האמנם מונופול? 338
במאמרו המלומד משווה מר אדמוני את הדת האורתודוקסית למונופול. אין אלא להצטער על כך
שעולמנו הפך לחומרי כל כך כאשר מר אדמוני הצעיר רואה בכסף ובמונופולים את חזות הכל.
ולעניין... האם ההפרטה ותחרות חופשית הן מילות הקסם אשר אנו צריכים לשמוע תמיד?
האם הערוץ השני באמת שיפר את איכות חיינו? ואולי לא? אולי לא כל תחרות היא בריאה?
אולי העברת סילוק האשפה למכרז פתוח תקפח את פרנסתם של עובדי העיריה ואת זכויות הפנסיה שלהם? אולי הפניה לזרמים יהודיים אחרים תעמיק את הפירוד והקרע בעמנו היקר.
תחרות חופשית היא דבר נחמד, מישהו מרוויח, אבל מישהו, תמיד, גם מפסיד.
חג שמח ושנה טובה.
האמנם מונופול? 356
ראשית כל, אני חוזר בפעם המי יודע כמה - השימוש במונחים השאולים מעולם הכלכלה הוא מטאפורי.
בלי שום קשר, עבדך הנאמן הוא סוצילאיסט )מתון אמנם( שיודע לזהות את הצדדים המכוערים של ההפרטה ושל פתיחת שווקים, ולהזדהות עם נפגעיהם. לא כך הוא בנושא בו אנו עוסקים, שכן הוא אינו כלכלי מיסודו )כפי שטענת, ובצדק(. מי בדיוק יכול להיפגע מכך שתינתן אפשרות גם לאנשים שלא נתקעו בפולניה של לפני למעלה ממאתיים שנה להשמיע את קולם, לבטא את פרשנותם ולספק אלטרנטיבה לממסד האורתודוכסי.
במובן הזה, ההקבלה המתבקשת היא מבנה פוליטי פלורליסטי, שאני מניח שאתה מבין את יתרונותיו על פני משטר חד-מפלגתי. הנה, יש מונופולים שכדאי וצריך לפרק.
לשבור את הכלים 801
כאתאיסט, אין הבדל, מבחינתי, בין אורתודוכסים, קונסרבטיבים רפורמים, ואנשים שמאמינים בעליונותם של חתולים. אין לי זיקה אליהם, ואין לי כל רצון להתעסק בהבדלים בינהם.

הבעייה היא שבתעודת הזהות שלי כתוב שאני ''יהודי''. באופן אישי, לא היה אכפת לי אם היה כתוב שם ''אסקימואי'', לולא היתה לזה השפעה על הזכויות שלי במדינה שלי.

פנטזיה פרועה יש לי, והיא לארגן עצרת ענק בכיכר רבין, ולערוך שם טקס התנצרות המוני. בבת-אחת ישילו אזרחי המדינה היהודים את כבלי הדת מעליהם, ויצטרפו לבני הלאומים האחרים והמאושרים שכבר חיים במדינתינו. זכויות שעד כה נשללו מהם (כמו עבודה בשבת) ישובו לידיהם של האזרחים המקופחים. או אז יתגלה אותו סעיף ארור בתעודת הזהות במלוא ריקנותו וכיעורו, ותצא בשורה ממדינת ישראל.

עד אז הרפורמים יכולים לבכות כמה שהם רוצים - אני לא אתמוך בהם. אני לא רוצה פלורליזם של כתות. אני לא רוצה תחרות, אני לא רוצה מונופול. אני רוצה לשבור את הכלים.

יוני
לשבור את הכלים 18203
שלום,
אני תומר ואני בן 23 מחיפה ואני מאוד רוצה לעבור לגור בחו"ל, והדבר היחיד שמפריע לי הוא היותי יהודי.
אני לא מתחבר כלל ליהדות, ומאוד רוצה להתנצר על מנת להתקבל בארצות אחרות.
הבעייה היא שאינני יודע לאן לפנות.
אם אתה יודע על כל דרך להתנצר בישראל אני אשמח לשמוע עליה.

בתודה
תומר.
לשבור את הכלים 18267
מה גורם לך לחשוב שאתה צריך להתנצר כדי להתקבל במדינות אחרות? זו סיבה מאוד מטופשת לקחת על עצמך דת. העולם מספיק טולרנטי גם כלפי יהודים וגם כלפי בני-בלי-דת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים