המילה שלי 326334
אני נימולתי בגיל שמונה. שנים. עם הרדמה מקומית, כמובן. האם היתה לי טראומה? אני מעריך שלא יותר מניתוח (מעולם לא עברתי כל ניתוח אחר, כך שאיני יודע). לאחריו הייתי חבוש שם במשך מספר ימים והרגשתי צריבה בעת מתן שתן; די מהר זה עבר.

מזכרוני לפני המילה הערלה היתה בית-גידול נהדר לחיידקים. ויעידו על כך תחושות הצריבה המלבבות וצבעם של החומרים שהצטברו מתחת לה. אחרי המילה התחושות לא שבו ולא היתה שום הצטברות של לכלוך (לא היה לו היכן להצטבר). כך שמנסיוני זה בהחלט נקי יותר.

לאחר שנים רבות חשבתי למה ההורים שלי עשו לי את זה. הנחתי שהדבר לא נעשה מסיבות היגייניות בלבד. הרי במקום בו נולדתי (כבר אפשר לנחש איפה זה היה) ידעו שאני יהודי גם בלי שהייתי נימול ובלי שהלכתי לבית-הכנסת. בבואי לישראל לא זכור לי שהסתכלו עלי מוזר במשתנות בבית-הספר. אני מניח שכן, אבל כנראה שמספיק להיות עולה חדש שלא יודע את השפה, זה כבר נראה למקומיים שונה ומשונה.

אחרי מחשבה הגעתי למסקנה שבמקום בו נולדתי לא עשו את זה כדי שלא אהיה שונה, כדי שאוכל להשתלב בחברה - ועדיין זה לא עזר. ובמקום הזה כן עשו את זה - כנראה מאותה הסיבה. או שאולי אני טועה? אולי פשוט היה אסור שם. אולי, אם היה מותר גם שם, אבי (הכופר הגמור, ואני מחרה-מחזיק אחריו) היה לוקח אותי לבית הכנסת ועושה לי שם ברית בגיל המתאים (עובדה היא שהוא לא התנגד שיעשו לי כאן). לא יודע. כך או כך, זה לא היה משנה את מצבי כיום. כנראה שברומא התנהגו כרומאים וביהודה, כיהודים.
המילה שלי 326340
אני ממש לא מצליחה לנחש מדבריך מנין באת.
המילה שלו 326356
הניחוש שלי - מאותו מקום שהוא (וסיפוריו) הגיעו:
המילה שלו 326357
הא?
המילה שלו 326383
גרמניה ? רוסיה ? טורקיה ?

המילה שלו 326391
בגרמניה מילה אינה אסורה, ובטורקיה היא אפילו מקובלת.
המילה שלו 326398
אולי כל אחת מהאפשרויות הנ''ל (אם האינטואיציה שלי מטעה אותי) ואולי פשוט מהארץ מהן מגיעות ה''עדויות'' של אותו הברון.
המילה שלו 326400
טוב רק רציתי לוודא שהבנתי אותך.

אכפת לך לפרט למה אתה חושב ככה ? אני באופן אישי לא כל-כך בטוח.
המילה שלו 326402
רק תחושה. האמת שאני די מצטער על התגובה שלי למעלה ואפשר לעזוב את זה. מיד אני חוזר בזמן כדי לרצוח את הסבא של הסבא שלי והכל כבר יסתדר.
למתקשה לנחש 326431
במקרה שלי מדובר ברוסיה.
המילה שלי 326355
"מזכרוני לפני המילה הערלה היתה בית-גידול נהדר לחיידקים. ויעידו על כך תחושות הצריבה המלבבות וצבעם של החומרים שהצטברו מתחת לה. אחרי המילה התחושות לא שבו ולא היתה שום הצטברות של לכלוך (לא היה לו היכן להצטבר). כך שמנסיוני זה בהחלט נקי יותר."

בררר... עם כזאת עדות אישית מי יכול להתווכח.

אבל זה זורק אותי לחשוב על הנרתיק של האישה, עם כל קפלי הבשר, וכל החומרים שמצטברים שם, והריחות הלא נעימים, ותחושות הצריבה שנשים מדווחות עליהן, ופטריות ממש לא עלינו, וחיידקים, ושאר מרעין בישין, איך לא חשבו עד היום על הסכין כפתרון לכל אלו אני שואל? אה, בעצם כן חשבו. טוב, נו, אולי הקידמה הרפואית תגיע גם אלינו יום אחד.
המילה שלי 326358
לא תודה.
המילה שלי 326376
שלא לדבר על אצבעות הרגליים ומה שקורה מאחורי האוזניים.
המילה שלי 326375
"מזכרוני לפני המילה הערלה היתה בית-גידול נהדר לחיידקים. ויעידו על כך תחושות הצריבה המלבבות וצבעם של החומרים שהצטברו מתחת לה. אחרי המילה התחושות לא שבו ולא היתה שום הצטברות של לכלוך (לא היה לו היכן להצטבר). כך שמנסיוני זה בהחלט נקי יותר"

מעניין- לא לימדו אותך כילד להפשיל את העורלה במקלחת ולנקות שם?

כריתה היא דרך מוזרה מאוד לשמור על נקיון.

"חדש! אין צורך לנקות יותר מתחת לצפורניים! עקירת צפורניים בזול!"
המילה שלי 326404
"לא לימדו אותך כילד להפשיל את העורלה במקלחת ולנקות שם?"

מה שמזכיר לי סצנה מ"בית קרנובסקי", בה האם(?) הגיורת(?) נאלצת ללמד בכפייה את הגיבור החלוש והמתוסבך להתנקות "שם". התיאור של זינגר(?) נשמע טראומתי ואכזרי כמעט כמו ברית מילה.

(?) זיכרון, זיכרון, אייכה?
המילה שלי - שטיפה אינטימית 326411
מתוך מגזין האינטרנט "יופי:
פגישה אינטימית
נשים רבות מתלבטות כיצד לשמור על ההגיינה האינטימית שלהן .כיצד ניתן להגן על האיזור האינטימי ? מהם השינויים להם חשוף האיזור מדי יום ולמה הגיניקולוגים אוהבים להמליץ כל כך על השטיפות.

לכתבה המלאה:

שטיפה אינטימית - ועוד מתוך הכתבה 326412
"מה קורה באופן טבעי ויומיומי?
הפרשה ואגינלית היא הדרך הטבעית של הגוף לנקות את הנרתיק, להגן עליו מפני זיהום ולסכך אותו (לובריקציה). הנרתיק אינו סטרילי ומכיל חיידקים 'טובים' שתפקידם לסייע לתפקוד האיזור ולהגנה עליו מפני חיידקים 'רעים': תאי האפיתל עשירים בגליקוגן; לקטובצילוס הם חיידקים המצויים באופן נורמלי בואגינה, ויכולים לפרק גליקוגן לחומצה לקטית. החומצה הלקטית שומרת שהנוזל בנרתיק יהיה מעט חומצי, pH=4.5, דבר המגן מפני זיהומים.למעלה מ 25% מהנשים סובלות מגירויים והפרשות מרובות בנרתיק. הסיבה השכיחה ביותר לביקורי נשים אצל גינקולוג היא הפרשות נרתיקיות מרובות. הסיבה העיקרית להתפתחות גירויים, הפרשות ודלקות הינה הפרת האיזון הבקטריאלי הטבעי ושינוי ברמת החומציות."

מצדיק כריתה, לא?
המילה שלי 326438
אני בסך-הכל תיארתי את המצב לפני ואחרי, בתור אחד שעבר את זה. ולא, לא לימדו אותי להפשיל ולנקות. לא ידעתי ש*אפשר* בכלל להפשיל. אבי נימול ומן הסתם לא ידע מה עושים "עם זה" ואמי לא ממש התקלחה איתנו. תנאי ההיגיינה באופן כללי לא היו מן המדהימים - למשל, לא היתה מקלחת ברוב הבתים ואנשים הלכו לבית-מרחץ ציבורי שכונתי פעם בכמה ימים (ובחורף פעם בהרבה יותר ימים).

אגב, עכשיו לא כואב לי. אני חושב שאין לי גם טראומה. באותה המידה היה יכול לא לכאוב לי גם אם *לא* הייתי עושה את זה. כנראה שגם אז לא היתה טראומה. כאב כמעט ואין אם יש הרדמה, ושבסופו של דבר לדעתי לא נעשה נזק. איני שולל את הסיכונים באופרציה (בעיקר של עיוות צורני עקב משיכת העור ובעיות קרישה וזיהום) ואת השינוי הנראה והמורגש בגוף, אך לדידי אין פגיעה באף תפקוד חיוני. (אני אפילו נהנה ממין, למורת רוחו של הרמב"ם.)

מה אני רוצה לומר בזה? מי שרוצה, שיעשה, ומי שלא רוצה שלא יעשה. כמובן שיש להיות מודע לסיכונים, אבל חושבני שגם אין להגזים בהם.
המילה שלי 326477
הבעיה היא שלמיטב הבנתי, תינוקות לא זוכים לאותה הרדמה כמו זו שלה אתה זכית, ושלמרות שנימולים נהנים ממין השמועות הזדוניות גורסות שהם נהנים ממנו הרבה פחות מערלים (שבתורם, נהנים ממנו הרבה פחות מאשר נשים).
המילה שלי 326478
אם נשים נהנות יותר מגברים (איך אפשר למדוד את זה), למה אנחנו צריכים לרדוף אחריהן ולא הן אחרינו?
המילה שלי 326481
אתה ממש לא מכיר נשים שרודפות אחרי גברים?
המילה שלי 326491
אכן ממש אינני מכיר. מה שלא מפתיע, כיוון שאני עסוק בלכתוב תגובות באייל במקום לחפש אותן בחוצות העיר.
המילה שלי 326494
חכה, חכה, הן ירדפו אחריך גם כאן...
המילה שלי 326497
סטטיסטית, נשים רודפות אחרי מין פחות מגברים.

האישה היחידה שהכרתי שרדפה אחרי, הפסיקה לרדוף אחרי בערך עשר דקות אחרי שחתמתי על הכתובה...
המילה שלי 326503
אה... קודם דיברת על נשים שרודפות אחרי גברים... אני לא אמרתי כלום על מין.
המילה שלי 326594
"תינוקות לא זוכים לאותה הרדמה כמו זו שלה אתה זכית" למה ומדוע? כשאבי בני הנבזי התעקש שצריך למול את בננו הקט, המוהל נתן לנו שם של חומר אילחוש מקומי משובח* והוראות שימוש.

* איך אני יודעת שמשובח? כי גם קצות האצבעות שלי איבדו תחושה. אבל אולי זה היה מהפאניקה.
המילה שלי 326482
המסקנה של "מי שרוצה, שיעשה, ומי שלא רוצה שלא יעשה" היא שאסור למול תינוקות ויש להשאיר את ההחלטה לבגיר בן 18 ומעלה
המילה שלי 326519
מסקנה (אחת לפחות) עבור הקהל כאן: אם מישהו מחליט לא למול את בנו, מומלץ שילמד איך מטפלים בעורלה ובאיבר המין הערל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים