
הטיעון שלך מוטעה מבסיסו. 321787
לא קיים יחס דואלי כלל.

ברגע שמשתמשים במונח "לינץ"' - ברור כי זה לא התנהגות תקנית - התעלמות? איזה התעלמות? כל הדיווחים שראיתי כראו להתנהגות הזאת "לינץ"'. על מה אתה מדבר בכלל?
321899
כשעשו לינץ' לחייל ברמאללה התקשורת דיווחה על זה כאילו רק פסטינים/ערבים מסוגלים לדבר איום כל כך.
321898
אין שום סיכוי שהוא מקרי - הרי אימו של המחבל הזהירה מראש שהוא ימני קיצוני ומתנגד תקיף להינתקות.
321781
איך, למען השם, המראת לאלפי אזרחים יהודיים? אתה פוזל לשואה?
מתחילת האינטיפדה נהרגו אלף יהודים, מעל שלושת אלפים פלסטינאים -רובם לא לוחמים. תפעיל את המחשבה ללא מיטריית הפראנויה.
תראה לי פעם אחת שמישהו מהשמאל -מר"צ - לא גינה פיגוע טרור פלסטינאי. אם תחפש לי אנשי שמאל קיצוני הרבה יותר-אז אל תביא לי את אורי אריאל כמקביל. תביא מישהו קיצוני ממש מהימין שמקביל לקיצוניים ממש משמאל. למשל את כל מעריצי יגאל עמיר למיניהם, את כותב הספר "ברוך הגבר" ועוד תכשיטים מסוג זה.
מה שאני רוצה לומר הוא שכל ההתנצחות מי מגנה ומי לא -איננה ממשית.
מדינת חפיף 321805
אייל ציוני יקר!
שמת לב לכך שנעשה כאן ספין מרשים? שוב מכתימים את מחנה הימין במקום את הרשלנים.מעבר ליורה שעליו כמובן מוטלת רב האשמה נותרה עדיין קצת אשמה שצריך להדביק למשהוא. מאחר והרוצח מת הרי שאת הצדק יש לעשות תוך הבאה לדין של הנושא המשני באשמה.

לעניות דעתי כמה פרחחים מתפוח שיושבים כרגע במעצר כי העזו לא לצפות את שיתרחש, אינם מועומדים ראוים לשאת באשמה. אני מטיל את שארית האשמה על צבא ההגנה לישראל. צה"ל הוא צבא עתיר כוח אדם שחלקו נרפה ועצל. צבא שדרך קבע מפזר מסמכים סודיים במזבלות, עורך חגיגות שחיתות לטייסים ואנשי צוות אויר במאות אלפי ש"ח אבל שולח שנוררים לאסוף כסף לקניית אפודים קרמיים או נעלי ספורט לחיילים כי "אין תקציב"

הצבא הזה התרשל בכך שהתעלם מהתרעות לגבי מצבו הנפשי של החייל היורה, לא טרח לתפוס אותו ולהעמידו לדין על עריקה ועל סרבנות, ולא החרים את נשקו. אולי אם שר הביטחון היה נוזף ברמטכל ובעקבות זאת 30 איש היו הולכים לשבועיים לכלא היה מתחיל תהליך של עשיית סדר. אבל ככה זה במקומותינו. איש לא לוקח אחריות על מחדליו אלא מאשים את מי שכפוף לו.

מרגלית הר שפי ישבה בכלא וראש השב"כ הכושל שבמדינה מתוקנת היה מתבייש להראות את פרצופו בפומבי יושב ונותן עצות בפופוליטיקה.

אני הייתי מפטר את דן חלוץ ומביא במקומו רבט מהצבא של סינגפור.
הוא בטח היה עושה עבודה טובה יותר.

וחוץ מזה אם נותנים נשק למחבלים מהצבא של הפלשטינאים למה שנלין
על צה"ל?
לוגיקן חפיפניק 321824
אפשר גם להתאים את האקסיומות שלך למצבים שונים ויותר ראליים כמו: "אני במקום הדיקן הייתי מביא סטודנט שנה א מאוניברסיטת לטביה להחליף את הדוקטור"

באמת, איזה השוואה מופרח/כ/ע-ת אתה זורק כאן לחלל?
321837
כלל לא התיחסת לטיעון שהעלתי: צה"ל אשם באופן עקיף. לגבי דרכי הפתרון שהצעתי: עיקר הבעיה בצהל כיום היא לדעתי בבזבוז שחיתות וחוסר סדר, ואין כמו הסינגפורים לתקן בעיות כאלו. לא צריך גנרל רק "אדם רודף סדר" ובעניין זה אני מסכים שיש לנו מחלוקת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים