סיכון מחושב 343246
הסיכוי של אמריקאי ממוצע לההרג בתאונת דרכים גדול בכמה עשרות סדרי גודל מהסיכוי של הולנדי ממוצע לטבוע בשטפונות. ובכל זאת רוב האמריקאים נוסעים ברכב.
לך תבין.
סיכון מחושב 343507
בקבלת החלטות רציונלית, לא רק ההסתברויות עצמן רלוונטיות, אלא התוחלת. הרבה יותר קשה לחיות בארה''ב בלי לנהוג מאשר לעזוב את הולנד, ולכן יכול להיות שהתוחלת של הבחירה הראשונה שלילית, אך התוחלת של הבחירה השנייה חיובית.
סיכון מחושב 343594
אם המחבר מציע להולנדים לוותר על המולדת שלהם, ייתכבדו האמריקאים ויוותרו על הרכב הפרטי - בדיוק כמו שרבים מאד בהולנד עושים (ובאמסטרדם בפרט). אופניים זה טוב לבריאות, לסביבה, וחוסך חיים. רק מה? ברור שלא אלו לא אלו יוותרו כל כך בקלות על סגנון החיים שלהם.

ברגע שהסיכון הוא מספיק נמוך, יש עדיפות עצומה לאיכות החיים ביום יום. איכות החיים של הולנדי הממוצע קשורה בזה שהוא יכול ללבוש כפכפי עץ, לעשן חשיש, לדחוף אצבע לחורים בסכרים ולעודד את הנבחרת ההולנדית בכדורגל. וזה אפשר לעשות רק בהולנד‏1. איכות החיים של האמריקאי הממוצע קשורה ליכולתו לסוע ברכב פרטי. ושל האמריקאי האמיד, איכות החיים קשורה לבית על החוף. מבחינת כולם הסיכון הוא בטל בשישים.

מבחינת הממשלה, הסיכון בחיי אדם וברכוש הוא כמובן בכלל לא בטל בשישים. אבל זה לא אומר שהפתרון יהיה הפתרון הצה"לי הפשוט (למישהו פעם נתקע צ'יפס בנחיר והוא נחנק? אין בעיה, נאסור על הגשת צ'יפס בצה"ל).

---

1 טוב, אולי אפשר לעשות חלק מזה גם בכמה מקומות אחרים. אבל אז יצחקו עליך ובצדק.
סיכון מחושב 343618
את השיבוש ''לסוע'' ראיתי כבר יוצא מתחת מקלדתו של אייל בכיר, והחשיתי. עתה זו הפעם השנייה. הצורה הנכונה היא כמובן ''לנסוע'' (אפילו לא ''ליסוע'' ובטח לא ''לסעת'').
סיכון מחושב 343629
oops i did it again
סיכון מחושב 343703
אבל ''לגעת'' הוא שימוש לגיטימי.
סיכון מחושב 343717
אני מקווה שאיש לא אסר עליך לגעת.
סיכון מחושב 343847
נכון.
סיכון מחושב 343900
תלוי במי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים