סקטור האבטחה 32303
מסתבר שהרעיון של חברות האבטחה כפתרון לבעיית האבטלה (רעיון של הבוס שלי, אגב, ומכאן הציטוטים של אנשי חברות האבטחה) הוא יותר רציני משחשבתי. היום בניזרי התראיין ברשת ב' ואמר שהוא העביר הוראה ללשכות התעסוקה להפנות יוצאי יחידות קרביות לחברות אבטחה... מסתבר שאי אפשר לכתוב בדיחה פה בלי שמישהו יקח אותה ברצינות.
אגב, רעיון של לימור לבנת, לפי בניזרי. סתם שתדעו.
סקטור האבטחה 32331
לא ידעתי שמצוקת האבטלה הגדולה ביותר נמצאת בקרב החיילים המשוחררים. יש משהו שחייל משוחרר לא יכול לעשות? מלצרות, בניין, דלק, פקידות, סבלות, מכירות, מה לא? איך הנחייתו של בניזרי תגרום למפוטרי מפעלי הטקסטיל בני החמישים למצוא עבודה?
Roma a victor 32383
לפי ספרי היסטוריה מיושנים ששוכבים אצלי על המדף. היתה פעם מדינת אימפריה מאוד רצינית עם שטחים מאוד נרחבים, שלה היתה בעיית מעמדות עוד יותר רצינית, עם פערים חברתיים וכלכליים כל כך רציניים שזה כבר היה מצחיק. ונחשו איך מצב האבטלה, הפערים, ומחייה על כספי ביטוח לאומי נפתרה אצלהם. ע"י תוכנית הבראה חברתית נכון? לא. ע"י תוכנית כיבושים לאומית. בתוכנית זו כל מי שרצה כסף אדמה ותעסוקה לשנים הבאות, התגייס לאבטחת האימפריה בלגיון הרומי. אם נהרגת לא קיבלת כלום זה נכון. אבל היתרונות היו שאם תחייה (ורוב הסיכויים היו שתחייה, כי זה היה אחלה של צבא) תקבל משרה מכניסה, רכוש רב ועבדים מבוזזות, ולאחר מכן אדמה חקלאית לעיבוד על השטח הזר שעליו עשית שרות כה נאמן למדינתך במשך שנים.

ככה חיו להם הרומאים באושר ועושר עד 500 לספירה בערך. שזה הרבה מאוד זמן דרך אגב. כך שלי תוכנית שכוללת מיגור אבטלה ע"י גיוס אנשים למשרות ביטחון, לא נראית כדבר שביסודו רק הומוריסטי. אחרי הכל...היו דברים מעולם.
Roma a victor 32386
נהיר לך, שחלק אינטגרלי מן השיטה ההיא היה כיבוש מתרחב של עמים זרים. כלומר, אם תרצה להפעיל את הפתרון הרומאי, תצטרך להתחיל בהגשמת חלום ארץ ישראל הרחבה - מן הנילוס ועד הגנגס - לכל הפחות. אני די חושב שזה לא יראה בעין טובה מצד העולם, אם כי סביר להניח שהם כבר יהיו עסוקים במלחה''ע השלישית.
נהיר לי נהיר לי... 32502
רומא זה רומא
וישראל זה ישראל.

...דרך אגב על איזה מלחה"ע שלישית אתה מדבר ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים