סוגר מעגל, דובי? 33696
ראשית, איני יודע כמה קשורה האפשרות "ישראלים-פלסטינאים" לסקר זה, שכן החברה הישראלית אינה מונה פלסטינאים בקרבה, ולכן הסכסוך הישראלי-פלסטינאי אינו נקודת חיכוך *בתוך* החברה.

"יהודים-ערבים" - איני בטוח כמה "בוער" הנושא הזה באמת בחברה הישראלית. לפעמים נוצר הרושם שכל המלחמה הזו היא בשם הדת, אך בפועל אלו גורמים שונים שמנסים לגרום לזה להיראות כך. בשטח (הישראלי) העויינות לערבים אינה בקנה מידה גדול דיו על מנת שיחשיבו אותה כנקודת החיכוך הבוערת ביותר.

"מזרחים-אשכנזים" - אז אני ווז-ווז ואתה שוארצע. יופי.

"ימין שמאל" - דוקא נקודת חיכוך שאני מחשיב חיובית ביותר. לדוגמא: אתמול נערכה הפגנה של מר"צ וחד"ש כנגד אריאל שרון שנאם בבניין ההסתדרות בת"א. הליכוד התייצב מולם על מנת להוות משקל נגד. כשראו שתי המפלגות - אחת "ציונית" ואחת סוציאליסטית שמס' האנשים שלהן קטן ביחס לאנשי הליכוד, חברו יחדיו הדגלים האדומים (כן, באמת היו שם דגלים אדומים) ושלטי מר"צ להפגנה משותפת. נסיון של הליכוד להגיש לח"כ גוז'נסקי דגל ישראל, נענה בשלילה. גם יוסי שריד, שהיה נוכח, לא התבייש להופיע יחד עם מפלגה סוציאליסטית אנטי-ציונית בהפגנה אחת.
אמרו לי - אלמלא אותם אנשים, איך הימין היה גדל למימדים שלו היום?

לכן, מה שנשאר לנו כמובן, היא נקודת החיכוך הבוערת ביותר בציבור ובחברה הישראלית - "חילוניים-חרדים", ואשבח את דובי על שהשכיל לכתוב "חרדים" ולא "דתיים" כפי שנהוג. כאן הבסיס לחוסן הלאומי שלנו ולאחדותנו. הסכמה רחבה בין החילוניים לחרדים במדינה היא תנאי הכרחי למדינה חזקה, עמידה ומאוחדת.
אפרופו חרדים חילוניים 33700
יש כאן ירושלמים שיודעים למה חרדים בעלי אופי תמהוני אך מעצבן במיוחד החלו לתלוש ולקרוע פרסומות מעל גבי אוטובוסים של אגד ?

האוטובוסים בירושלים מתחילים להיראות כמו שקיות חלב קרועות של תנובה. זה לא טוב לתיירות בעיר....כלומר אם היתה תיירות בעיר.
שכחת עניים - עשירים. 33757
שכחת עניים - עשירים. 33762
מצחיק - זה בדיוק מה שאמרו *לי* בפעם הקודמת. (:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים