טרויאלי 339933
איני מכיר כל כך את הפרטים, ואולי לא ברור לי כל כך החלק המעשי באמנה הזאת, אבל אם מדובר בהחלטה שמתקבלת באופן חופשי ודמוקרטי ע''י תושבי כל מדינה, איך לברור את החומר התרבותי שמגיע למדינתם מבחוץ, איני רואה בכך כל בעייה.
זה נכון, וחשוב להדגיש זאת שוב, כל עוד מדובר באמת ברצון הרוב בציבור של אותה מדינה.
טרויאלי 339942
תגובה 339797
טרויאלי 341972
האמת היא שאותי הטרידה השאלה של איך מבצעים החלטה של "יותר סרטים מקומיים", אפילו אם התקבלה ברוב דמוקרטי. הפתרון היחיד שחשבתי עליו שאינו כרוך במיסוי: לחייב את בתי הקולנוע שאחוז מסויים מההקרנות יהיה של סרטים מקומיים.
טרויאלי 341973
אחוז מסויים מההקרנות השבועיות, או אחוז מסויים מהסרטים שמוקרנים במהלך השנה בקולנוע?

ניחוש מה יקרה: הגישה הראשונה תגרום להקרנות של סרטים מול אולמות ריקים ותפגע ברווחיות של בתי הקולנוע, שכנראה יעלו את המחירים (כי אותו סרט ישראלי יוקרן שוב ושוב, גם אחרי שהקהל שלו ישאף לאפס, כי חייבים כל שבוע סרט ישראלי), והגישה השנייה תגרום לכך שייבאו לארץ פחות סרטים זרים והמגוון של הסרטים שניתן יהיה לראות בקולנוע יקטן (כי כל עוד אין קפיצה במספר הסרטים הישראליים שמיוצרים, הדרך לשמור על אחוז מסויים של סרטים ישראליים בכל השנה היא ייבוא קטן יותר של סרטים זרים). בשני המקרים אתה פוגע בצרכנים.
טרויאלי 342000
אני לא פוגע באף אחד; אני מתנגד לכל הכפייה התרבותית הזו. רק שאלתי את עצמי איך המדינות ה"אנטי-גלובליות" מתכננות להלחם בפופולריות של הוליווד, וזה המודל ההגיוני ביותר שמצאתי.
טרויאלי 342008
צודק. אתה לא פוגע, המודל והמדיניות ה''אנטי-גלובלית'' כן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים