מחשבה של אחרי 321676
מעיון מיקרי בתגובות הטוקבקים בכמה אתרים למעשה המתועב הזה,
אני מתחיל להיות יותר ויותר משוכנע שיש בימין הישראלי חלקים שלמים של אנשים לא שפויים.אני לא מתכוון לביטוי כמטאפורה..אני מתכוון לאנשים שלא יעברו בהצלחה איבחון פסיכאטרי רציני אם הם מישהו ינסה לבדוק אותם.

אנשים שחושבים שהשב"כ עומד מאחורי המטורף הזה,אנשים שטוענים שאריק שרון אחראי על כך ושמח על כך,אנשים שאומרים שהרוצח צדיק גדול..ועוד ועוד.

אני תוהה,אם הגענו למצב שכשיהודי לוקח נשק ויורה באזרחים תמימים זה כבר אקט שיש עליו ויכוח,ואין קונצנזוס מוחלט לגבי גינויו..באיזה מדינה אנחנו חיים?מי הם אותם "אחים",ואיזו משפחה פסיכוטית ומעוותת אנחנו יוצרים איתם?מה צריך לקרות כדי שהמדינה וכל האזרחים השפויים יקיאו את הטרוף החוצה אחת ולתמיד?

גם הבריחה הכה צבועה והמיידית של כמה איילים לסוגיית"תגובת השמאל" לעניין,כאילו שזה העניין המרכזי פה,דוחה למדי.
בהקשר הזה צריך להוסיף שזה די עצוב שזה נותר מפלטם של הימנים,להשוות את המתנחבלים שלהם למחבלים הפלסטינים.גם השוואה כזאת אם תעשה,לא תחמיא למתנחבלים משום בחינה.אבל אני אוותר.בכלזאת למי שמתעקש,הדימיון בנהם אכן רב,אנשים שטופי אידאולוגיה של שנאה וטרוף,שמביאים אסון על כל השאר.
321679
אם בוחנים את המאבק ממעוף הציפור, ומנטרלים את המטענים המוקדמים, בהחלט ניתן לאמר שהרצח פוגע מאוד בדימוי התקשורתי של הכתומים ומשרת את הדמגוגיה של שרון כפרט כמו גם השמאל בכלל כנגדם.

אפשר בהחלט להבין, לאור ''הלינץ'' ההוליוודי שלא ממש היה והקשקשת להשמך מסע ההסתה כנגדם בשלל אמצעים אחרים- מדוע קיים מנגנון של בלימה ודחיה של מה שעומד להיות שוב מוטח בפניהם ע''י השמאל הטהרני.

גם אם אין מדובר על על התמודדות רציונלית-קוהרנטית היא בהחלט טבעית.
321688
במסווה של ניסוחים רציונליים- קוהרנטיים מבצבץ בדבריך האי רציונלי-רגשי והלא ישר. "שמאל טהרני" לעומת מה? לעומת הימין הכתום הרציונלי והאידאולוגי? כבר מופיעים בהרבה ממגיבי הימין כאן התקפות מקדימות על השמאל. כבר כולם יודעים איך השמאל יגיב. עוד כמה ימים וכמה מאות תגובות והדיבורים על שתול שב"כ ייקלטו.
איזה "שמאל מוסרני"? ולרשטיין כמרטין לותר קינג הוא האבא של המוסרניים. שמעת אתמול את התגובה של חנן פורת? הוא כבר מאשים את המשטרה . היא אשמה בזה שהיתה בדרום ואת הממשלה בזה שהיא בכלל מתעסקת עם רצועת עזה.
סהרורים 321809
תפיסות עולם של השמאל הקיצוני כמו הימין הקיצוני מבוססת על מהוויים יותר מאשר על עובדות.
אבל יש הבדל קטן: הפנטיות הדתית הובילה אותנו הלום וממנה צמחה הציונות והתחיה של העם היהודי בארצו.

(זה החל במיתוסים ואירועים מהתנך. אברהם אבינו, כיבוש הארץ ע"י יהושע בן-נון, גיור כפוי של תושבי הארץ בתקופות שונות, מצדה, מרידה ברומאים יוונים וכו, שמירת הצביון היהודי בקפדנות לאורך אלפיים שנות גולה)

ומה צמח לנו בינתיים מהפנטיות של השמאל?
סהרורי 321825
ומה צמח לנו בינתיים מהפנטיות של השמאל?

כלום.ממש, אבל ממש כלום.
סהרורי 321852
אני דוקא חשבתי על כל אלו שנהרגו בפיגועים מאז אוסלו, ולהבדיל, על אודי אדיב והדוד מרדכי החביב מדימונה,ובכלל על כל הנשמות הטהורות שתמיד מסבירות לי בהתנדבות למה אני לא בסדר ולמה כל מה שרע זה תמיד בגללי, ומה עלי לעשות כדי שיבוא שלום.
אין ספק, ללא הפנטזיות שלהם היה כאן משעמם מאד.
סהרורי 321887
צר לי מאד, אבל הדוד מרדכי החביב מדימונה אינו עומד במישור אחד עם יגאל עמיר או ברוך גולדשטיין. אפילו אם הוא סיפר סיפורי סבתא לסנדיי טיימס.
סהרורי 321941
גם יגאל עמיר והד''ר גולדשטיין אינם עומדים במישור אחד.
שהרי הסטודנט למשפטים הרג רק אדם אחד ואילו הדוקטור הרג אנשים רבים (אמנם ''רק'' ערבים ובכל זאת בני אדם...)

ובאשר לדוד מרדכי, האם אפשר להסיק מדבריך שמעשיו (שהוגדרו ע''י בית משפט ישראלי כבגידה) הם בגדר התנהגות סבירה לאיש שמאל, שהרי אתה מקל ראש בהתנהלותו.
סהרורי 321954
מרדכי וענונו סיפר דברים שראה בעבודתו בכור בדימונה. לפחות על פי תפיסת עולמי, יש הבדל תהומי בין שני הרוצחים לבינו. מה גם שזו בגידה מאד לא בגידתית. אודי אדיב ענה על ההגדרה כשנפגש עם סוכני המודיעין הסורי. וואלה, וענונו העביר תרשימי חדרים לעיתונות. על פי ההיסטריה שהלכה סביבו, אפש היה לחשוב שהוא לימד את הפלסטינאים או מדינות אויב כיצד לייצר פצצת אטום. נדמה לי שהרדיפה אחריו עכשיו נובעת מהפחד שהוא ישחזר את ההחטיפה מלב רומא ועוד מעללים מטופשים. אם היו עוזבים אותו אז- הוא היה איש שכוח אל היום וגם התרשימים האיומים שהדליף.
אז להשוות אותו ליגאל עמיר וברוך גולדשטיין וגם את הנזקים ?
סהרורי 322019
לולא החטיפה סיפורו לא היה מתפרסם בעיתונים, סביר להניח. לא בדיוק האמינו לו.
ודאי שאין שום השוואה.
321690
לא הבנתי את המשפט: "הלינץ' ההוליבודי שלא ממש היה". היה גם היה. מה רצית? שיקחו את הרוצח ויתלו אותו על עץ?
321726
לעומת המהתלה על לינץ' שלא נברא במואסי, כאן אכן היה לינץ'.
מחשבה של אחרי 321876
"מה צריך לקרות כדי שהמדינה וכל האזרחים השפויים יקיאו את הטרוף החוצה אחת ולתמיד?"

איזה שואה קטנה נגד הערבים. לא משהו גרנדיוזי כמו באירופה, משהו צנוע, אבל שיהיה כחול לבן.

לחליפין אפשר להסתפק במלחמת אחים. הסלוגן אחרי המלחמה הזאת יהיה "יהודי לא הורג יהודי שוב".
מחשבה של אחרי 321886
מה שמעניין היא הסימטריה הקדושה. כל פעם אני שומע על השמאל הקיצוני לעומת הימין הקיצוני. איפה הוא בדיוק השמאל שסימטרי למעריצי יגאל עמיר וברוך גולדשטיין-והם לא כל כך מעטים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים