מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325091
אם כי לפעמים יוצאות לי תמונות ממש ממש יפות, כמו זו למשל (סנטראל פארק):
ולקולקציה המלאה:
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325096
לי אף פעם לא יוצאות תמונות יפות - אני תמיד שוכחת שצילום הוא אמנות האור, ותמיד מתמקדת בקומפוזיציה על חשבון האור. התוצאה דומה יותר לרישום פחם (אבל עם קומפוזיציה מעולה).
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325130
המצלמה הדיגיטלית היא אחד האסונות של הטכנולוגיה המודרנית. של מי היה הרעיון לתת לכל אמא את היכולת לצלם אינסוף תמונות של תמונות של התינוק שלה ולהפיץ אותן באינטרנט?

זה כמו לתת אקדח לשימפנזה - פשוט חוסר אחריות ‏1.

כמו שנאמר, אם אלוהים היה רוצה [שנבצע פעולה X], היה נותן לנו [איבר שמבצע X].

(זה לא אישי, לב"ף. גם את בסך הכל קורבן של המערכת)

----------------

1 כמובן שבשביל ליצור הקבלה מושלמת היינו צריכים אקדח שגם יכול לעשות ממש מפתה בשביל השימפנזה, למשל אקדח שמדפיס בננות ‏2, אבל ניחא.

2 כל אנשי ההייטק באתר - הנה הסטארטאפ הבא שלכם!
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325160
אבל הלא אלוהים נתן לנו - מצלמה דיגיטלית! פשוט לקח לנו קצת זמן לעלות על זה.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325161
לא ממש הבנתי מה הבעיה שלך.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325191
טכנופתיה מצויה. מכל סוגי הסוציופתיה המצויים, זה אחד החביבים בעיניי.
(סתם, אני מזמין את טכנופת לנמק יותר בפירוט אם בא לו.)
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325226
נראה לי יותר כמו תינוק-פתיה. או אולי נכון יותר התנהגות-אימהית-מסוג-מסוים-פתיה.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325241
אין לי בעיה, ממש לא. פשוט ניצלתי אותך כדי להציג את השקפת העולם שלי, שאומרת שלא רק שהעולם היה מקום טוב יותר לפני שהוא הפך לכפר גלובלי (בו לכל אחד וכו'), אלא גם שהגישה המוגזמת של כל אחד לכל דבר גוררת גם שימושים שעשויים להיות חסרי אחריות (כמו לתת אקדח בננות לשימפנזה).

במקרה הספציפי של הפצת תמונות של תינוק (חמוד מאד, אגב) ברשת, עולה שאלה מוסרית אחרת - האם זכותה של אם להשוויץ גוברת על זכותו של קטין, המעוגנת בחוק, לפרטיות‏1?

------------------

1 - הנחה סמויה - כל דבר שעולה לרשת נשאר שם לנצח, ולו אם רק ב-cashe של גוגל.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325243
התפוצה הרחבה נובעת מפיזור המשפחה ברחבי העולם. לגבי זכותו של הקטין לפרטיות, זה לא כאילו שאני מפרסמת את התיק הרפואי שלו. לפי ההגיון הזה, אני גם לא צריכה להוציא אותו לרחוב כדי שלא יסתכלו עליו, או חו''ח יצלם אותו איזה לווין ריגול.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325248
אני לא יודע אם זה חוק או לא, אבל מקובל לצנזר בכלי התקשורת תמונות של ילדים, ולא בלי סיבה. כמובן שבתור אמא שלו יש לך את הסמכות לפרסם את התמונות שלו איך שאת רוצה, אבל אני חושב שדי בטוח להניח שיהיה הרבה יותר קשה להשיג תמונות ילדות של בני דורות קודמים מאשר של תינוקות וילדים עדכניים יותר (לדוגמה), ואני ממש לא בטוח שהשינוי הוא לטובה. ומן הסתם זה תקף גם לתחומים אחרים של החיים (GPS, למשל‏1), ולא רק לתצלומי תינוקות.

אם הבנת אותי לא נכון אז אני מתנצל - אין שום סיבה לקחת את זה בתור התקפה אישית, כי לא לכך הכוונה. איש איש הישר בעינו יעשה, בסך הכל ניצלתי את ההזדמנות כדי להעלות את משנתי הטכנופתית.

--------------------------

1 - מכשיר ארור.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325301
האם זה לא אומר שלתמונות של ילדים בני דורות קודמים יהיה ערך אספני רב יותר מאשר לתמונות הפושטיות של ילדים בני זמננו?
ארור? 325303
מה יש לך נגד GPS?
ארור? 325427
מכשיר ארור. אנשים עשירים ושאינם עשירים קונים אותו כדי להרשים את עצמם ביכולות הטכנולוגיה בזמן שאין להם שום צורך בו. למעשה, כל מה שהם עושים זה להפוך את עצמם לצרכנים של מוצרי מותרות מיותרים לחלוטין תחת מעטה של טכנופיליות, ומעמיקים עוד טיפה את הדקדנטיות שלהם.
ארור? 325443
נראה לי שמי שארור כאן הם האנשים, לא המכשיר.
ארור? 325513
נקודה טובה. המכשיר (או מערך הלוויינים) עצמו נועד מלכתחילה כדי לעשות משהו הרבה יותר מוסרי ויפה - לאפשר למעצמות טכנולוגיות להרוג אנשי עולם שלישי ביתר יעילות במקרה של מלחמה.
ארור? 325518
שאצטט שוב את ההודעה הקודמת שלי?
ארור? 325488
שכנעת אותי.
ארור? 325696
תכלס צודק. גם שעון עם שניות זה זבל.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325256
עדיין יש לי את הקאנון A1 והניקון והעדשות, החצובות, הזומים והפילטרים ומעל לכל, התיקים האלה שתלויים על הצד כספחת, רק כדי לאזן את מצלמת הוידאו התלויה מהצד השני.

הכל מעלה אבק במדף.

עכשיו יש דיגיטאלית קטנה כקופסת גפרורים, שנישלפת בזרירות מהכיס ומצלמת על המקום כאוות נפשינו, כמו זו למשל:
(ומי שרוצה להתיחקק, יתחקק נא כאוות נפשו)
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325269
חתיך קטן יש לך בבית!
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325509
ברצוני לחזק את ידיו של הטכנופט המצוי: תשמרו את היהולמים שלכם בבית. לא כולם נהנים לראות תמונות של יצורים חסרי ישע וזבי חוטם בעלי חיוך דבשי. לא כולם חייבים לראות כמה מוצלחים ויפים היהלומים הקטנים שלכם. זה לא תמיד מעניין. זה קיטש. תמונות משפחתיות דינן להשאר בדל"ת אמות. תודה ולהתראות.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325510
אני לא מבין - מי מכריח אותך לראות את התמונות הללו?
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325554
אני לא מבינה אתכם - פשוט אל תסתכלו. אני, לפחות, נהניתי הנאה מרובה מהתינוק המתוק הזה, פטפטתי אתו בשפת התינוקות (באופן קצת חד צדדי, אבל בכל זאת), זללתי בתאווה את אוזניו הווירטואליות ובכלל... היה כיף!
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325557
כאמור, התמונות המשפחתיות שלי הועלו לרשת כדי לחלוק אותם עם חברים וקרובי משפחה בחו"ל. בד"כ האתר פתוח רק לבעלי הרשאה, אבל עקב בקשות שונות מקרובים מבוגרים שלא מסתדרים עם ססמאות, פתחתי אותו לכלל הציבור. מה שלא אומר שהציבור *חייב* להכנס. את/ה למשל, מתבקש שלא.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325525
אחד הדברים שמאפיינים בני אדם זה הצורך הטבעי בחיי חברה. לא רק במובן הטריויאלי שכל תינוק זקוק למבוגרים שיטפלו בו כדי שיוכל לחיות אלא גם במובנים עמוקים יותר. אנחנו כנראה החיות היחידות ששואבות הנאה מהסתכלות באחרים, אם זה בני אדם אחרים או בחיות אחרות. יכול מאד להיות שזה גם קשור ליכולת המעולה שלנו לזהות פרצופי אנוש, תוים אנושיים, ''לקרא'' את מצבם הנפשי של אחרים על פרצופם. אנחנו נהנים להסתכל באחרים ללא שום צורך פרקטי נראה לעין. אנחנו נהנים לצאת לרחוב ולהסתובב בין אנשים זרים לחלוטין ולבחון אותם, או לשבת בבית קפה על המדרכה וליצור קשר עם זרים, רק מתוך היכולת והצורך שלנו לממש את הקשר החברתי. לא מדובר על סתם הנאה הדוניסטית אלא על סבר מה עמוק הקשור בפעילותו השוטפת והתיקנית של הגוף. ישנם מספיק מחקרים המצביעים על הקשר בין חיי חברה במידה זו או אחרת ועל התרומה החיובית למערך ההורמונלי, החיסוני ועוד שלנו. עצם הרגשת ההנאה שאנו שואבים מהתסכלות באחרים מצביעה על היסוד והתרומה החיובית שלה לגופנו.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325824
כל מילה בסלע.

רציתי רק להעיר שהחוויה מתעצמת כשהנצפה הוא נקבה עירומה ובריאה בגיל הפריון המוקדם שלה. כחובב בריאות מושבע אינני מחמיץ את התרגול היומי במועדון הסטריפטיז השכונתי.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325960
אתה בטוח שאתה חובב בריאות?

"עכשיו זה רשמי: הפורנוגרפיה מעוורת

תמונות ארוטיות יוצרות צוואר בקבוק בעיבוד המידע במוח וגורמות לנו לא לראות את מה שמולנו"

מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325868
>> עצם הרגשת ההנאה שאנו שואבים מהתסכלות באחרים מצביעה על היסוד והתרומה החיובית שלה לגופנו -
אתה מתכוון, בדומה להרגשת ההנאה שאני שואב מעישון?

לדעתי, בני-אדם הם יצורים הרבה יותר מסובכים, ואי אפשר "להעמיד" את ההתנהגות שלנו על המערך ההורמוני והחיסוני שלנו או על הנאות הדוניסטיות. במקרה שלפנינו, אני חושב לדוגמא על עצמי (כמובן): אני די מחבב פעוטות, ואני סובלני כלפי תמונות שלהם. מצד שני, אני מאוד לא אוהב את התהליך שבו בחורות סקסיות הופכות לדודות שמראות תצלומים. אז בסופו של דבר, אני לא שואב הנאה מתמונות כאלה, למרות כל ה"מערך ההורמונלי והחיסוני" שלי, ואפילו למרות ש(אם נתעלם מהאמהות שלהם) אני יכול להנות מהפעוטות עצמם.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325870
ללא ספק אני אהנה מאד מצפיה בעגבניות הרקובות והביצים הסרוחות שאתה עומד לספוג על המשפט ההוא עם הדודות. נא לצרף תמונות.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325889
אבל כתבתי גם ''סקסיות''. זאת שאלה של איזונים.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325881
יכול להיות, אני לא יודע. אבל בגלל שאתה אדם תבוני, אתה יכול לשקול את הסיכונים שטמונים בעישון. אני לא שמעתי על אנשים שחלו בסרטן בגלל טיול קצר ברחובה של עיר. ולא, אני רוצה להתרכז במימד של האינטראקציה בין רני אדם, לא לסכנה מזיהום אוויר וכיוב'.

אתה רץ קדימה מהר מדי. אני לא העמדתי שום דבר על הדוניזם חיסוני. אני כתבתי שיש מחקרים שמראים על ההשפעה החיובית של מערכת בין אישית (ואפילו טיפול בחיות מחמד) על גופינו. הנאה איננה רגש השמחה או הכיף אלא משהו יותר עמוק, שקשור כמובן ברגשות. כשאתה אומר שאתה מחבב פעוטות, ומי לא, הרי אמרת בדיוק את מה שהתכוונתי אליו. זה שאתה לא סובל שדוחפים לך תמונות תחת האף לא מראה שאנחנו, כבני אדם, לא שואבים הנאה-סיפוק-התעלות-רווחה מהתבוננות גרידא באנשים אחרים. אני לא מבין למה תמיד צריך למשוך לכיוון קיצוני של מין ובחורות ערומות. מי שהולך להיזדנגף, או איך שלא קוראים לזה עכשיו, לא מחפש ריגושים מיניים, אלא ''ריגושים'' אנושיים.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325890
מין ובחורות ערומות זה השוטה. אני ילד טוב ואני לא עושה דברים כאלה.

"להיזדנגף, או איך שלא קוראים לזה עכשיו"? אתה לא כזה זקן.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325913
ל.ב.פ, שמעת איך הוא דיבר עלייך?
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325951
כן, הוא אמר שאני סקסית (שמעה סלקטיבית היא כישור חשוב אצל דודות מזדקנות).
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325950
המממ... החלטתי לסלוח לך כי קראת לי סקסית. לא קורה לי הרבה בימנו. יש משהו מאד לא מושך, כנראה, בערפדון שלי שמקרין גם עלי.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325279
מה זה "להתיחקק"?
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325326
"להיתחקק," לחוקק את עצמנו עד יובש, כמו בתגובה 325241
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325993
פתאום שמתי לב שכתוב למעלה "קישורים לדוגמאות יתקבלו בברכה". אז מה אתה רוצה ממני? לא דחפתי לך תמונות של הגוזל איפה שלא מתאים, מה גם שאתה לא חייב לפתוח את הלינק.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 325997
גשי נא שוב לכל התגובות שלי, ותמצאי לי בבקשה את ההודעה בה ביקשתי ממך לא לפרסם תמונות של ילדים בכלל או שלך בפרט באתר זה או אחרים.

אחרי שתעשי את זה, שימי לב שחזרתי כמה פעמים על המסר ''לא איכפת לי מה אף אחד עושה, כולל את'' (לאו דווקא במילים אלו), והמסר ''התגובה שלי לא מכוונת אישית נגדך, אלא רק מנצלת את ההזדמנות כדי לצאת נגד החברה האנושית כולה''.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326004
''לצאת נגד החברה האנושית כולה'' זה אולי נחמד כדי להתחמק מהעובדה שאתה מעליב מתדיינים, אבל זה גם לא נכון (אני חלק מהחברה האנושית כולה ולא מצלם או מעלה צילומים לרשת) וגם לא משנה את העובדה שאתה מעליב מתדיינים.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326006
רגישות יתר כבר הרגה מספיק אנשים. לא צריך להוסיף גם אותי (בתור חלל) לרשימה.
שלום בית 326008
מר טכנופת היקר,

התגובות שלך באופן כללי הצליחו בעיקר להרגיז מתדיינים אחרים. אם יש בהן איזשהו ערך מעבר לזה, אני נאלץ להודות שאני מתקשה למצוא אותו.

כמובן שאם היה איזשהו רקע אידאולוגי או פוליטי ל"דיון" כאן, אז מידה מסויימת של כעס הייתה צפויה. אבל בדיון כ"כ תמים על "האם אתה מצלם ?" וכל עניין האמהות... ובכן, קשה לקורא הממוצע להחליט מה בעצם מציק לך. אמהות, תינוקות, קופים, לווינים ואנשים עשירים, וגם כאלו שלא. מן בליל לא ברור של טענות כעוסות שכל אחת מהן בנפרד מצליחה להרגיז כמה אנשים, וכולן ביחד לא בדיוק מסתכמות לאיזושהי "משנה סדורה". לפחות לא בלי עוד הרבה הסברים מצידך.

למה שלא תנסה לעשות איזושהי הערכות מחדש ? למשל להתנצל בפני אלו שהעלבת (אפילו אם לא התכוונת ולא אמרת), לחזור בך מההצהרות הבומבסטיות שהפרחת ולפרסם תגובה שבה תצהיר במרוכז את טענותיך בצורה ברורה, פשוטה, מנומקת, וללא עלבונות אישיים. יכול להיות מעניין.

אני מבטיח שאם תעשה כן אני אצטרף לדיון על ה-GPS. מצד שני אני לא בטוח שדיון איתי זה פרס, אבל צריך להתחיל מאיפשהו.

מה אתה אומר ?

__________
- מומלץ להמנע מאנלוגיות לקופים. הדודות הסקסיות נוטות להתרגז מזה. נשים - לך תבין.
- באנשים עשירים אפשר ואפילו מומלץ לסנוט. באנשים לא עשירים - לא.
- כשאתה מותח ביקורת נסה לנמק את עצמך. סיכום כל ההרהורים, התובנות והכעסים שלך על נושא מסויים עד היום במשפט סתום אחד הוא מתכון ישן וודאי לאי-הבנות.
- אם אתה מרגיש דחף בלתי נשלט לנתח את הבעיות הפסיכולוגיות של מתדיין ספציפי, אז אני מציע את עצמי בתור "דוגמן הבית לבעיות פסיכולוגיות". מובטחות שעות רבות של נבירה וחיטוט בשלל של חוויות מעצבות גרוטסקיות, מטופשות, משעממות ומרגיזות לכל המשפחה.
שלום בית 326017
איזה נחמד אתה. בטוח שלא עשית מילואים בעזה?
שלום בית 326021
"מילואים בעזה"? מאיפה האסוציאציה?
שלום בית 326132
מהחדשות.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326183
והנה נשיא איחוד הטכנופתים:
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326215
נו, כל זמן שהוא עדיין לא יודע את מספר הטלפון של אלוהים, כנראה נשאר לו עוד שריד של שפיות... אם כי לא הרבה, יש להניח. (אחרי שנים בצינוק מבודד...)
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326219
אני לא חושב שהייתה לו הרבה ממנה גם לפני כן.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326234
אל תזלזל בכושרו של השב"כ להוציא אדם משיווי משקל נפשי, כשהוא עבד בכור (הוא היה סתם טכנאי זוטר, אפילו התואר שלו אינו במדעים) הוא היה שפוי ומועיל (ופעיל שמאל קיצוני, כנראה אחד עם פנטזיות גדולה). על מנת להקטין את הנזק בשיחרורו, דאגו שבריאותו הנפשית לא תישמר במיטבה בשנותיו בכלא (לא שאני בא בטענות), זכור לי ראיון איתו מהכלא (אז הרי הם ניתנו רק לעיתונאים אחראיים ועמדו במבחן הצנזורה) בו הוא מאשים את השב"כ שמרגל אחריו בעזרת היונים.
מה שמרגיז היא האימפוטנטיות של הממשל כלפי איש שמפר את תנאי שיחרורו באופן קבוע ובגלוי (זה המקום בוא אני מזכיר איך דרשו מעצר עד תום ההליכים לילדה בת 14 שהפרה את תנאי שיחרורה והדיון מחליף כיוון).
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326423
וענונו ריצה את עונשו, ושילם את חובו לחברה.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326231
אבל על פי הצלם, הוא ואלוהים קרובים מאוד. ממש כמו אב ובן.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326278
"צלם" בקמצים או בסגולים?
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 326338
גם וגם, אבל הכוונה היא בעיקר לגיל יוחנן (אהא, יוחנן! תפסנו עוד ישועי).
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 328468
ומיהו, במטותא, גיל יוחנן?
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 328552
היכנסי לקישור וחפשי את השם שלו.
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 328461
בצלם בקמצים יש רק קמץ אחד. סימן הניקוד השני הוא פתח
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 328541
עדיף היה לכתוב: "בצלם בקמצים יש רק קמץ אחד. הקמץ השני הוא פתח".
מה עם "כל הזמן, אבל רק את הצאצא"? 328663
''יש פה אחד חבל שהוא איננו''
''יום אחד, היה לילה''

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים