יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338353
הדעה כאילו הערבים הם "חצי פראים חצי ילדים" ולכן צריך להתיחס אליהם בסלחנות, מאפיינת את השמאל בישראל, לא את הימין, המייחס לערבים רציונליות נורמלית. דוגמאות: הסלחנות של השמאל להפרות הסכמי אוסלו, לעומת הדרישה להדדיות - "יתנו יקבלו" של נתניהו, קבלת השמאל את הטענה הערבית, כאילו ביקור שרון בהר הבית הוא קאזוס בלי, לעומת הבנת הימין שזוהי מלחמה שתוכננה מראש, ותוצאה בלתי נמנעת של הסכמי אוסלו - "הסוס הטרויאני", ועוד כהנה וכהנה.
כך שהכותב - שברור מהמאמר שהוא שמאלן קיצוני - פוסל במומו (או נכון יותר, במומו של מחנהו הפוליטי) בלבד.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338357
הכותב איננו שמאלן קיצוני. הוא אמביוולנטי קיצוני.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338369
חבל לי לפתוח כאן ויכוח שכבר התנהל בהקשר להרבה מאמרים -לא בהקשר למה שנאמר בהם.
ראשית, ביקור שרון בהר הבית לא היה קאזוז בלי; הם קיבלו אותו במיטב הכנסת האורחים המזרחית. למה אתה מיתמם. כבר פורסמו בעיתונות הדלפות מחוגו הקרוב של שרון שהם חיפשו פרובוקציה בריאה כי האוירה היתה רגועה מדי.
לידיעתך הרבה, שני הצדדים הפרו את הסכם אוסלו באופן בוטה.
היות שאתה כנראה מומחה בהפרות הפלסטיניות, אציין רק כמה הפרות שלנו:
אני מניח שהיתה הבנה בין הצדדים גם אם לא פורסמה מטעמים פוליטיים פנימיים, שמטרת הסכם אוסלו היא לסגת מרוב השטחים- הרוב המחלט עם חילופי שטחים- והקמת מדינה פלסטינית.
גידול האוכלוסיה היהודית בשטחים היה כמעט ליניארי במשך כל הזמן; גם בימי שלטון מפלגת העבודה. זוהי הפרה ראשונה ועיקרית של הסכם אוסלו- ההבנות שבע"פ. מדוע היא כה חשובה? כי ממנה הבינו הפלסטינים -לא ההנהגה, כל הפלסטינים הפשוטים- שישראל אינה מתכוונת לתת להם מדינה עם רצף טריטוריאלי- גבולות 67 בתיקונים קלים. מדיניות האפרטהייד נמשכה והם ראו כל הזמן את תנופת הבניה. לפרטים אחרים לא אכנס; מובן מאליו שמה שאנחנו קוראים-ההסתה בחינוך- אינו תלוי ברשות הפלסטינית.
עד 1995 הספיקו לקרות מאורעות ברוך גולדשטיין, הריגתו של יחיא עייש והאוטובוסים המתפוצצים.
שלוש שנים אחרי חתימת ההסכם היה אמור להתחיל המו"מ על הסכם הקבע. ישראל סירבה להתחיל במו"מ כל זמן שיש טרור. כמו שאמרת, "יתנו -יקבלו, לא יתנו לא יקבלו". מה יתנו? הנתינה היתה קבלת תהליך ההתנחלות כאקט לגיטימי. בלי קשר לכל זה , הרשות היתה צריכה לנהל מלחמת חורמה בארגוני הסירוב.
נסתפק בזה בינתיים.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338381
אתה חורג מהדיון, מכיון שאני כתבתי על חוסר התגובה של השמאל להפרות ההסכם, ולא אם ישראל הפרה או לא הפרה את ההסכם, אבל אם אתה פותח את תיבת השרצים הזו, הרי שהיה הסכם *חתום*, ואתה מדבר על "הבנות בע"פ"?! איזה מין בולשיט זה?! הבנות בע"פ (קודם כל, זה שהיו כאלו, ולא הובאו לידיעת הכנסת בעת ההצבעה על ההסכם זו בעיה בפני עצמה, ומראה על אופים המושחת של האחראים להסכמי אוסלו) הן טובות כל עוד אותו אחד שהבטיח (ביילין?) נמצא בשלטון. ברגע שהתחלף שלטון הוא מחוייב להסכם *החתום* ו*המאושרר* בכנסת ככתבו וכלשונו, לא לשום "הבנות בע"פ". אין בהסכמי אוסלו שום סעיף המדבר על הקפאת התנחלויות (בטח לא על פינויין). מה שכן יש (והופר) הוא התחייבות לבטל את הסעיפים הפוגעניים באמנה הפלסטינית (בפועל מוסמס), לחנך לשלום (בפועל שטיפת מוח בלתי פוסקת לשנאה), להתחייב לפתור אי הסכמות במו"מ ולא באלימות (בפועל מלחמת אוסלו התחילה ישר כתוצאה מועידת קמפ דייויד, או כפי שברק הציג זאת, בקמפ דיויד נחשף פרצופו האמיתי של עראפאת).
מעניין גם שאתה מקדים את גולדשטיין לאוטובוסים המתפוצצים, בעוד שהמציאות היא שפיגוע ההתאבדות הראשון בישראל (קדמו לו פיגועי התאבדות של החיזבאללה בלבנון) בוצע כמעט שנה *לפני* הרצח של גולדשטיין. (דרך אגב, ה"הבנה" למעשה הלינץ' שבוצע בו, כמו גם ה"הבנה" למעשה הלינץ' בעדן נתן-זאדה, גם הם פועל יוצא של ראיית השמאל את הערבים כ"חצי פרא וחצי ילד" , והשווה לרעש שגררה הריגת מחבלי קו 300).
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338387
תהיה בריא ידידי עידן. אין טעם רב לויכוחים בינינו. אני מניח שהיית מאד מאושר אם ערבי שהרג באבן את נתן-זאדה, היה נכנס לכנסת. יש חבר כנסת שהרג באבן שני מחבלים.
הבנות אוסלו לא היו הסכם מסחרי בין שני צדדים שווים; הן היו אמורות להביא את שני הצדדים מרמה בה כל אחד רואה בשני את השטן- לרמה של אויבים. היות שהשינויים התודעתיים היו צריכים להתגבר על משקעים עצומים, היה חשוב שחוץ ממה שיכול להיות כתוב גם תהיינה הבנות שאפשר יהיה לכתוב אותן בעתיד.
חג שמח.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338412
(דרך אגב, יתום אשם לא ברצח אלא גם בעדות שקר, האשמת שוא והפללה של מרדכי, וזה שהוא בכנסת זו בושה וחרפה, אבל לכנסת נכנסו כבר פושעים גדולים ממנו, כמו זה שירה למוות בניצולי ספינה בעודם שוחים לחוף). אבל כל אלו מחוירים לעומת המצב אצל שכנינו, שם הדרישה העיקרית לכניסה לפרלמנט היא דם יהודי (ורצוי של נשים וילדים) על הידיים.
מה זה "הבנות אוסלו"? אלו היו הסכמים חתומים שהובאו לאישור בכנסת (ועברו על חודו של מיצובישי). כל מיני "הבנות" חשאיות לא תופסות.
ואם מטרתו היתה "להפחית את ראיית האחר כשטן", כהגדרתך, הרי שיישומו גרר את ההפך, והרשות שוטפת את מוחות ילדיה לשנאת יהודים, במקום תכניות הלימודים הקודמות שהיו בפיקוח השב"כ, ומנוטרלות מהסתה (ואידך זיל וקרא http://www.ybook.co.il/catalog1.asp?bID=3622485)
ואחרון, הזלזול שלך בשמי מעיד, יותר מכל דבר אחר, על ההתנשאות המבחילה האופיינית למחנה השמאל.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338438
רק בעניין השם: כל שם יכול להיכתב בכל שפה, אחרת היה בלתי אפשרי להסדיר דרכונים וכדו' ולא היה אפשר לאנשים למסור את שמותיהם במדינות אחרות.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338448
אא"ט, הוא מתרעם משום שidan מייצג ראשי תיבות ולא את השם הפרטי עידן, שכנראה אינו שמו. נדמה לי שכבר דובר על זה היכנשהו באייל, מתישהו. כמובן, מוטב היה להסביר את זה שוב בנימוס במקום להתרגז ולהתבטא בחריפות. מוטב היה לו idan היה זוכר שלא כולם היו כאן לפני חודשים או שנה ולא כולם זוכרים כל תגובה וכל פתיל.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338449
"הזלזול שלך בשמי מעיד, יותר מכל דבר אחר, על ההתנשאות המבחילה האופיינית למחנה השמאל" . אכן, הוכחה ניצחת!
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338454
תגובה 248763

או אם היה בוחר לעצמו ניק שהוא לא שם מוגדר וקיים בעברית.
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338457
גם אם אין זה שמו הפרטי, וגם כל גלגוליו האפשריים של הניק שבחר לעצמו - כל אלה אינם משנים את העיקרון ששם/ניק כלשהו צריך להיות ניתן לאיות בכל שפה. מקסימום - אפשר לתקן ל"אידן" או "איידן"...
יותר נכון לומר ''משא הישראלי השמאלני'' 338477
וכי למה אני מזלזל בשימך? אני צריך לבטא אותו איידן? לא בא לי לכתוב אנגלית למרות שאני שולט היטב בשפה.היות שאתה מתחיל להגרר לגידופים, אשאיר אותך לשוחח עם אחרים. חג שמח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים