זכות התגובה הראשונה 32591
''ג'ון עושה מה שאמנות גדולה עושה'', מסביר מנהל המוזיאון, ''הוא חוקר את העולם שסביבנו וגורם לנו לחשוב עליו בצורה אחרת...''

מעניין מה מומחים לאמנות ופילוסופיה יגידו עליי, אם אני פתאום אחליט למכור את הגיימבוי שלי
כל גופי למכירה 32612
אמיר,

על פי כותרת הודעתך, "זכות התגובה הראשונה", אני מניח שהיא נועדה בעיקרה לשמש "סיפתח" לדיון, ועל כך ברכה.

מאמן נדרשת בדרך כלל מקוריות מסוימת ולכן אני מסופק אם הצעתך לחקות את מעשהו של פרייר ולמכור את ה"גיימבוי" שלך (מה זה בדיוק?) תתפרש על ידי מבקרי אמנות כמניפסט אמנותי מהפכני. לפיכך אציע לך פרוייקט אמנותי אחר, המשך למיזם של פרייר שאולי בו יש איזשהו חידוש. פרייר אמנם נשאר עירום מחפציו אולם גופו עדיין בבעלותו. הוא או אתה או כל מי שיקפוץ על הרעיון יכול להציע למכירה את אברי גופו באתר שיקרא allmybodyforsale.com (כל גופי למכירה).

חז"ל מנו בגופנו רמ"ח (248) אברים ושס"ה (365) גידים, כך שיש לך המון פריטים למכור. אתה יכול לתייג, לצלם ולתמחר אותם, ולהציגם באתרך. אם קשה לך מאוד להיפרד מאבריך אתה בכל זאת יכול לעשות מעשה ולמכור זכויות שימוש שונות כגון, זכויות מישוש, הצצה, מציצה, ליקוק וכו'. תאר לך שיכולת לקנות זכויות יניקה על הפטמה השמאלית של ג'ניפר לופז או מוניקה לוינסקי במחיר סביר, לא היית הולך על זה? תאמין לי, אם יש לך בוהן סקסית, תנוך אוזן מדליק או קורקבן בעל טופוגרפיה מעניינת (הטופוגרפיה של כל הקורקבנים מעניינת) הגולשים ברשת יתחילו לקנות. ואם תהיה הראשון, בטוח שתצליח למכור את כל הסחורה גם אם היא לא מי יודע מה.

היות שאני כבר מכיר את קוראי האייל המחפשים "באגים" בכל תכנית או הצעה, אקדים כאן תרופה לשאלת המחץ, "ומה בדבר האברים הפנימיים"? איזה זכויות תמכור על הכבד, למשל? זכויות הצצה, התבוננות וצילום, כמובן. בטכנולוגיית הסיבים האופטיים המשמשת ברפואה זה ממש לא בעיה. תוכל למכור זכויות הצצה (now, live!)בטחול שלך או באבנים שכיס המרה. תוכל למכור אפילו זכויות הסרטה לתהליך של עיכול קציצת מקדונלד בקיבתך. תוכל למכור זכויות "מרצ'נדייזינג" לפוסטרים. אני, למשל, הייתי בשמחה תולה על הקיר מעל שולחן הכתיבה שלי פוסטר של שלפוחית השתן של רוברט דה נירו או לפחות של אריאל שרון או לימור לבנת . יש לי כזה פטיש (fetish) בעניין של שלפוחיות שתן שהייתי מוכן לתלות אפילו את שלך. ככל שאני חושב על הרעיון אני רואה שהאפשרויות בלתי מוגבלות. מישהו חייב לעשות משהו בנדון.
מה עם תרופות ? 32688
למקרה שהתגובה שלך לא היתה רק הומוריסטית.

סחר באיברים מתבצע כבר והוא מכניס לא רע. תצלומי תקריב של תוך הגוף גם הם מתבצעים כבר, אך אתה נדרש לשלם עבורם לרופאים ולא הרופאים משלמים עבור הזכות להתבונן במעיים שלך. ולסיום הגוף שלנו לא מורכב רק מ 248 איברים ו365 גידים, אלא גם מעשרות חומרים כימיים יקרים עד לאין שעור בתעשיות הכימיות. כך שמכירת גופך (למדע לרפואה לתוכניות טלוויזיה ולכל השאר) היא אכן עסק משתלם ביותר אם אתה נשאר בריא ובחיים, אבל היא לא נופלת לקטגוריה האומנותית.

....אני חושב

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים