המוסד? 337816
נשמע קצת מופרך שהמוסד ישתתף בתפישתו של מנהיג מחתרת כורדי באפריקה. אמנם יש מידה מסויימת של שיתוף פעולה בטחוני בין ישראל לטורקיה, אבל להתערב בסכסוך שבו דורכים על כל כך הרבה בהונות נשמע לי כמו מעשה מופרך כל כך שאפילו הפנטזיונרים הביטחוניסטים הגדולים ביותר לא יסתכנו בו. יכול להיות שזה פשוט חלק מהאופנה הוותיקה של שרבוב שמו של המוסד לכל מבצע מודיעין פעיל ברחבי הגלובוס? מאחר שאני מניח שאין מה שאפשר לקרוא לו הוכחה למעורבות המוסד, לפחות אשמח לדעת מי הם הטוענים שהמוסד השתתף בפעולה, ועל מה הם מבססים את הטענה הזו. אם אכן יש דברים בגו, זה ממש מזעזע.
המוסד? 337828
אני יודע בוודאות על מבצעים שבהם המוסד היה מעורב (אחד מהם באפריקה, חיסול מנהיג גם כן), מבלי שהיה קשר לסכסוך הישראלי-ערבי או מבלי שהיה קשר ישיר לשמירה על בטחונה של ישראל.
אפשר לגזור כל מיני סוגים של קופונים..
המוסד? 337912
אהובים עלי במיוחד הם אותם איילים אלמונים שמספרים מתוך הצללים על מבצעים סודיים של גופי הביטחון, תוך קביעת עובדות נחרצות. קרנם עולה בעיני במיוחד לאור העובדה שמאחורי כל מבצע כזה מסתתר סיפור ארוך ועתיר אינטרסים שגם למומחה לא נראים ממבט ראשון.
המוסד? 337916
מה פירוש "אני יודע בודאות"?
המוסד? 337923
והיה מנהיג אפריקאי אחד גולה שחוסל בעזרת המוסד בצרפת, ובשל־כך נמתחה ביקורת חריפה על המוסד.
המוסד? 338041
בן ברקה ממרוקו, אא''ט באיות השם. חוץ מזה שכירי חרב ישראלים (לא המוסד) הסתבכו פעם בחטיפת שר ניגרי.
מעורבות המוסד 337843
שאלתי את המרואיינים לכתבה מספר פעמים האם הם בטוחים במעורבות של המוסד בחטיפת אוג'אלאן, והם היו משוכנעים לחלוטין. אני נשארתי מלא בספקות, גם לאחר שבירור פשוט בגוגל הראה על 12,000 תוצאות לחיפוש על אוג'אלאן והמוסד. אבל מסתבר שגם אתרי חדשות רציניים ומכובדים כתבו באופן חד-משמעי שהמוסד לקח חלק ב"מבצע" הזה.

אסור לשכוח שלמוסד ישנו ניסיון קודם בחטיפתם של בני-אדם ממדינות זרות - הרי זה בדיוק מה שקרה למרדכי ואנונו, להבדיל אלף הבדלות.

בהחלט לא מעורר גאווה לדעת על מעורבותה של ישראל בעניין, אבל המוניטין של ישראל כבר היה בשפל כך או כך, בתור מדינה שמספקת שריוניות לשלטון הדיקטטורי בזימבאבווה ומוכרת נשק לגורמים מפוקפקים מאוד במרכז אפריקה השסועה.
זה הכול ? 337913
חיפוש פשוט בגוגל על המילים מוסד ותאומים מעלה מעל ל22,000 תוצאות, מה שמוכיח מעל לכל ספק שהמוסד הפיל את המגדלים.

נ.ב. לכל אירגון ביון שמכבד את עצמו יש נסיון בחטיפה במדינות זרות.
זה הכול ? 337917
ממתי גוגל הוא מקור ידיעות אמין על פעילות המוסד?
מה יהיה? 337918
אתה לא חזק באירוניה, הא?
זה הכול ? 337922
שמו של המוסד נקשר בפעולות של סיוע לטורקיה בכל מיני עיתונים בעולם, זה לא משהו חדש
המוסד? 337877
נדמה לי שלמוסד מיוחס גם חיסול (או לפחות מעורבות בחיסול) מנהיג אופוזיציה מרוקאי בעבר, כחלק מן הקשרים הביטחוניים עם השילטון שם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים