טרור בשרות המאבק על המולדת 326723
ההתקפה הזאת דווקא עולה בקנה אחד עם התיזה של רוברט פאפּ , פרופסור למדעי המדינה מאונ' שיקאגו, למרות שמדובר בירי קטיושות ולא בטרור של מתאבדים. פאפּ בדק את כל התקפות הטרור שבוצעו של ידי מתאבדים, החל מ1980 ועד 2004. הוא השווה מתאבדים ערבים, טאמילים, קאשמירים, צ'צניים, סרי לנקאים ועוד והגיע למסקנה מענינת. פאפּ מזים שתי דעות מקובלות: האחת שטרור התאבדותי תופעה מוסלמית בעיקרה והשניה היא שרגשות דתיים מהווים את הכח המניע מאחורי ההתקפות של טרוריסטים מתאבדים.

מהנתונים שפאפּ אסף עולה שטרור התאבדותי איננו יחודי למוסלמים - הפלשתינאים למדו את השיטה ממתאבדים טאמיליים[*] - והטרור הזה נפוץ ברחבי העולם. כמו כן, שיטות של טרור מתאבדים נפוצים הרבה יותר בקרב קבוצות חילוניות, כמו הנמרים הטאמיליים בסרי לאנקה שמחזיקים באידאולוגיה מארקסיסטית.

פאפּ אומר שמהנתונים עולה שטרור ומתאבדים הוא כלי שמטרתו לגרום לדמוקרטיות מודרניות להסיג את כוחותיהם מאזורים הנחשבים למולדת הטרוריסטים. למעלה מ 95% אחוז מהתקפות הטרור האלה נבעו בעיקר מהרצון לשחרר אמות מולדת (לשיטתם) מכוחות זרים השייכים למדינות דמוקרטיות.

ראיון עם פאפּ על ספרו "מתים לנצח," שפורסם, מכל המקומות, באמריקן קונסרווטיב.
[*] קראתי שהויאט-קונג השתמש במתאבדים כדי לזרוע טרור בקרב האוכלוסיה ומוסדות אמריקאים ודרום ןיאטנאמיים. הם גם שלחו מתאבדים לבושים בחגורות נפץ שהיו קופצים לשוחות במוצבים ומחנות הצבא של האמריקאים.
טרור בשרות המאבק על המולדת 327282
זאת הדרך היחידה שכוח גרילה במקומות מסויימים יכול ליצור איזון אסטרטגי מול צבא חזק.
טרור בשרות המאבק על המולדת 346379
ואתה כמובן מתנגד לאמצעי זה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים