לא ברור לי עניין המעצר 322575
במידה והוא אכן הגיע למשטרה מיוזמתו, הפרשה ידועה לכולם כבר מספר שבועות, הוא לא הפליל את עצמו ולא הודה בעבירה, למה צריך לעצור אותו לפני שהוא רואה שופט ?
אני תומך במעצר מלא עד תום ההליכים למי שיש בעת תחילת המשפט (לדעתו של השופט) ראיות חזקות שיורשעו כעבריני מין (במיוחד שאוכלוסיה זו נחשבת כבעלת פוטנציאל גבוה במיוחד לביצוע נשנה של העבירות), אבל למה המשטרה לא מודיעה לו שעליו להגיע לדיון בבקשת מעצר עד תום ההליכים ? הרי אם הוא היווה סכנה מיידית, עליהם היה לעצור אותו ברגע התלונה. אם הוא היה מפליל את עצמו ניתן היה לראות בזה חיזוק ולטעון שאחרת אין ראיות מספיקות, אבל לעצור אדם רק כי מותר להם (גם בספק), כאשר אין חשש אמיתי שהוא יברח (כבר היו לו שבועיים, הוא בחר להתיצב מרצונו) ? משטרת ישראל יוצרת מצב בו לא כדאי לאדם לבוא לחקירה (הוא לא חייב ע"פ חוק).
לא ברור לי עניין המעצר 322592
העניין הזה של ''יוזמתו'' לא מאוד ברור. נאמר גם (ברדיו, אינני זוכרת אם זה הופיע בעיתון), שעורך הדין שלו ביקש מהמשטרה להתאפק ולא עוצרו בפתח משרדו - שזה היה התכנון כנראה - אלא לחכות שיגיע למשטרה בעצמו.
לא ברור לי עניין המעצר 322594
נ.ב. הוא לא הפלילי את עצמו באונס, אבל בהחלט בבעילת קטינות - הוא הרי הודה שהתעסק איתן, רק טען שזה היה בהסכמה.
לא ברור לי עניין המעצר 322599
הודעה א: אז קל וחומר שאין חשד לבריחה, סיכון הציבור או שיבוש ראיות, שהן לדעתי הסיבות היחידות בגללן מותר למשטרה לעצור אדם בטרם ראה שופט. הרי המשטרה הסכימה לחכות שהוא יגיע לבד (אחרי זמן ממושך מפרוץ הפרשה), יכלה גם לבקש ממנו (בתקיפות) להגיע לדיון בבקשה למעצר למחרת.

הודעה ב: נכון, אבל בד"כ לא עוצרים על דבר כזה, מה גם שהיה די ברור עוד לפני החקירה שבזה הוא אשם ואין צורך בהודאה שלו במידה וזה מצדיק מעצר.
לא ברור לי עניין המעצר 322600
א. אכן, המשטרה הסכימה שהוא יגיע לבד, אבל שכחתי לציין שזה היה עדיין בליווי מכונית משטרה.
ב. אני לא בטוחה שהיה ברור מלכתחילה שבזה הוא אשם. בעיקרון הוא יכול היה לומר שלא היו דברים מעולם ומישהו מעוניין להפליל אותו.
לא ברור לי עניין המעצר 322658
אם זה המצב המעצר מוצדק (אם כי ראוי היה שיתבצע מיד לאחר החקירה, או לכל הפחות לפני הפירסום, במידה והיה צורך לאסוף עוד ראיות).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים