דיס-אינפורמציה 322677
נכון, זה לא המקום האופטימלי לקישורית הבאה, אבל אני דחוק בזמן. מי יעזור לי להבין על מה הם מדברים? http://www.physorg.com/news5621.html
דיס-אינפורמציה 322678
אין לי מושג, אבל המאמר עצמו נמצא כאן:
דיס-אינפורמציה 322688
עכשיו הבנתי.
נניח שלשני אנשים (כרגיל, אליס ובוב) יש ביחד מידע כלשהו, אבל כל אחד מהם מחזיק רק בחלק ממנו, כך שאולי יש לו אפשרות להסיק משהו על המידע הכולל אבל לא לדעת אותו בשלמותו. מגדירים את המידע החלקי ככמות המידע (נגיד, בביטים) שצריך אחד הצדדים להעביר לצד השני על מנת שהצד השני יחזיק במידע השלם.
עכשיו, אם מדובר במידע קוונטי לא לוקאלי (לצורך העניין מצבים קוונטיים שהם Entangled) אז המידע החלקי הוא כמות המידע הקוונטי (נגיד, בקיוביטים) שצריך אחד הצדדים להעביר לשני על מנת שהוא יוכל להרכיב לוקאלית את המצב השלם. העברת מידע קלאסי (נגיד ביטים רגילים) לא נחשבת בחישוב המידע החלקי.
מסתבר, שניתן לבצע זאת ללא העברת מידע קוונטי בכלל, ולא רק זאת, התהליך יכול ליצור מצבים קוונטיים לא לוקאלים שמאפשרים להעביר מידע קוונטי נוסף, שנמצא כולו אצל אחד הצדדים, אל הצד השני (ע"י טלפורטציה).
דיס-אינפורמציה 322689
"מסתבר, שניתן לבצע זאת ללא העברת מידע קוונטי בכלל".
ניתן לבצע מה?
ומה זה מידע קוונטי *לא לוקלי*?
דיס-אינפורמציה 322722
מצב קוונטי לא לוקאלי הוא מצב קוונטי שמורכב מכמה תת-מצבים, כל אחד מהם נמצא במקום אחר. דוגמה פשוטה זה מצבי Bell (זוגות E.P.R) שמורכבים משני חלקיקים בעלי ספין 1/2. מה שניתן לבצע, זה זיהוי של המצב הקוונטי השלם על ידי צד שמחזיק רק בחלק ממנו ע"י העברת אינפורמציה קלאסית בינו ובין הצד שמחזיק בחלק האחר של המצב הקוונטי.
דיסק-אינפורמציה 322729
תודה.:)
דיס-אינפורמציה 322802
מה זה אינפורמציה קלאסית? לא קוונטית?
דיס-אינפורמציה 322816
כן. כשמדובר במחשבים - ביטים.
עברי דבר עברית‏1 322695
על תאמר "מצבים קוונטיים שהם Entangled", אמור "מצבים קוונטיים מצומדים". על תאמר "שימוש ב-Entanglement", אמור "שימוש בצימוד". עברית, שפה יפה.

1 הטעויות המכוונות, לצורך חסינות מוישנאות בשאר התגובה.
עברי דבר עברית‏1 322700
כדי לשמר את האבחנה בין entangled ל-coupled, אני מציע: מצבים מפלונטרים.
עברי דבר עברית‏1 322702
נדמה לי שנהוג להשתמש ב''שזורים''.
עברי דבר עברית‏1 322707
נדמה לי שנהוג להשתמש ב''אנטנגלד''.
עברי דבר עברית‏1 322711
אנטנגלד בהיבריש ואנפלגד באמטיוי.
דיס-אינפורמציה 322679
למרות שהמחקר הוא בדיוק בתחום שלי, לא הצלחתי להבין מהו האופן בו הם מכמתים אינפורמציה כך שקיימים מצבים של אינפורמציה שלילית.
אני כן יודע איך ניתן למחוק אינפורמציה קוונטית ע"י שימוש ב-Entanglement, אבל אני לא בטוח שזאת הכוונה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים