ממש משונה 326517
מה בדיוק האמצעים שמחלישים את הדמויות במשחק, ואיך ממשלת סין עושה את זה? יש לה גישה לקודי המקור של משחקי הרשת השונים או הסכמים עם החברות שמשווקות אותן? ואולי הכוונה לכך שסין מאמנת יחידה של שחקני רשת שיכנסו למשחק ויחטיפו מכות רצח לדמויות שהשחקנים שלהן משחקים יותר מדי?

אני מציע שבארץ יאמצו את הגישה של סין ויפעילו אמצעים שמפחיתים את היכולות של מכוניות התושבים בארץ לאחר שלוש שעות נסיעה רצופות. אני חושש שכבר ראינו יותר ממקרה אחד שבו נהג אחד רצח נהג אחר על רקע הנסיעה בכבישים, שלא לדבר על כמות התאונות.
ממש משונה 326521
במאמר מצוין שמדובר על הסכמים עם החברות המשווקות.
והרעיון לגבי יכולות המכוניות נשמע דגול. נקווה שמישהו ירים את הכפפה.
ממש משונה 326522
קודם כל כתוב למעלה: חברות משחקי המחשב צריכות אישור ממשלת סין כדי להפעיל את השירות.

אבל הנקודה היא שיתוף פעולה מצד חברות משחקי המחשב, בזה זה מתחיל ונגמר.

אני מעריך שהשחקנים הסיניים ינסו לתחמן ולשחק על שרתי משחקים מחוץ לגבולות סין. זה עלול ליצור מצב שבו החלטת הממשלה לא עוזרת לשחקנים, אבל פוגעת בחברות משחקי מחשב שמשתפות איתה פעולה. זה ישאיר אותה בפני הברירה של לבטל את החוק (ואני מניח שיהיה לחץ מצד אותן חברות בנושא) - או לאכוף את החוק ברמה פרטית. כלומר, זה יהיה לא חוקי לשחק משחקי רשת בסין בשרתי משחק לא חוקיים. משהו כמו סמים.

על הנייר זה תרחיש מאוד משעשע. אני חושש שאם הוא יתממש במציאות זה עלול להיות פחות משעשע.
ממש משונה 326915
לחסום את הגישה דרך האינטרנט לשרתי משחק שמחוץ למדינה היא אפשרות יותר זולה מהשלכה של אזרחים תמימים לכלא, במיוחד כשכבר יש לך את התשתית הזאת.
התכוונתי 326916
כמובן שהתכוונתי לתשתית של צנזורה, למרות שגם מהשניה לא חסר בסין, אם נאמין לתקשורת.
ממש משונה 326553
ממשלת סין שולטת על כל תעבורת הרשת אל ובתוך המדינה (לא בהונג קונג, רק בסין עצמה). כחלק מהשליטה, היא חוסמת שרתים שלמים (למשל, יאהו הונג קונג חסום, יאהו נקודה קום פתוח), חוסמת דפים ספציפים, חוסמת דפים שמופיעות בהם מילים מסויימות (בעיקר בסינית, לא היתה לי בעיה לגלוש לאתרים בעברית וכמעט לא נתקלתי בבעיות באנגלית),ואפילו חוסמת פורטים מסויימים (ה' יודע למה).

כשיש לך כזה כח, אתה לא תמיד צריך להשתמש בו, מספיק לאיים על חברות המשחקים שאם הם לא יעשו את מה שאתה ''מבקש'' מהם, אתה תחסום את השרת שלהם בכלל.
ממש משונה 326554
אני לא חושבת שאלוהים יודע למה. אין לו בכלל קשרים בסין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים