צנזורה?! 339917
לפני שמציעים הצעות בנוסח חזרה לימי הביניים בעניין חילופי תרבות, צריך לשאול מה אפשר לעשות כדי לעודד את מה שזה לא יהיה שמדינה/חברה/מגזר רוצה לעודד לפני שמדכאים את כל מה שנכנס מבחוץ...

הפוך ממה שנטען לגבי תהליך דיכוי היצירה שמוביל זרם (או נחשול, תלוי מי אומר) התרבות האמריקאי המגובה במנגנון השיווק וההפצה של תאגידי הענק, בעיני שוק הקולנוע והמוסיקה, הפופולרית והפחות פופולרית, בארה"ב ומחוצה לה, פורח יותר ויותר בשנים האחרונות, בארץ לפחות (יותר נכון לומר- בתל אביב...). ככל שסרטי הוליווד (שלטעמי בהחלט הדרדרו באופן קשה בעשור האחרון בכל הנוגע לאיכויות אומנותיות) ומוסיקת MTV/גלגל"צ משתלטים על הערוצים המרכזיים, כך אני (ושוחרים אחרים) מגלה עוד ועוד יצירות וזרמים וסוגים שונים, שנראה שרק מתרבים והופכים זמינים יותר ויותר. למשל- רשת קולנוע "לב" שבהחלט לא ניתן לומר עליה שמיישרת קו עם תכתיבי האולפנים הגדולים שנראה שהולכת וצוברת פופולריות בקרב באי בתי הקולנוע (שוב, לפחות לפי ההתרשמות שלי).

ייתכן ואני חי בבועה תרבותית, או שהתהליכים שתארתי קורים על אף הפעילות הדורסנית של המגה-תאגידים, ולא בזכותם או במקביל להם, אבל בכל זאת אומר כי לטעמי אין להלין על ההיצע התרבותי הקיים כיום בשוק- הוא עצום לאין שיעור מבשנים קודמות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים