השכרת סלולרי בארה''ב 33146
אם מדברים על סלולרי, אז רציתי לשאול, מה יותר משתלם - לשכור סלולרי בארה"ב או להביא את הטלפונים מהארץ לחו"ל?

לי יש אורנג' ולחבר שלי יש פלאפון, ואנחנו מתכוונים לטוס לשבועיים לארה"ב. עכשיו, הבעיה היא שבארה"ב נצטרך לשלם על זמן אויר נכנס, וגם שיחה מזוהה לא תפעל שם, כך שאנשים מהארץ יתקשרו אלינו וסתם יחייבו אותנו.

עכשיו, לשכור טלפון בחו"ל יעלה פחות? עשיתי קצת חיפושים שטחיים וראיתי שרוב החברות יש מינימום של 5$ זמן אויר ליום, כך שלהביא את הטלפון מהארץ יעלה פחות, גם אם אני אשלם על זמן אוויר נכנס..

מישהו יודע יותר על זה?

ירון
השכרת סלולרי בארה''ב 33147
הכי זול לצלצל לארץ מטלפון צבורי רגיל, למסור את המספר שלך ולבקש שיחזירו צלצול.
השכרת סלולרי בארה''ב 33148
אני רוצה שתהייה לי דרך לתקשר עם חבר שלי שם.

המחירים של שיחה מישראל לארה''ב הם נמוכים ללא תקנה, אבל לצערי זה לא יעזור לי כשאני אהיה בארה''ב.
השכרת סלולרי בארה''ב 33151
תקחו טלפונים מהארץ, תקבעו שעות שבהם אתם
מתקשרים אחד לשני, ואל תענו על טלפונים בשעות אחרות.

או שתסמנו אחד לשני שזה אתם על ידי צלצול-שניים, סגירה, וחיוג נוסף.
אפשר גם 33169
לקחת שני גביעים של אשל ולחבר אותם עם חוט.
אפשר גם 33176
בטלפתיה וזהו... מי צריך טלפונים ?
השכרת סלולרי בארה''ב 33329
יקר מאוד לשכור שם טלפון ממה שניסיתי ב-‏97, והם דורשים שתהיה תושב ארה"ב. אני בסוף שכרתי בקנדה וזה היה יקר להחריד (מעל דולר לדקת שיחה בתוך ארה"ב).
השכרת סלולרי בארה''ב 33468
שלום ברוך :)

תודה על המידע..
אני מניח שאני אצטרך לקחת טלפון מהארץ, ואז לומר לכל מי שיתקשר (מזל שאין הרבה כאלה):
"לא, אני לא בישראל, ולא, אני לא יכול לדבר עכשיו!"..
זה כל-כך מפריע ששיחה מזוהה מפסיקה לפעול. למה לא חשבו על איזו דרך לתקן את זה? או לפחות שהיו נותנים לי לחסום מספרים מסויימים ולקבל שיחות רק מאנשים שנמצאים ברשימה?

נורא משעשע לשמוע שארה"ב מפגרת מבחינה סלולרית. הבנתי שגם אין להם טלפונים ציבוריים עם כרטיסים, מה שגורם להם לקנא באירופה.

ירון
השכרת סלולרי בארה''ב 33471
לא יודע לגבי ארה"ב, אבל בקנדה יש טלפונים ציבוריים שמקבלים גם כרטיסי אשראי. כמובן שאז הם לוקחים 80 סנט במקום 25, אבל את זה אף אחד לא יגיד לך.
השכרת סלולרי בארה''ב 33476
בזמן שבאירופה כבר שוברים את הראש שנתיים על השקת שירותי מידע סלולריים מוצלחים ועל נסיונות נפל לחקות את המודל המצליח של שירותי הבידור הסלולריים שיש ביפן, בארה"ב עוד לא התגברו על בעיות קליטה טריוויאליות של דיבור. ממה שמספרים לי, טלפון סלולרי אמריקאי טיפוסי עובד באופן די סביר בערים הגדולות, אך השטחים הנרחבים שמחוץ לערים לא זכו לכיסוי סלולרי נאות והקליטה שם מחורבנת עד בלתי-קיימת. בעיות הקליטה, יחד עם הבלגן שקשור לחיוב על שיחות נכנסות וצרות כמו ריבוי פרוטוקולים (כמו שיש גם בישראל), מכשירי טלפון פרימיטיביים יחסית ומחירי זמן אוויר גבוהים, גרמו אצל המשתמשים בארה"ב לתחושה כללית של סלידה מכל התעשייה הזאת. כמובן שאפקט כזה מאיט את התקדמותה עוד יותר וכך התמקמה לה ארה"ב המודרנית אי שם בתחתית הטבלה העולמית מבחינת שירותים סלולריים זמינים ואחוזי השימוש בהם.

חשוב עם זאת לציין שלעומת המצב שתיארתי לגבי השוק הפרטי, מככבת ארה"ב בראש הטבלה העולמית בכל מה שקשור לשוק העסקי והמוסדי. שימוש ב-PDAs (גם סלולריים) נפוץ מאד בארה"ב, וכן שימוש בזימוניות (pagers) ובמכשירים ניידים מיוחדים המיועדים בעיקר לשליחה וקבלה של דואר אלקטרוני (מובילה את התחום חברה בשם RIM שכמעט לא פעילה מחוץ לארה"ב). באמת חבל שהם לא משקיעים בשוק הפרטי כמו במוסדי, כי ארה"ב יכלה לדחוף את כל העולם קדימה מבחינה טכנולוגית בעוצמה שלא קיימת באירופה וגם לא במזרח הרחוק.
בארה''ב 33487
באמת אין טלפונים ציבוריים עם כרטיסים. אתה יכול או להכניס למכשיר ''קורטרים'' (אולי גם מטבעות אחרים אני כבר לא זוכר) כמו מפגר (בכל מקרה ה''קורטרים'' האלה, הם מטבעות ששוים שמה הרבה יותר מערכם. פעם שאלתי באיזו חנות מכלות אם אפשר לפרוט שטר או לקבל עודף בקוורטרס (גם המכונות כביסה מופעלות על ידם), והסתכלו עלי כאילו אני משוגע), או לקנות כל פעם מחדש כרטיס חיוג (סטייל ''בזקכרט'' רק לזמן מוגבל), ובכל שיחת טלפון, לחייג למספר חינם ושם לתקתק את הקוד שעל הכרטיס, ורק אז אתה יכול לחייג את המספר המבוקש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים