השפעת מכה שוב 337492
הייתי צריך להדביק את תגובה 335901 כאן. בכל מקרה, הנגיף נמצא גם בעופות בתורכיה, ובעדכון ב-CNN מזכירים שהוא אינו עובר בקלות לבני אדם, אך מתוך 117 איש שכן נדבקו, נפטרו 60.

השפעת מכה שוב 338915
"מתאחדים בצל הסכנה: גורמים מישראל, סוריה, עיראק, ירדן והרשות הפלסטינית ייפגשו מחר (יום ה') בגשר שייח חוסיין בין ישראל וירדן, במסגרת המאמצים העולמיים להילחם בשפעת העופות. כך גילה שר החקלאות הירדני, מזאחם אל-מוחסין, במהלך פגישה שקיים אתמול עם יושב ראש הפרלמנט הירדני וחברי פרלמנט נוספים. במשרד החקלאות אישרו כי מחר תתקיים פגישה בירדן בנושא."

דיפלומטיה של אסונות 338923
רעידת אדמה שואתית בפאקיסטן: פאקיסטן מסכימה לקבל סיוע מישראל.

שפעת עופות מתקרבת למזרח התיכון: הרשות הפלסטינית, סוריה וישראל משתפות פעולה.

האם פוליטיקאים נאחזים באסונות טבע כדי לחזק קשרים דיפלומטיים? כדי לרדת מעצים בצורה אלגנטית (סוריה למשל, מסובכת קשה עם ארה"ב. הפגנת שיתוף פעולה עם מדינות האיזור יכולה אולי להקל על הלחצים)?

בשנות השבעים הסינים והאמריקאים ניצלו משחקי גומלין של נבחרות הפינגפונג שלהם כדי להדק את הקשרים ביניהם. השלב הבא, אחרי דיפלומטית הפינג-פונג היתה דיפלומטית הפאנדות: בעקבות המסע של ניקסון לסין, תרמו הסינים זוג פאנדות. ההתעסקות סביב הפאנדות העלתה את המודעות של הציבור האמריקאי לסין.

אחרי שטרחתי לנסח את התובנות האלו גיליתי שכבר הקדימו אותי:
דיפלומטיה של אסונות 338941
מה זה "לרדת מעצים בצורה אלגנטית"? הסופות ממילא מורידות את העצים...
דיפלומטיה של אסונות 338944
יש גם את דיפלומטית הקריקט - כבר זמן רב שנערכים משחקי קריקט בין נבחרות הודו ופקיסטן, וכך לאט לאט מפשירים היחסים (או שלא).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים