323045
מעניין שדוקא בימים אלה כשכלל לא ברור מה בין צבא לאזרחות החליטו לבטל את הפס לחיילים. אולי בקרוב ינהיגו פס לאזרחים? או לפחות לאלו מהם שתחת הסגר/מעצר בית/ מוגבלי תנועה ע"פ צו אלוף?
323064
אתה מתכוון לאלה שתחת צו אלוף 38 שנה או אלה שתחת צו אלוף שבועיים?
323106
לדעתי יש לא מעט אירוניה במצבם הנוכחי של מתנחלי גוש קטיף. הם רועמים, חשים השפלה, מפני שהחייל שיושב במחסום דורש מהם להציג תעודת זהות כשהם נכנסים לבתיהם (אתם מבינים, לבתים שלהם?!). עכשיו הגוש סגור, צריכים לגרש מסתננים.
בני דודנו חיים כך כבר 38 שנים. אחינו שבגולה, מעבר לקו הירוק, ראו ולא הזדהו. עכשיו, קצת לפני שהם חוזרים הבייתה, חווים האחים היקרים, בהנחה רבתי יש לומר, את שחוו בני דודנו.

ובא לציון גואל!
''מגשימי הציונות'' ומאבקם בהיסטוריה ובהגיון 323129
ועל זה אומר היום בנצי ליברמן "כל אותם מעשים לא מוסריים שהדעת לא היתה סובלת לו היו מכוונים כלפי העם הפלשתיני"‏1.

1 http://www.nrg.co.il/online/1/ART/969/685.html מאמר שבמקום להכתיר אותו בכותרת "אנחנו מגשימי הציונות", היו צריכים להכתיר אותו בכותרת "מבוא לדמגוגיה 101, שקרים, גוזמאות, הזיות, וסתם שטויות".
דרישות קדם 323139
המזכירות האקדמית מבקשת להזכיר לסטודנט סמיילי, שהוא לא השלים את הקורסים "מעבדה 1948: שוד אדמות של כפריים" ,ו"אמנזיה פונקציונלית". הקורסים הללו מהווים דרישות קדם לקורס "צביעות פוליטית".

בברכה,
רגינה זאוור-גזוכט,
מזכירות הפקולטה לכיבושים לא-מדוייקים
אני מתכוון להשאר ציוני 323267
מה שלדעתי עקום בראיה זו, היא דוקא הגישה השוויונית. הציונות מעדיפה אינטרסים של בני העם היהודי לסוגיהם ע"פ אלו של עמים אחרים. לדוגמה: ישראל מקציבה משאבים לעליה של בני העם היהודי (ובהם גם גויים של ממש) ומונעת איחוד משפחות לפלסטינים.

שוויון למרות שהוא משאת נפש פירושו הפיכת ישראל למדינה דו לאומית ובעתיד למדינה איסלמית (עוד אחת)

באמת נחמד להיות נאור כמו האירופים, מבריק כזה מרוב צדקנות כמו יוסי ביילין, אני לעומת זאת מעדיף לשמור על מדינת הלאום שלי
(או יותר נכון על מה שנשאר ממנה).

גישה זו של שוויון, אחווה ומתן אותה לגיטימציה ועידוד לתרבות אחרת כמו לתרבותך הורסת בהדרגה את אירופה, וסופה שהאירופים הסובלנים יחזרו להיות מה שהיו קודם לכן- שונאי זרים צמאי דם.

צה"ל אינו גוף ניטרלי הוא נועד להגן בעיקר על האינטרסים של העם היהודי. זו גם הסיבה שרוב הערבים פטורים משירות בצבא שממילא נועד לשרת מטרות הנוגדות את תפיסת עולמם של רבים מהם.
אני מתכוון להשאר ציוני 323269
אכן, הציונות מעדיפה אינטרסים של בני העם היהודי לסוגיהם ע''פ אלו של עמים אחרים. כאשר יש התנגשות בין אלו לאלו. לפגוע באינטרסים של עמים אחרים, רק בגלל שהם ''אחרים'' זאת לא ציונות.
אני מתכוון להשאר ציוני 323315
נכון. אלא שלא פוגעים בהם רק בגלל היותם אחרים אלא בגלל משהו מהותי הנובע מהיותם אחרים (לאום) שמתנגש עם ''צרכי הציונות''.

לו היו הערבים הופכים לישראלים-מוסלמים ומוותרים על ערביותם היה לישראל הרבה יותר קשה להפלות אותם.

כנ''ל לגבי הפלסטינים. אם היו מתנהגים לפי דרכו של מהטמה גהנדי, היינו בצרות רציניות באמת.

למזלנו הערבים אפילו יותר מטומטמים מאיתנו, אם כי אני חושש שהפער קטן בהתמדה.
אני מתכוון להשאר ציני 328872
איך בדיוק ערבי מוותר על ערביותו?
אני מתכוון להשאר ציני 328884
אולי אם הוא ילך למשרדַפנים ויחליף ת'שמשלו מנעים טאלאל למשהו כזה ישראלי כאילו
אני מתכוון להשאר ציני 334264
עושים את זה.

פורסם בידיעות אחרונות, ב-‏22.5.05.
כנראה שלא ב-Ynet.

הנה לינק לשאילתא בכנסת בנושא.

אני מתכוון להשאר ציוני 329231
"אם היו מתנהגים לפי דרכו של מהטמה גהנדי, היינו בצרות רציניות באמת."
לו הם היו עושים את זה, אז *ממשלות* ישראל היו בצרות צרורות. לא אנחנו. המקום הזה היה מתחלק כבר מזמן לשתי מדינות או הופך למדינה דו לאומית גדולה אחת, והכל היה נראה הרבה יותר טוב.
אני מתכוון להשאר ציוני 323304
מה שהורס את אירופה זה שהם שמעו לעצתו של מישהו באייל שהציע להגביל את הילודה.הילודה באירופה היא כזו שמכריחה אותם לקלוט מהגרים (נכון שהמהגרים רוצים לא פחות להסתפח לאירופה).
הם יאלצו בבוא הזמן לקלוט לתוכם את המהגרים כי בלעדיהם אין להם חיים.
אני מתכוון להשאר ציוני 323313
נדמה היה לי שאותו משהו באייל הציע דוקא לפלסטינאים לצמצם את הילודה, כמו שעשו הסינים.
באשר להכרח לקלוט מהגרים אתה צודק. אלא שהאירופים זקוקים לחוטבי עצים ושואבי מים. אלא שרבים מהמהגרים לא ששים לאמץ את אורח החיים האירופי, שלא כמו מהגרים רבים מאירופה לארה''ב מאז תחילת המאה שנעשו אמריקאים ''כשרים''.
אני מתכוון להשאר ציוני 323327
לזה בדיוק התכוונתי במילה ''לקלוט''. לקלוט אותם כאזרחים שווי זכויות וסיכויים.
אני מתכוון להשאר ציוני 323314
תודה. גם אני.

מה שלדעתי מפריד בינינו היא הגדרת הציונות. אני חושב שהציונות, באופן כללי, היא בית לאומי, דמוקרטי ומערבי, לעם ישראל בארץ ישראל. בית כזה אפשר להקים רק על חלק מן הארץ אם רוצים שהוא יהיה לאומי-יהודי ודמוקרטי: היהודים הם כרגע מיעוט בין הירדן לים, מה שמכריח אותך ללכת לפתרון הדמוקרטי של מדינה דו לאומית או לפתרון הלאומי של כפיית כיבוש ושלילת אזרחות על הרוב הערבי. את שניהם אני מאוד לא אוהב.

אני רוצה להיות רוב לאומי של 80% במדינתי. ככה אני יכול, כמו הצרפתים או האנגלים, לקבוע שהסממנים היהודיים והעבריים הם השולטים - בהמנון, בשפה הרשמית וכולי. אני גם מספיק חזק ובטוח כדי לתת למיעוט את זכויותיו המלאות. כדי להיות רוב כזה אני חייב לסגת מכל השטחים כמה שיותר מהר, ויתבשלו-נא הפלסטינים במיצי עצמם. בהכירי מקרוב את תכונותיה המצערות של תנועת הלאום הפלסטינית, אני לא עומד לחכות עד שתהיה שם דמוקרטיה אביבית נוסח שוויץ כדי שאהיה מוכן לדון איתה על נסיגה. אני נסוג למעני, לא למענם.

נ.ב. אני מציע לך לא לכנות אותי "מבריק כזה מרוב צדקנות כמו יוסי ביילין", לא משום כבוד האורח אלא משום כבוד האכסניה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים