עוד לא נגמר 325633
בעברית קוראים לזה פוטש, לא?
עוד לא נגמר 325642
לא ממש. סרקתי היטב את המאמר ולא מצאתי קריאה לאחוז בנשק או לנהוג באלימות‏1. מצאתי קריאה להשתמש באמצעים במסגרת המשחק הדמוקרטי (פנייה לחברי כנסת, פעילות ציבורית, הפגנות וכו') מתוך תקווה שהפעילות הציבורית תוביל להתפטרות הממשלה ולהקמת ממשלת מעבר, שאליבא דהכותב בשל האווירה הציבורית תוותר על המשך ביצוע תוכנית ההתנתקות (סיכוי קלוש לדעתי).

1 ואם פספסתי משהו, נא להצביע אל עבר הפסקאות המדוברות.
עוד לא נגמר 325647
"כל שומרי אמוני ישראל, שהראו את כוחם החלקי ביום חמישי שעבר בכיכר בתל אביב, צריכים לבוא שנית, בזמן שמנהיגי הציבור יודיעו עליו, כולם כאחד, *ישירות אל משרד ראש הממשלה בירושלים, ושם להיות מוכנים לשבת ימים מספר*, ככל שידרש."
עוד לא נגמר 325652
קוראים לזה "הפגנה". נכים, אתיופים, סטודנטים, רעבים, מקופחים ושאר אוכלוסיות עושים את זה מדי פעם, לא?
עוד לא נגמר 325664
המאמר הזה, למעשה, מתאר סצאנריו אפשרי לביטול ההתנתקות - ללא החלק הקריטי של ה- איך *בדיוק* תפול הממשלה. נביא 100,000 אנשים לירושליים ו... תיפול הממשלה.. ונחזור לישובים..

והתרגום הגיקי, לאוהבי הז'אנר:

1 - 100,000 אנשים בירושלים
2 - ????
3 - PROFIT

כאשר השלב של ה???? תלוי במה? בשכינה? הוא יותר תלוי במה שכל קורא מבין - והקוראים יבינו לבד שהכוונה היא להפיל את הממשלה בפוטש.

בלי קשר - ההפגנה תהיה לא חוקית מראש - מכיוון שאין סיכוי שהמשטרה תאשר אותה.

.
325757
אתה אדם המפחיד עצמו לדעת כתחביב או כמקצוע?

מפחיד להיות אתה. כל הפרנואידים מתלטים על העיר.
במיוחד העניין משעשע, כשלמעשה בכל המהלך היתה פאסיביות מדהימה.
אנדי גרוב. 325789
לא לגמרי ברור לי למה אתה מתכוון, אני לא מדבר על מהלך שקרה - או על מהלך שסביר שיקרה - רק ניסיתי להבהיר למה אני חושב שהתכוון אותו ''אריאל'' במאמרו.
עוד לא נגמר 325786
בישראל לא היתה שום "הפגנה" במשרד ראש הממשלה, ובשום הפגנה לא עלו 100,000 אנשים למשרד ראש הממשלה במטרה להיות ם מה שידרש עד שהוא לא יהיה ראש ממשלה.

מחוץ לישראל, באיטליה או בגרמניה, קראו ל"הפגנות" כאלה פוטש.
עוד לא נגמר 325788
אם למשל,*מיקום* ההפגנה לא היה מול משרד ראש הממשלה, אלא נניח, כיכר רבין בתל אביב, אז זה כבר לא היה פוטש? ואם זה היה בככיר רבין, אבל במקום 100,000 היו 400,000 זה היה מתחיל להראות שוב כמו פוטש?

מה שאני מנסה להבין זה האם מפריע לך כמות האנשים ש*נקראים* ‏1לצאת להפגין, או המיקום, או מה?

1 ודוק, כל מארגן הפגנות מצפה שיבואו המונים. מה רצית, שידרשו מ30 אנשים להגיע?
עוד לא נגמר 325793
אם למשל,*מיקום* ההפגנה היה *מול* משרד ראש הממשלה, ולא *ב*משרד ראש הממשלה זה היה נראה אחרת.

אם, למשל, במקום 100,000 היה בא בן אדם אחד (נגיד, עם עצומה) זה היה נראה אחרת.

אם, למשל, במקום ללכת ל"הפגנה" (ללא רשיון), היו מדברים על הפגנה, זה היה נראה אחרת.

אם, למשל, תאריך הסיום של ההפגנה לא היה מותנה בהצלחתה בהחלפת השלטון, זה היה נראה אחרת.

מה שמפריע לי זה השילוב של ארבעת התנאים למעלה (המיקום, הכמות, הציות לחוק, ותנאי הסיום) והמחסור בתנאי החמישי (הגבולות האדומים, אי אלימות), שהופכים הפגנה לגיטימית לפוטש.
עוד לא נגמר 325799
בינתיים עוד לא הגיע עדיין אדם אחד. מדובר על מאמר בעיתון.
ה*קריאה* במאמר פובליציסטי להפגנה, לא צריכה לפרט בדיוק את הנהלים הלוגיסטיים. הוא קורא להפגנה. זה לגיטימי.
עוד לא נגמר 325801
בינתיים עוד לא הגיע עדיין אדם אחד. מדובר על מאמר בעיתון.
ה*קריאה* במאמר פובליציסטי לפוטש, לא צריכה לפרט בדיוק את הנהלים הלוגיסטיים. הוא קורא לפוטש. זה לא לגיטימי.
עוד לא נגמר 325812
השתכנעתי שהוויכוח בינינו הוא סמנטי. הביטוי ''קריאה להפגנת המונים של הימין נגד הממשלה'' נקרא בשפתך ''קריאה להפלת הממשלה בדרך לא לגיטימית''.
עוד לא נגמר 325815
הביטוי "קריאה להפגנת המונים של הימין נגד הממשלה *במשרד ראש הממשלה עד שהממשלה תיפול*" נקרא בשפתי "קריאה להפלת הממשלה בדרך לא לגיטימית"
עוד לא נגמר 325829
כן. הבנתי אותך. השאלה היא למה. הדבר היחיד שאיכשהו נראה מטריד זה *ב*משרד ראש הממשלה, במקום *על יד*. אני חושב שהפרשנות שלך, כאילו שמדובר בקריאה להכנס לתוך הבניין ולשבת על השולחן של ראש הממשלה ולהשתמש במכונת הצילום של המזכירות הוא פירוש לא נכון.
עוד לא נגמר 325831
שני דברים מטרידים בעיקר, הכניסה למשרד ראש הממשלה, וההפגנה עד המילוי המלא של הדרישות ללא פשרות.

אילו רצה המשורר לכתוב ''מול משרד ראש הממשלה'' הוא היה כותב ''מול משרד ראש הממשלה'', במקום זה הוא בחר לכתוב ''במשרד ראש הממשלה'' מותך כוונה שיכתב ''במשרד ראש הממשלה''. הפרשנות שלך, כאילו מדובר על הפגנה מול משרד ראש הממשלה, הוא פירוש שאינו נתמך בטקסט.
עוד לא נגמר 325833
...אבל כיוון שאפילו מטורפים מסוגו של המשורר דנן יודעים שלא יוכלו להיכנס למשרד ראה"מ, וודאי לא לשבת בו - סביר להנמיח שהרעיון הוא מטאפורי בכל מקרה, לא?
עוד לא נגמר 325835
מתוך המאמר שהבאת:

במקום ללכת לגור במחנות פליטים ביד מרדכי, או באוהלים מפוזרים בכל רחבי הארץ, או אפילו בבתי מלון מהודרים, תקחו את עצמכם ואת משפחותיכם, ותתקעו יתד *מול* משרד ראש הממשלה בירושלים. חמשת אלפים אוהלים *מול* קריית הממשלה בשלב הראשון, עוד לפני שיגיעו מאות האלפים אחריכם, כבר ימוטטו את הממשלה הרעה הזאת בקול רעש גדול.

ההדגשות שלי.
עוד לא נגמר 325858
נדמה לי שאתה נסחף. הפגנה איננה פוטש ואף פעם לא היתה פוטש. פוטש הוא הפיכה. תפיסת השלטון. הצבא האיטלקי היה יכול ללא קושי רב לחסל את הפוטש של מוסוליני. הצבא האיטלקי והמשטרה רצו שמוסוליני יתפוס את השלטון. הפוטש של היטלר ולודנדורף לא היה בנוי על הפגנה מול הרייכסטג;
אם יוצאים מליונים להפגנות כמו באיראן -זנ איננו פוטש ולא הפיכה. זו מהפכה. גם אם יבואו 400.000 מול משרד ראש הממשלה, זה לא יהיה פוטש.
המהפכה הכתומה 325854
כבר היה דברים מעולם ובאוקראינה זה עבד לא רע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים