אנטישמיות! 34260
אנטישמי! איזה עולם אנטישמי! כמה קשה להיות יהודי, אבינו שבשמים. ראו איזה פסטיבל אנטישמי, גזעני, אנטי יהודי, שונא עם ישראל לדורותיו, מתנהל בדרבן. בושה. אנחנו? אנחנו אפרטהייד? ממתי?! ממתי אנחנו מפלים תקציבית בין גזעים שונים?! ממתי אנחנו מייהדים שכונות וערים?! אפילו לאום לא מצויין בתעודת הזהות של אזרחי מדינתנו! אין מנוס מלקבוע - אנטישמיות. אנחנו?! אנחנו קולוניאליסטים?! מה, אנחנו מתנחלים (אופס, מתיישבים) על אדמה לא לנו, גוזלים אותה בקלגסים צבאיים ומקימים שם שכונות מפוארות, בלב ליבה של אוכלוסיה נשלטת ומדוכאת?! אכן, אנטישמים. טיהור אתני?! הצחקתנו. 400 כפרים שנעלמו במלחמת תש"ח לא מספיקים שיקראו טיהור אתני. אולי 500.
אוי, אוי, למה, למה הם תמיד שונאים אותנו? העולם הזה... כזה אנטישמי... או, רגע, רגע, מבזק! ארה"ב התעוררה מההזיה האנטישמית! היא נוטשת את הפסטיבל האנטישמי! נו, לפחות מדינה אחת. או, רגע, רגע, גם אירופה! נו, הבלגים חזרו בתשובה. רבותי, גם האירופאים לא אנטישמים. אה, וגם האוסטרלים, והדרום אמריקאים. כמה טוב שהם הבינו כמה אנטישמי זה לכנות עם יהודי כובש במילה כובש. עם זאת, בעננה כבדה, אני נאלץ להודות כי הערבים עדיין אנטישמים. שמים אנטישמים. כמה עצוב. כמעט כמו נטורי קרתא, אנטישמים בני אנטישמים.
אין ספק, אנטישמים כולם. אוי, אלוהים. כמה קשה להיות יהודי כובש וגזען.
אנטישמיות! 34270
נו, תירגע. אל תתלהם רק משום שיש כאלה שאינם מסכימים איתך שאנו גזענים.

יש בעיה של זלזול באחר בישראל, בדרך כלל מנימוקים גזעניים (כמו: תן לפלשתינאים האלה מדינה כדי שלא יפריעו לנו כאן). עם זאת - אין אצלנו גזענות ממוסדת למרות שאתה, ארטנשטיין ואחרים יוצאים מגדרכם כדי להביא כל מיני דוגמאות מופרכות לכך.

שר החוץ הסורי קרא לכל מוסלמי בעולם לשחוט יהודי. מעבר לכך שאין בעולם די יהודים כדי למלא את בקשתו, אציין שבתגובה תהיה סוריה חברה במועצת הבטחון של האומות המאוחדות. ישראל - לא.

אצלנו - שר שהיה אומר משהו שמתקרב לכך היה עף בבושת פנים מכל המדרגות של הממשלה הימנית ביותר שאתה יכול להעלות על דעתך (בממשלה שמאלנית, לעומת זאת, היו נותנים לו להצדיק רצח יהודים).

העובדות: 20% מהישראלים הם מוסלמים, הנהנים מפריווילגיית אי שירות בצה"ל, פריווילגיה השמורה רק למוסלמים, חרדים, ומספר קטן של אנשים שהצהירו ש"שמאלנותם אומנותם" (אצלם הדרך לשיחרור עוברת לתקופה קצרה בכלא 4). אותם 20% הם שווי זכויות לחלוטין ל-‏80% היהודים, אם כי הם מהווים בדרך כלל אוכלוסיה חלשה ובתוקף כך הם סובלים מתת-הקצאה של משאבים.

הדבר נובע מכך שבישראל אתה יכול להיות אשכנזי, ספרדי או ערבי, אך לא רצוי שתהיה עני. שם האפליה האמיתית, וזאת למרות ש"עוני" בישראל נראה כמו חיי רווחה אמיתיים במקומות אחרים בעולם.

ערבי בישראל יכול להינשא למי שירצה, לגור היכן שהוא רוצה ולהצביע לכנסת. הוא לא יוכל להעלות מישהו לישראל על סמך היות אותו אדם מוסלמי, ויזדקק לנימוק אחר, כמו כל מדינה מגבילת הגירה בעולם. אז מצאנו את אותו חוק שבות, המאפשר הגירה חופשית אלינו ליהודים ולבני משפחותיהם בלבד. ביג דיל. יהודי אינו יכול להיות בעל קרקע בירדן, למשל. אז רק אנחנו פושעים?

שמעתי שתחנת טלויזיה רוסית ציונית (יש דבר כזה) הציעה שכדי לתת תוקף לכך שישראל היא מדינה גזענית, יש כעת צורך להכריז על מחבלים כעל גזע נפרד.
אנטישמיות! 34272
האם לא מצאת בימין הישראלי שום דוגמא לשמץ של גזענות, או שרק במקרה כל הדוגמאות שלך מתייחסות לשמאל? כי אישית, אני מעדיף אמירות גזעניות מהסוג של "יש לתת לפלסטינאים מדינה כדי שלא יפריעו לנו כאן" מאשר את "יש להעמיס את הערבים על משאיות ולהעיף אותם מהמדינה שלנו כדי שלא יפריעו לנו כאן" (או בגרסתו הקצרה יותר: "אין ערבים - אין פיגועים"). כל המיינסטרים הישראלי דוגל בהפרדה כזו או אחרת בין ישראלים לפלסטינאים על בסיס גזעי ולכן את כולם אפשר להגדיר כגזענים, אבל רק מצד אחד של המפה הפוליטית נשמעת מפעם לפעם הדרישה הסופר-גזענית ל"רוב יהודי" בהצבעות חשובות, וזה אותו צד שמעלה לפעמים לדיון הצעות חוק גזעניות מוסוות כמו ההצעה לשלילת זכות ההצבעה לכנסת מכל מי שלא שרת בצבא‏1. רק בזכות השמאל נבלמו יוזמות כאלו ואחרות שהיו הופכות את ישראל למדינת אפרטהייד גם לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר. כמו כן, לא זכור לי מתי נצפה אי פעם המון שמאלני כשהוא דורש את מה שאנשי ימין משולהבים דורשים במפגיע בכל הזדמנות: מוות לערבים. אלה רק שתי מלים, וכבר התרגלנו אליהן כל כך עד שאיננו מתרגשים מהן עוד, אך הן מגלמות בתוכן עולם שלם של תפיסת עולם גזענית מהסוג הגרוע ביותר שניתן לדמיין.

ובלי קשר לזה, איפה יש תחנת טלוויזיה רוסית ציונית?

_______________
1 הצעת חוק של אליעזר מודי זנדברג כשעוד היה ח"כ בצומת. ראש המפלגה שלו, רפאל איתן, הסביר בשעתו שזה יהיה חוק מצוין מכיוון שכך דופקים במכה אחת גם את הערבים וגם את החרדים.
אנטישמיות! 34280
לדעתי יש בשמאל הרבה גזענות מוסווה.
יש גם ימנים גזענים. אני מאמין שהשמאל נהנה מהילה של קדמה ושיוויוניות שלא בצדק. חלק גדול מזה הוא סתם התנשאות, שהיא כשלעצמה נובעת מתחושת עליונות כלפי קהילות מסויימות בחברה.

המגבלות העיקריות בארץ על הגבלת גישה למקומות מסויימים ועל אי העלבת ציבור בן דת אחרת חלות רק על יהודים. הפטור משירות צבאי חל רק על מוסלמים.

תחנת הטלויזיה? אינני יודע. שמעתי את הציטוט מחבר. אברר אצלו.
טול קורה 34307
יכול להיות שיש בשמאל גזענות מוסווה, אבל אני מציע לך לא לעשות תחרות בין שמאל לימין במי יותר גזען ממי ולהפסיק את האינואנדו נוסח "יש גם ימנים גזענים" (מה, באמת?) כאשר אתה יודע טוב מאד היכן יצוקים שורשי הגזענות בחברה הישראלית ומי הם אלה שדוחפים אותנו כבר שנים להפוך למדינת אפרטהייד. כל חטאי ההתנשאות של השמאל מתגמדים ונעלמים לעומת שלל הצעות החוק הגזעניות שמגיעות תדיר מצד ימין של הזירה ומול הקריאות לפעולות אלימות שיינקטו כנגד "הערבים" שגם הן לא באות מהשמאל בעל תחושת העליונות שבחרת לסמן במרכז המטרה.

מגבלות גישה למקומות מסוימים על רקע בטחוני חלות על שני הצדדים, וערבים (לרבות ערבים אזרחי ישראל) נדרשים להתעכב זמן רב בכל מחסום של צה"ל משום גזעם. בזמן האחרון גם כשכבר נותנים להם להגיע לערי היהודים הם מסתכנים בנפשם כשהם מדברים ערבית ליד היהודים הלא נכונים (לא, לא מדובר פה במצביעי מרצ) וזה לא משנה לאותם יהודים טובים אם הערבים הם בעצם דרוזים שהיו קצינים בצה"ל. איך אומרים החבר'ה של רוטר? ברחש זה ברחש.

הפטור משירות צבאי לא חל רק על מוסלמים כפי שידוע גם לך היטב. דווקא הפטור שניתן לערבים המוסלמים ניתן להם באופן חד-צדדי משיקולי בטחון ולא עקב דרישה שלהם המלווה באיומים על הפלת הממשלה, כמו שקרה למשל לאחר שפורסמו מסקנות ועדת טל (שנגנזו בינתיים). אם היה צה"ל מסכים בעבר לגייס ערבים מוסלמים לכל מיני תפקידים לפי ראות עיניו ולתת להם תעודת יוצא צבא, אני לא בטוח שכולם או אפילו שרובם היו מסרבים לזה, אבל נראה שגם כאן כבר אחרנו את המועד ליוזמות ממין אלה. בעיני האשמה פה איננה על הימין ולא על השמאל אלא היא על צה"ל שלא יזם גיוס כזה כבר מזמן. אצל החרדים, לעומת זאת, יש כבר שנים רבות הסכמה מקיר לקיר שצה"ל הוא מקום פסול ומשוקץ וששומר נפשו ירחק משם, והם משוחררים מהצבא בסיטונות על רקע העובדה שתורתם היא אומנותם למרות שהם לא בדיוק מוסלמים ולהם דווקא כן הציעו להתגייס פעמים רבות ללא הועיל.

גם ההשוואה שעשית בהודעה קודמת בין הערבים והחרדים לבין אלה שמשתחררים כי אינם מוכנים לקחת חלק בפעולות הכיבוש (מה שכינית בלעג "שמאלנותם אומנותם") נראית כמו נסיון הטעייה שכן המספרים מדברים בעד עצמם. בעוד ערבים וחרדים משוחררים בכמויות של אלפים ועשרות אלפים כל שנה, אצל סרבני המצפון מדובר בבודדים שיגדלו השנה אולי לעשרות ואולי אף למאות אם ישראל תתמיד במדיניות הנוכחית של המשך הכיבוש, אך זה עדיין לא מתקרב ולא יתקרב לכמויות של הערבים או של החרדים המשוחררים ולכן לא ממש בר השוואה. כמו כן, חלקם מבלים בכלא זמן די ממושך (בניגוד לדבריך) ורובם מקבלים עם כל כניסה לכלא צו גיוס נוסף ליום היציאה מהכלא כך שאין להם מושג כמה זמן עוד יידרשו לשבת עד שצה"ל ישלים עם העובדה שהם לא עומדים להתגייס לשורותיו. אם אני לא טועה, היה בעבר גם סרבן גיוס אחד שעשה זאת דווקא ממניעים אידיאולוגיים הפוכים, אך הוא לא ישב בכלא ובכל מקרה חבל להסיט את הדיון למקרים הנקודתיים הללו כאשר הקבוצות הגדולות שאינן משרתות בצה"ל הן הערבים והחרדים ולא "השמאלנים".
טול קורה 34313
אינני עורך תחרות בין גזענים. אני מגיב לתחושה כאילו הגזענות בימין היא משהו אינהרנטי ובשמאל לא.

משום מה דווקא אתה מתעקש על תחרות: היכן יש יותר גזענים, מהיכן הגיעו הצעות חוק גזעניות במספרים רבים יותר, היכן יש יותר משתמטים מהגיוס לצה"ל וכדומה.

הפטור משירות צבאי ניתן לערבים שלא באשמתם. אני מסכים לגמרי. כל האשמה לפטור המוטעה הזה רובצת לפתח ממשלות ישראל לדורותיהן שלא השכילו להפסיק זאת, וחבל. גם אני אינני סבור שרובם היו מתנגדים לכך, אבל מובן שכל עוד הפטור הזה קיים הם לא מאיימים להפיל ממשלות בשל היעדרו.
תחנת טלויזיה 34294
טוב.
התחנה אינה "ציונית" אלא "פרו-ציונית" לדברי החבר שלי.

היא נקראת NTV (ובאותיות הרוסיות השם נראה כ-HTB).
אתר האינטרנט שלה הוא http://www.ntv.ru/index.html
תחנת טלויזיה 34315
NTV? למה לא אמרת קודם? זה דווקא סיפור מעניין.

עד כמה שזכור לי, NTV היתה בעבר תחנת הטלוויזיה העצמאית היחידה ברוסיה, וככזאת היתה היחידה בה נשמעו דברי ביקורת על הנשיא פוטין. בחודש אפריל 2001 התבצעה השתלטות עוינת על התחנה שהיתה עד אז בבעלות לא אחר מאשר המיליונר ולדימיר גוסינסקי (זה מסביר כמה דברים), והתחנה עברה לידיה של חברת הגז הגדולה ברוסיה אשר נמצאת בבעלות חלקית של הקרמלין. כמחאה על ההשתלטות שידרה התחנה רק חדשות במשך תקופה מסוימת, ואלפי רוסים יצאו להפגין ברחובות בעד חופש המדיה. גוסינסקי, החשוד במעילה בסכומים של מאות מיליוני דולרים, ברח אז לספרד (כמה ימים אח"כ הוא ברח משם לישראל), וטען שהנשיא פוטין הוא זה שיזם אישית את ההשתלטות על התחנה במסגרת מבצע רחב יותר של הקרמלין להשתקת מתנגדיו. החברה שהיתה של גוסינסקי, מדיה-מוסט, חוסלה במאי או ביוני השנה בידי ממשלת רוסיה.

זה הסיפור שאני זוכר בקשר לזה. אין לי מושג מה קרה לתחנת הטלוויזיה לאחר ההשתלטות, אך אני לא משוכנע שעדיין אפשר לראות בה תכנים פרו-ציוניים.
תחנת טלויזיה 34608
NTV המשיכה לעבוד, אבל תחת הנהלה חדשה ושליטה דה-פקטו של גזפרום, שהיא חברה ממשלתית. המנהל המודח של NTV, יווגני קיסליוב, עבר עם חלק מצוותו לתחנת טלוויזיה פרטית חדשה (בשם TNT, אם זכרוני אינו מטעני). ישנם דיבורים על כך שגם תחנה זו תנוטרל.

מדיה-מוסט, אגב, לא חוסלה. בין היתר, יש לה מניות גם בהוצאת מודיעין בע"מ, המו"לים של "מעריב".
אנטישמיות! 34299
אין לי בעיה שאנשים לא מסכימים שישראל היא גזענית, יש לי בעיה שישראל מחלקת את ידידיה ואוייביה לקטגוריות של "תומכי שואה אנטישמים" ו"נאורים אמיתיים".

שר החוץ גזעני גם הוא, אז? זה משנה משהו פה בארץ? ויש לי חדשות בשבילך, אבל אולי כדאי שתבדוק את שר התיירות שלך, או אולי אפילו את ראש הממשלה שלך.

אדם שנאלץ לשבת בכלא כדי לקבל פטור לצבאי, לא נחשב לבעל פריווילגיות. ערבים לא מגוייסים כי המדינה לא מעוניינת בהם (מאותה סיבה גם חוסמים בפניהם גישה למקומות עבודה מסויימים) וחרדים - מה הקשר לגזענות? ובכלל, ממתי שיוון בין עושי צבא ללא עושי צבא נחשב משהו נאור? חשבתי שזה מה שעושים בכל מיני מקומות בעולם.

בישראל יש מקומות מסויימים שיש לשמור עליהם כיהודים, למשל שכונות מסויימות בירולשים, שעל פי בג"ץ, יש "לשמור על האיזון של העיר". הערבים סובלים מאפליה תקציבית מסיבה מסויימת, לא בגלל שהם עניים, שכן עניים בעיירות ישראליות מקבלות מעמד של "עיירות פיתוח", וזאת למרות שרוב הישובים העניים הם ערבים או חרדים.
חוק השבות לא מודד אמצעים כלכלים (אז תחשב המדינה לקפיטליסטית) אלא אמצעים גזעניים - יהודי, לא משנה מדוע, למה, מאיפה, מה מצבו הסוציואקנומי והאם הוא יהיה לנטל, יכול לעלות ארצה.
להגיד: "אין פה גזענות! יש רק אפליה נגד ערבים, אבל זה הכל צירוף מקרים", נשמע די מצחיק.
אנטישמיות! 34277
איזה עולם מושלם הוא זה שבו ועידה בין-לאומית שלמה צריכה להתאסף כדי לדון בגזענות, והנושא היחיד על סדר היום הוא ה"ג'נוסייד" שישראל מבצעת בפלסטינים! כמה נפלא! אין יותר בעיות בעולם! כל העולם כולו מיפאן ועד אלסקה, כולן כולן נקיות מכל רבב של גזענות או שנאה, רק ישראל, עם היהודים החולרות האלה, הורסת את התמונה הנקייה שלנו. רוצחים בני רוצחים היהודים האלה. אז מה אם מדינות שלא ראו ישראלי כבר 20 שנה נוהגות לאיים עלינו בטילים? אז מי אם השכנות שלנו בצפון אוהבות לקרוא לרצח ישראלים? רק היהודים רעים בכל הסיפור הזה, והערבים אינם אלא קורבן של כוח פאשיסטי אימפריאליסטי נטול רגשות!
עשה לי טובה.
כמה קשה להיות שמאלני קיצוני עד כדי עיוורון?
אנטישמיות! 34279
אכן, הרבה יותר קל להתבכיין על מר גורלנו מאשר לחשוב איך הגענו למצב הזה ואיך יוצאים ממנו עכשיו.
אנטישמיות! 34281
מה זה קשור, לעזאזל?
אנטישמיות! 34304
לא כל מי שחושב שהדברים שנאמרו בדרבן ראויים להתייחסות יותר רצינית מאמירת ''עוילם גוילם'' ו''העולם-כולו-נגדנו'' שלוש פעמים ברציפות הוא בהכרח ''שמאלני קיצוני עד כדי עיוורון'' כפי שעלול להשתמע מדבריך. יכול להיות שהעיוורון הוא דווקא מנת חלקו של מי שחשב (וממשיך לחשוב ולהגיד מעל כל במה אפשרית) שמה שקרה בדרבן הוא אירוע איזוטרי שלא מייצג כלום, ושעכשיו כשהוועידה נגמרה אפשר להמשיך כמו קודם. בעולם נוצר היום קונצנזוס מקיר לקיר שישראל היא מדינת אפרטהייד קולוניאליסטית גזענית ובזויה, ומאד מתסכל לראות שכמעט אף אחד בהנהגה לא חושב שיש בזה משהו בעייתי שדורש התייחסות עמוקה יותר מתגובות כמו שלך.
אנטישמיות! 34310
אכן, ''בעולם נוצר קונצנזוס מקיר לקיר שישראל היא מדינת אפרטהייד קולוניאליסטית גזענית ובזויה'' (משום מה יש לי תחושה שבכותבך דברים אלה, אתה נהנה, כאילו לא מדובר בכך שהקונסנזוס הזה מכוון גם אליך אישית). אבל זה שיש קונסנזוס כזה זה לא אומר שזה נכון. הרי גם הדעות האנטישמיות הקדומות נשענו על בסיס איתן בחברה (לדעתי כך זה גם היום.).
צריך, לדעתי, להפריד בין שנאות בין עמים שנובעות מסכסוכים בעיקר על טריטוריות ובין שנאה שנשענת על גזענות.
אביא דוגמה. ישנו ללא ספק עם כורדי. מוגדר אפילו חבל ארץ שנקרא ''כורדיסטן''. אבל לעם הזה אין עצמאות ובחבל הארץ הזה שולטים אחרים.
יש, לכן ''כיבוש'' אולי דומה למה שקורה אצלנו,
יש מחתרת, ישנה אלימות הדדית.
אבל אני לא חושב שמדובר בגזענות.
השנאה ההדדית אינה נובעת מהשוני בגזע, אלא היא ענינית.
כך צריך להבין את התופעות אצלנו.
אנטישמיות! 34339
אבל אני לא אומר שהדברים שנאמרו בדרבן ראויים להתעלמות רבתי. אני כן חושב, בדומה למקרה של דינה בארץ האיילים, שהביקורת היא חד-צדדית מידי, ולכן לא ראויה לתגובה ובטח שלא לתמיכה מאיתנו.
דווקא דרבן הוכיחה ש(רשמית) אין בעולם שום הסכמה כללית כאילו שישראל היא מדינת אפרטהייד. על זה הרי כל המהומה...

אנחנו צריכים לנסות לפתור את בעיית הגזענות בישראל בלי להתייחס לדרבן, ואנחנו צריכים להלחם באנטישמיות (או לפחות אנטי-ישראליות) שהובעה בדרבן כאילו אין בעיה גזענית בישראל.
אנטישמיות! 34300
ראשית, אני לא שמאלני.
מי שקרא לישראל גזענית בועדה הזו, לא היו ארה"ב, או אירופה, או אוסטרליה, וגם לא דרום אמריקה, ואפילו לא מדינות שונות באסיה ואפריקה (כמו הודו וניגריה). המדינות הערביות וכמה מדינות אפריקאיות שהובטחו להם תמיכה בחיוב ארה"ב לפיצויים בגין העבדות. איפה האנטישמיות? של מי, של ערבים אנטי ציונים? נו באמת.
פאשיסטי לא, אימפיראליסטי כן, קורבן - באותה מידה שהם גם תליין. אבל אין זה משנה שכרגע הפלסטינים הם תחת כיבוש ולא ישראל. לא העלו עוולה ערבית אחת משנים עברו, בדיוק כמו שלא העלו עוולה ישראלית אחת משינם עברו, פרט לטיהור האתני, אבל היות וישראל טוענת שהלחימה הנוכחית היא המשך ישיר של אותה מלחמה, אין סיבה שלא להזכיר את הטיהורים, שכרגע, לפי הבנתי, זה ההמשך הישיר שלהם, אם נקבל את הטיעון של ישראל.
אנטישמיות! 34341
ראשית, אתה כן שמאלני. לא שאני רואה בזה משהו רע, אבל ככה זה. הדעות שלך מצביעות על כך שאתה שמאלני.

למה ערבים לא יכולים להיות אנטישמיים? להזכירך, למרות שהעמים השמיים כוללים גם את הערבים, הרי שהמושג אנטישמיות מתייחס באופן בלעדי ליהודים. ככה היה מתמיד.
אבל נניח שהם לא אנטישמים - אז הם אנטי-ישראלים. מה זה משנה?

לא היום ולא אז היה "תיהור אתני". להזכירך, את מלחמת העצמאות לא ישראל יזמה. ישראל התגוננה, ומה לעשות שבמלחמות מתים אנשים. גם אנחנו ספגנו אבידות לא מעטות, בלשון המעטה, אתה יודע.
אנטישמיות! 34428
אני חושב שאתה עושה לעצמך עוול, כשאתה משווה מוסר = שמאל. משמע שמי שלא שמאלני לא מוסרי? ובקשר אלי, זה כמו שתגיד שנטורי קרתא הם שמאל כי הם רוצים להחזיר את כל ישראל לפלסטינים.
אנטישמים = שנאת היהדות. אנשטי ישראלית = שנאת האזרחות הישראלית. זה ההבדל. ולערבים אין מורשת אנטישמית. בד"כ מדובר באנטי ציוניות לאומנית, שרוכבת על האנטישמיות האירופאית.
לא היה טיהור אתני? לא בדיר יאסין, לא בלוד, לא ביפו, לא במשולש, לא ברמלה. נכון, הם "ברחו". המון ערבים ברחו סתם ככה, כי הציונים היו נורא נחמדים אליהם. מאד. למה הם ברחו כ"כ מהר בעצם?
אנטישמיות! 34477
אז מה הדעות שלך? למי אתה מצביע בבחירות? נטורי קרתא הם לא שמאל ולא ימין, כי הם לא חלק מהמשחק הדמוקרטי בישראל. הם שמאלנים בערך כמו שאחמד טיבי שמאלני.
אתה טועה כשאתה משווה בין המוסר שלך לבין מוסר בכלל. המוסר שלך הוא מוסר שמאלני, ויש מוסר מסוג אחר - מוסר ימני, נקרא לו, שאומר דברים שונים ממך. הוא לא פחות מוסרי.

לא יודע, הערבים מדברים בד"כ על ה"יאהוד", לא על הישראלים. לא נראה לי שהם עושים הבדלה.

לא, לא היה טיהור אתני. הייתה מלחמה. למה, אנגליה עשתה תיהור אתני בברלין? הם הפציצו, ואנשים מתו. חיים קשים.
הערבים שם ברחו כי הם האמינו שמדינה יהודית לא תשאר כאן, והם יוכלו לשוב כשהדי הקרב יעלמו. טעו, קורה. כאמור - חיים קשים.
אנטישמיות! 34587
ימין ושמאל הם מושגים שנטבעו הרבה לפני שנקבע המשחק הדמוקרטי, כך שאין קשר. ואחמד טיבי ימני. הוא לאומן ערבי. אני אישית לא מצביע, כמו נטורי קרתא.
לי אין מוסר שמאלני, יש לי מוסר דתי. אני דברתי על הנטייה הכמעט אוטומטית של אנשים בכלל ושלך בפרט לראות באמירות בגנות הרג שמאל.
ומי הערבים האלו? העמחה? באמת, אתה רוצה לדבר על העמחה של העם היהודי במדינת ישראל? אני מדבר על גופים מדיניים ודתיים רשמיים. הם מדברים על הציונות.
הבריטים לא גרשו גרמנים מכפרם (הסובייטים אם כבר עשו זאת), ולא בצעו טבח כדומת דיר יאסין.
ולמה להם לברוח ממדינה יהודית, אם היא כ"כ מוסרי. הומאנית ופצפיסטית? למה לא לחכות פה עד יחלוף הזעם?
אנטישמיות! 34636
ספר לי, בבקשה, את ההיסטוריה של הימין והשמאל (בהקשר הישראלי), ואיך הם אינם קשורים למשחק הדמוקרטי.

אין מה לעשות - בקיצוניות השמאלנית נמצא הפציפיזם המוחלט, ובקיצוניות הימנית נמצא המיליטריזם המוחלט. בתווך יש את מרבית הדעות.

הערבים הם המנהיגים המקומיים, ולאו דווקא הפוליטיקאים המיומנים יותר. ואגב, כותבים ''עמך'' (יעני, העם שלך).

הם לא ידעו איזו מין מדינה תקום כאן. או שהם לא ממש סמכו עלינו שנהיה מוסרים, הומניים ופציפיסטיים. טעו, קורה.
אנטישמיות! 34882
השמאל הישראלי אינו שמאל, כיוון שהוא או לאומנות פלסטינית או לאומנית יהודית שדוגלת בפשרה.
המשאל הוא לא פחות מיליטריסטי. שמאל דוגל באלימות, בין אם הוא ציוני, רדיקלי או ליברלי.
ממתי הם המנהיגים המקומיים? אולי גם כהנא וגולדשטיין היו מנהיגים מקומיים?
למה הם לא ברחו מהכובש הבריטי? או הצרפתי? למה דווקא הישראלי? באמת דובי. הליכה עיוורת אחרי ספרי ההסטוריה של משרד החינוך לא מועילה לך.
אנטישמיות! 34893
אולי כי הכובש הבריטי והצרפתי לא עשה את הכיבוש תוך כדי מלחמה?
אנטישמיות! 35060
אולי, ואולי הם כבשו את המזרח התיכון במלחמת העולם הראשונה מהעות'ומנים, בסיוע ניל''י ולורנס איש ערב להזכירך.
אנטישמיות! 35083
אהם. סליחה - לא תוך כדי מלחמה כנגד המקומיים.
אנטישמיות! 35107
ראשית, עד כמה שזכור לי, הכובש העות'ומני גם לא הבריח את הערבים.
שנית, מה זה משנה אם זה היה נגד המקומיים או לא? הרי אנחנו דברנו על טיבו של שלטון הכיבוש. אלא אם כן, אתה מתכוון שמשום מה, והרי איננו מסוגלים להבין כיצד, הם הגיעו למסקנה המטופשת והלא מבוססת, שהציונים מאמינים בנקמה וטיהור אתני...
אנטישמיות! 34610
מה שאני אוהב בהודעות שלך, דובי, הוא בעיקר איך שאתה נוהג לפתור בשתי שורות את הסוגיות המורכבות והשנויות ביותר במחלוקת, בלי אפילו למצמץ. והנה אתה טוען שערביי פלשתינה עזבו את כל בתיהם ורכושם, בידיעה ברורה שכל בוזז יוכל להשתלט עליהם, רק בגלל שהם חשבו שכשהיהודים יפסידו הם יוכלו לחזור. זה טיעון מוזר: יש להניח שרובם לא היו טיפשים, והם כבר הספיקו לראות את התנהגות הכנופיות והצבאות הזרים שפעלו כאן. אני בטוח שהם ידעו שאם היהודים לא ישתלטו להם על הבית, העיראקים, הירדנים או הכוחות של קאוקג'י יעשו את זה במקומם.

בשבילך אין ויכוח, אין היסטוריונים ישנים וחדשים: יש רק את שטיפת המוח שעברת בתיכון.
אנטישמיות! 34638
ובשבילך יש ויכוח? בשבילך יש רק היסטוריונים חדשים, וזהו. אני לא ממש עברתי שטיפת מוח בתיכון, כי לא הגענו למלחמת העצמאות בחומר בהיסטוריה...

האם מקובל עליך ש*חלק* לפחות מהאנשים כן ברחו? האם מקובל עליך שהם מצפים לחזור? אז האם חלק מהם טפשים והאחרים לא?
אנטישמיות! 34884
ברור שחלק ברח, לא צריך לקבל את העמדה הפלשתינית גם כן בעיניים עצומות.
השאלה היא, למה להם לברוח אם הציונים רק נלחמו ע"י השלכת ורדים לעברם ושירת שירים לשלום?
אנטישמיות! 34459
כל הכבוד. אתה מהקוראים היחידים שאני אוהב לקרוא. אתה היחיד באתר הזה, שמוכן לדבר ולראות את הגזענות האשכנזית, גם מהשמאל, וגם מהימין נגד הפלסטינים, וגם נגד ישראל השניה השלישית והרביעית.
וטוב מאוד שאתה אומר שהאנטישמיות היום זה מן פטנט ישראלי להחליף את נושא הדיון ובשביל לעשות פרופגנדה ורווח מרגשות אשמה, כי ישראל אומרת שביקורת על הציונות זה אנטישמיות. ודווקא ככה, מקרים של אנטישמיות אמיתיים שיש, וזה מה שחמור, לא נילקחים יותר ברצינות, בגלל השימוש הציני של ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים