עדיין לא ברורות לי העובדות 327308
האם "זה יותר בריא" הוא באמת רק מיתוס? והאם הברית באמת מחלישה את האיבר או או ההנאה? קיבלתי מהמאמר התרשמות לגבי ההשלכות החברתיות (הנסבלות, לפי מה שכתוב) אבל לא קיבלתי שום ידע על ההשלכות הרפואיות. האם מישהו יודע על איזשהו מחקר בנושא הזה?
עדיין לא ברורות לי העובדות 327309
יש מחקרים לכאן ולכאן, חדשים וותיקים, אבל החשש של המתנגדים למילה הוא שהמחקרים הרפואיים הוותיקים שתמכו במילה היו נגועים במיני דעות קדומות שקשרו בין עורלה לאוננות וכדומה. והטענה היא, שבמקרה ספק, עדיף לא לנתח.
עדיין לא ברורות לי העובדות 327314
תעבור על כל התגובות. יש הרבה לינקים למחקרים רפואיים.
המלצות אגודות רפואיות על חוסר צידוק רפואי למילה 327324
הנה קישור לתרגום של ד"ר חנוך בן ימי של עמדות ארגוני רופאי הילדים בעולם (ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד ועוד) שבדקו את כל המחקרים שנעשו בנושא וקבעו שאין הצדקה רפואית למילה.

ריכוז של קישורים להמלצות המלאות באנגלית ניתן למצוא כאן:

דעתי היא שכל הוויכוח הרפואי הוא מיותר. אין הצדקה רפואית לנתח איבר בריא כאקט מניעתי סטטיסטי של מחלות. כמו שאין הצדקה לעקור לכל ילד בגיל שמונה ימים את הציפורניים של הרגליים בטענה שזה ימנע לו פטריות כשהוא יגדל.
המלצות אגודות רפואיות על חוסר צידוק רפואי למילה 327383
אין סיבה רפואית מובהקת למול ילדים באופן גורף - כשם שאין סיבה כזאת שלא למול אותם. ר''ל הנזק והתועלת ממילה אינם שונים בהרבה. הדבר דומה יותר לניקוב תנוך האוזן מלעקירת הציפורנים, מה שהופך את הדיון לחברתי תרבותי ולא לעניין רפואי (מסקנת המחקרים הנ''ל היא בפירוש לא ''הרופאים אמרו שאסור למול''). אם אתה מתעקש להדבק לטיעונים הרפואיים, אז מבחינה פסיכולוגית לפחות אני מניח שבארץ הרבה יותר קשה נפשית להיות ערל מנימול.
המלצות אגודות רפואיות על חוסר צידוק רפואי למילה 327733
המילה הרבה יותר קרובה להסרת התנוך כולו מאשר לניקובו.
המלצות אגודות רפואיות על חוסר צידוק רפואי למילה 327826
אתה מניח, אבל אולי אתה טועה.
לדעתי אי אפשר לבדוק את ההשפעה הפסיכולוגית על אי-מילה בארץ או בשום מקום אחר בעולם. יש כל כך הרבה משתנים שמשפיעים על תפיסת הגוף ועל התמודדות עם קשיים ושונות, כל אדם הוא מכלול של כל כך הרבה גורמים (חלקם נסתרים וחלקם גלויים, חלקם גנטיים וחלקם לא).
אין סיבה רפואית למול, ייתכן מאד (לדעתי) שהסיבה הפסיכולוגית לא קיימת, אני מסכימה שהדיון על המילה - עבור חילונים - הוא רק חברתי-תרבותי (אולי אנתרופולוגי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים