טוב מאוד. 345096
לראשונה בתולדות מפלגה גדולה נבחר מנהיג שאינו פרס הנצחי (שבשנים האחרונות בחר להיות הסמרטוט של שרון) או גנרל אלא אדם בעל אג'נדה חברתית (שעליו להוכיחה), יונה מדינית, מתנגד גדול למשת"פיות עם שרון ופרא אדם במובן החיובי של המילה. מעניין יהיה לראות אותו כראש מפלגת העבודה ומי יודע, אולי גם כראש הממשלה.

התגשם משהו בדומה למה שהוצע בתגובה 126769 .
טוב מאוד. 345103
"פרא אדם במובן החיובי של המילה"?
טוב מאוד. 345104
זהו הניגוד ל''בחור טוב במובן הרע של המילה''.
טוב מאוד. 345133
זה הפרא של המתמטיקה המונדית.
טעות בידך 345178
אי-אפשר להגיד ה-פרא, כי התודעה היא רצף.
טעות בידך 345182
טוב, אז הפרץ.
טוב מאוד. 345115
משהו בנוסח נתן זהבי או השמאלני היורק והבועט שזכה לעקימת אף מצד עורכים אנינים שלא מבינים שזה בדיוק מה שצריך השמאל ובודאי מפלגת העבודה האימפוטנטית.
טוב מאוד. 345230
מה חיובי בנתן זהבי? הוא אחד מהאנשים הבודדים שגורמים לי להתבייש כשהם מבטאים עמדות שאני מאמין בהן.
טוב מאוד. 345319
תגובה 104602. השינוי העיקרי מאז: בני כבר לא בן חצי שנה, והוא לפחות כבר לא יורק ולא בועט.

(כן, כל פעם שתחזור על השטות הזו, "שמאלני יורק ובועט", אני אחזור ואזכיר לך כמה שזה מטומטם).
טוב מאוד. 345370
אתה רוצה להגיד לי שכשבנך עדיין צעק ובעט לא רצית לשמוע מה הוא אומר?
נוסטלגיה 345403
להיזכר בימים הטובים של קלטי ואחרים שהיו כאן ואינם עוד.
טוב מאוד. 345262
למה אתה חושב שהוא יונה מדינית יותר מלמשל פרס או פואד?
רק בגלל שהוא לא היה שר ביטחון?
טוב מאוד. 345267
על סמך ההתבטאויות שלו במהלך כל השנים והתנגדותו לישיבה בממשלה עם שרון היא בין השאר על סמך זה.
טוב מאוד. 345271
עלה בדעתך שאולי זה מכיוון שהוא לא מסכים עם המדיניות הכלכלית/חברתית של שר האוצר לשעבר? מדיניות זו, למעט ברמת ההצהרות, לא השתנתה.
טוב מאוד. 345276
גם זה וגם הענין המדיני.
טוב מאוד. 345317
בניגוד לפרס ולפואד, פרץ (היה?) חבר ב"שלום עכשיו". (זכור לי במעומעם שהוא *ממקימי* התנועה הנ"ל, אבל אולי זכרוני מטעני. לא מצאתי לכך אסמכתאות).
טוב מאוד. 345321
אם אני לא טועה, הוא היה מיוזמי ''בצלם''.
טוב מאוד. 345407
קבל אסמכתא:
"את עמיר פרץ אני מכיר שנים רבות. הוא מחזיק בדעה מדינית מתונה מאז נמנה עם ראשוני שלום עכשיו. זה לא היה קל, לפני יותר מ-‏20 שנה, לעמוד בראשה של עיר פיתוח דרומית ולא להחביא את היונים בשובך. עמיר הפריח בגלוי את היוניות שלו למרות כל הקשיים."
טוב מאוד. 345299
א. ציינת כמה דברים שפרץ אינו. אני רוצה לציין כמה דברים שפרץ הינו: הוא עומד בראש אחד הארגונים המושחתים, המסואבים והלא מתפקדים שבמדינה. פרץ עומד בראש הארגון כבר תקופה ארוכה ולא הצליח להבריא אותו. לנסות להגביל את השחיתות הוא אפילו לא ניסה. אנשים חובבי פרץ יאמרו שבנסיבות הקיימות עצם העובדה שהארגון עדיין קיים היא הישג עצום, הרגשתי היא כי הארגון הוא בבחינת מת-חי שאינו יותר מארגון-גג רופף לועדים הגדולים. להערכתי פרץ לא יעמוד זמן רב בראש מפלגת העבודה. פריצתו לחזית רק תעורר את אויביו לסגור עימו את החשבון. אני מניח שכבר בזמן הקרוב יחשפו כל מיני שחיתויות וקלקלות שפרץ היה בתוכן או על ידן (פרשת המתפקדים לעבודה הרי לא היתה במאה שעברה).
ב. אני מניח שלפרץ יש את הכישורים והניסיון הבסיסי הדרוש לראש ממשלה, אבל אני מניח שזה לעולם לא יבחן. מפלגת העבודה תמשיך בתהליך הצטמקותה ותהפוך לעוד מפלגה. להיות מפלגה מובילה היא כבר לא תחזור. מלבד כל מיני סיבות בשוליים (עדתיות, אישיות וכו') הסיבה העיקרית לכך היא שרוב האנשים יודעים שה"תזה" לפיה הבעיה המרכזית בישראל היא חברתית-כלכלית היא אשליה מסוכנת. גם אם הגב' כנפו תקבל עוד כמה מאות שקלים מדוד פרץ, החמאס ובן-לאדן לא יתאיידו. גם אם המשכורות יקבעו לפי מספר הילדים, חובשי הכיפות לא יהפכו לביילינים.
ג. מעגל השלום-צמיחה כלכלית הוא מעגל עם כיווניות מוגדרת. רגיעה בטחונית מביאה לצמיחה כלכלית המחזקת את מחנה המתונים המחזקת את תהליך הרגיעה. הכיוון ההפוך (צמיחה כלכלית שתביא לרגיעה מדינית) אינה פועלת מן הסיבה הפשוטה שצמיחה כלכלית של ישראל אין משמעותה בהכרח צמיחה כלכלית מקבילה גם אצל אויביה. התנאים שונים מדי (זו היתה אחת המכשלות בתכנית אוסלו).
ד. העובדה שפרץ הציג את המעגל הזה אינה לזכותו. אם זהו המעגל, הרי שראוי לבחור אדם עם נסיון בתחום המדיני ולא החברתי.
טוב מאוד. 345315
''לראשונה בתולדות מפלגה גדולה נבחר מנהיג שאינו פרס הנצחי ... או גנרל'' -- היה פעם אחד, ב. נתניהו, שאינו פרס הנצחי, אינו גנרל, ונבחר לראשות מפלגה גדולה.
טוב מאוד. 345333
אני חושב שכשאומרים ''גנרל'' בהקשר של מנהיג פוליטי מתכוונים למישהו עם רקורד צבאי לא זניח. מהבחינה הזאת סיירת מטכ''ל גם תופס לדעתי.
טוב מאוד. 345336
אני נוטה שלא להסכים. ה"גנרלים" הם אלה שנבחרו בגלל שהוכיחו את מנהיגותם בצבא, או שהשתמשו בצבא כקרש-קפיצה לחיים האזרחיים; בד"כ אלופים או רבי-אלופים (פואד היה "רק" תא"ל). הרקורד הצבאי כמעט ולא היווה שיקול בעת בחירתו של נתניהו, ובוודאי שלא כיכב במסע הבחירות שלו (השווה זאת לאהוד ברק, שהתמודד מולו בסרבל לבן מעל כנף המטוס).

אגב, נתניהו היה סרן בסיירת מטכ"ל, עמיר פרץ היה סרן בחטיבת הצנחנים. "ניצחון בנקודות" לכל היותר, מבחינת שירות צבאי.
לא נכון 345621
הוא היה קצין חימוש , מר פרץ הכוונה היה קצין חימוש.

ואתם באופוריה פאתטית .
לא נכון 345624
ולא היו לו בית מרווח ברחביה, אבא פרופסור, ואח גדול ביחידה שאליה הגיעו אז רק בשיטת חבר-מביא-חבר.

ואכן, מי שבאופוריה - פאתטי.
לא נכון 345633
אני? באופוריה? לא הבעתי דעה על בחירתו של פרץ לכאן או לכאן.

אגב, אפשר להיות קצין חימוש גם בחטיבת הצנחנים.
טוב מאוד. 345748
תגובה 345547
טעות בסיפרה 345749
תגובה 345747
טוב מאוד. 345751
אני תוהה מה אתה מנסה להגיד. אני אישית ניסיתי רק להסביר (לארז, תגובה 345096) שגם נתניהו לא היה "גנרל". ואיני רואה חסרון (להיפך...) בכך שאדם לא היה גנרל.
טוב מאוד. 345772
קראתי רק את תגובתך האחרונה, ומה שכתבתי בפתיל אחר נראה לי לעניין, אבל כנראה שהוא לא כל כך. נמחוק את זה מהפרוטוקול . . .
אהה 345778
בעצם יש קשר. מה שזכרתי מדבריך הוא הפסקה האחרונה:

"אגב, נתניהו היה סרן בסיירת מטכ"ל, עמיר פרץ היה סרן בחטיבת הצנחנים. "ניצחון בנקודות" לכל היותר, מבחינת שירות צבאי"

ולפסקה זו התייחסו דבריי.

אם התמונה בקשר לפרץ היא כמו שאפשר להסיק מתגובת קוהלת: קצין תחזוקה שבשלב מסויים הוצב ביחידת צנחנים (בדומה לקצין השלישות בגדוד החי"ר שבו שרת בני, שכינה אותו כל הזמן בזלזול: "ג'ובניק" בגלל שלא עבר את המסלול הקרבי ולא ביצע תפקידים קרביים) , שנפצע בכלל לא בקרב, אלא בתאונה במסגרת שרותו הצבאי, אז בכל זאת בהשוואה לנתניהו שהיה מפקד צוות בסיירת מטכ"ל היתרון הוא ביותר מנקודות.
בנושא זה ברצוני להוסיף שמבחינתי ה"תחרות" היא לא על הדרגה הצבאית הגבוהה יותר (כפי שאתה בודאי יודע "גנראל" בעיני הוא חיסרון ולא יתרון אצל מנהיג פוליטי) אלא על רצון ההתנדבות והתרומה לכלל ולא על יכולת בנית קריירה.
אהה 345779
כפי שכבר כתבתי. במקרה של ביבי ופרץ יש לשפוט אותם על סמך תפקודם הציבורי ארוך השנים ולא על סמך מה עשו בגיל 20.
אהה 345784
על טעם ועל ריח אין להתווכח.
טוב מאוד. 345335
טוב, אבל ההוא שהזכרת בנה את הקריירה על זה שאחיו לא זכה להיות גנרל.
טוב מאוד. 345346
די אירוני (וציני!) לומר כזה דבר ביום שפרץ עלה להשתטח על קברו של גנרל.
טוב מאוד. 345371
היה גם בגין.
טוב מאוד. 345386
שניכם צודקים. צריך להוסיף ''גם לא דמגוג לאומני''.
טוב מאוד. 345387
תגיד "משלנו". יותר פשוט, לא?
טוב מאוד. 345437
דמגוג הוא דווקא כן. לא לאומני, נכון. סוציאליסטי. הבדל גדול. אז הוא לא מוסוליני אלא סטלין. היפ היפ הוריי.
טוב מאוד. 345445
מתוך הלינק מתגובה 345407 :
"הוא גם מעולם לא התבייש להיות סוציאליסט, שמטעמים של "עין רעה" מתקרא לפעמים "סוציאל-דמוקרט". הדמגוגים המקומיים וכל נהנתני השיטה הקיימת ומושחתיה מטיחים בסוציאליסטים: מה המשוגעים האלה רוצים - שנהיה כמו קובה? שנחזור במנהרת הזמן לברית המועצות, שהבאישה את ריחו של "הסוציאליזם בימינו"? עמיר לא נבהל מהדמגוגים: לא, הוא אינו רוצה להידמות לקובה המסכנה והעלובה; הוא כן רוצה להידמות לפינלנד, לדנמרק, לשוודיה, להולנד ולעוד מדינות, שבהבדל מישראל לא קרעו לגזרים את רשת הביטחון הסוציאלית ולא פערו פערים חברתיים שמאיימים לבלוע אותן."

מי הדמגוג עכשיו?
טוב מאוד. 345452
איך זה משנה את היותו של עמיר פרץ דמגוג? הוא דמגוג. יופי, אז יש מדינות סוציאל-דמוקרטיות מצליחות בעולם. צר לי, אבל חזונו של פרץ לא יוביל אותנו להיות סקנדינביה, אלא, אפעס, קצת מזרחה משם.

אה, וכמעט שכחתי - גם כן אילן להתלות בו, יוסי שריד.
יוסי שריד? 345464
Think again. 345734
יוסי שריד? 345987
נו, אם אחרי הצלחותיו הפוליטיות עוד קוראים אותו ומצטטים אותו, הייתי אומר שהוא די שריד.
טוב מאוד. 345458
אולי התואר ''דמגוג לאומני'' מתאים כמו כפפה ליד של נתניהו, אבל הוא קטן בהרבה מדמותו של בגין.

אמנם, נכון, בגין רקד על השד העדתי וליבה אותו עם ''נאום הצ'חצ'חים'', אבל בגין ומפלגתו ''חירות'' היו ממקימי הדמוקרטיה הישראלית בימי האפלה המפא''יניקית.
טוב מאוד. 345460
בהחלט. הנסיון לפוטש על הכנסת בתקופת השילומים, הבאת אלטלנה בניגוד להסכם עם הממשלה הזמנית, מצעדי האופנועים הכוחניים שמזכירים משטרים אפלים באירופה והשותפות להדחת לוי אשכול ממשרד הביטחון ערב מלחמת ששת הימים תרמו רבות לדמוקרטיה הישראלית.
טוב מאוד. 345478
והסזון, והטבח במלחי אלטלנה (אשר בגין במו ידיו מנע מלחמת אחיו בעקבותיו), ופלוגות בריוני "הפועל" הם לא צעדים כוחניים?! בגין היה דמוקרט גדול בנשמתו, בניגוד לבן גוריון הכוחני.
טוב מאוד. 345735
הסזון והטיפול באלטלנה היו מוצדקים מכיוון שהאירגונים הפורשים איימו בדרכם ובפרישותם על הישוב והנהגתו והדרך היחידה היתה בכח. פלוגות ''הפועל'' פעלו כנגד בריוני בית''ר על מצעדיהם הפאשיסטים ושבירת השביתות שלהם וגם כאן נדרש כח כנגד כח.

בזכות גישתו של בן-גוריון כנגד הפורשים נמנעה השפעתם של בריונים לאומנים וזה חלק מגדולתו.
אתה עומד על פי תהום. 345774
ההסתה וההתנקשות ברבין היו מוצדקים מכיוון שהוא איים בדרכו וברוחו על המדינה ושלמותה והדרך היחידה היתה בכח. חבורת עמיר פעלה כנגד הפרובוקטורים של השב''כ על הצגותיהם התקשורתיות ומעצריהם המנהליים וגם כאן נדרש כח כנגד כח.

בזכות גישתו של יגאל עמיר כנגד רבין נמנעה השפעתם של בריונים מפא''יניקים וזה חלק מגדולתו.
---
הבהרה
תגובת מראה, אין לייחס לח''מ תמיכה במעשי רצח או אלימות בכלל.
טוב מאוד. 345524
"השותפות להדחת לוי אשכול"- הקורא התמים עלול לחשוב שאשכול ניצב מול איום אקדח, ולא היא. בגלל חוסר-האמון של הציבור בו לקראת מלחמה גורלית, התגבשה קואליציה בכנסת שרצתה ממשלת אחדות/ליכוד לאומי ושאשכול יוותר על תיק הביטחון. בגין היה מנהיג האופוזיציה; מה בדיוק לא דמוקרטי בזה?
טוב מאוד. 345736
מינוי והדחה של נושאי משרות ציבוריות אינה יכולה להיעשות על סמך גחמות הציבור. ההיסטריה (הלא מוצדקת, כפי שהתברר בדיעבד) אינה מצדיקה את הפוטש כנגד לוי אשכול למען מינויו של דיין שלא בצדק לקח את הקרדיט על הניצחון במלחמה לעצמו.
טוב מאוד. 345757
אז על סמך גחמות של מי, בדיוק, אתה מצפה שהן יעשו?
א''ב בדמוקרטיה 345883
על המוצדקות או אי-המוצדקות של ההיסטריה אני לא רוצה להתווכח.

בנושא הלגיטימיות: בגין היה אז נבחר ציבור שנבחר כדי להתנגד לשלטון מפא"י/ מפלגת העבודה. אם הוא חושב שלוי אשכול לא מתאים להוביל את המדינה למלחמה, הניסיון "להדיח" אותו (כלומר להוביל להחלפתו בצורה דמוקרטית) מובן לחלוטין. אם יש רוב בכנסת שמוכן לזה (והייתה לזה תמיכה גם במפא"י עצמה, כמדומני), אין לגיטימי מזה.
המלה פוטש בהקשר הזה חסרת-רלוונטיות, ואתה מנסה להצמיד אותה כדי ליצור קונוטציות מסויימות לבגין. בהקשר הזה הפעולה שלו *ושל בן-גוריון* הייתה לגיטימית לחלוטין.
א''ב בדמוקרטיה 345947
החלפה בצורה דמוקרטית נעשית ע''י בחירות חדשות ולא ע''י לחץ כוחני להתפטרות נושא התפקיד אלא אם כן הוא באמת אינו ראוי לתפקידו (כמו אריק שרון כשר הביטחון במלחמת לבנון), דבר שלגבי לוי אשכול אינו נכון.
א''ב בדמוקרטיה 345955
החלפה בצורה דמוקרטית יכולה להעשות גם ע''י הכנסת. חלק משיטת השלטון שלנו היא האפשרות של הכנסת להביע אי אמון בראש הממשלה הנוכחי ולהחליפו בראש ממשלה אחר. הריבון הוא הכנסת.
א''ב בדמוקרטיה 345960
פרס פעם ניסה לעשות דבר כזה וזה נקרא בצדק 'תרגיל מסריח'.
א''ב בדמוקרטיה 345965
פרס, שהיה אז בתוך הקואליציה, קשר קשר עם מפלגה אחרת כדי להעיף את השותף הגדול השני בקואליציה מהממשלה (למרות שהוא היה אמור לקבל את ראשות הממשלה במסגרת הסכמי הרוטציה, אאל''ט). זה, איך לומר, תרגיל מסריח. הוא היה פחות מסריח, אפשר להעריך, אילולא הוא היה נכשל בצורה כל כך מהממת.
א''ב בדמוקרטיה 345979
(אתה טועה, הוא לא היה אמור לקבל את ראשות הממשלה במסגרת הסכמי הרוטציה. הסכמי רוטציה היו ב-‏84 בלבד.)
א''ב בדמוקרטיה 345980
בממשלת האחדות שכיהנה משנת 1988 לא היה הסכם רוטציה (וכנראה בגלל זה נעשה התרגיל המסריח).
טוב מאוד. 345434
ובן גוריון, (אינני זוכר אם שרת עמד בראשות המפלגה), ואשכול, וגולדה, ושמיר?
טוב מאוד. 345449
גולדה הייתה גנרל הגנרלים.
טוב מאוד. 345468
מזל שלא חתמתי בשמי. ממש מעצבן אותי שאנשים (ואני גם...) קוראים לנשים מכובדות בשמן הפרטי בעוד שגברים במעמדן זוכים לשם המשפחה.
טוב מאוד. 345474
תוכל להביא עוד דוגמא?
לי למשל חבל שבכל סדר-פסח בו אני נמצא, הגברים יושבים מדושנים וקשקשניים כל הערב בעוד הנשים והבנות אמורות לשרתם - כמעט בכל חתך אוכלוסיה בה התארחתי - אבל זה קרה הרבה ואילו תוכן טרונייתך אינו מוכר לי.
טוב מאוד. 345616
תשווה למשל כמה פעמים מופיע השם "קונדוליסה" בעיתון, לעומת שמו הפרטי של קודמה "קולין". אבל כאן אולי זה גם בגלל השם המוזר שלה.

תופעה יותר עדינה היא צירוף השם הפרטי של אישה כאשר גבר יתואר רק בעזרת שמו הרשמי. השרות לבנת ואיציק, חברות הכנסת אברהם גמליאל ותמיר, למשל. האם "מתחשק" לך להוסיף להן בכוח את השם הפרטי (כדי לסמן אותן כנשים?) מרגיז אותי שלי כן מתחשק.
טוב מאוד. 345637
תודה על הדוגמאות - השתכנעתי. מייד לכשיתפנה מקום ברשימת הדברים שמרגיזים אותי אוסיף את זה (:
טוב מאוד. 345639
זה באמת מעצבן מאוד. וגם קורה כל הזמן.
טוב מאוד. 345760
זה מטריד אותך? ומה עם זה שכל אישה שקצת מצליחה בפוליטיקה וחלילה אפילו הופכת לראש מדינה כלשהי, הופכת מיד ל"גברת הברזל"?
אולי זה הפוך? 345825
אולי רק נשים שאכן זכאיות באמת ובתמים לכינוי "גברת הברזל" מצליחות להפוך לראש מדינה כלשהי?
אולי זה הפוך? 423455
מחקר הראה שלנשים בעמדות כח (צוינו במחקר עורכות דין ופוליטיקאיות) יש יותר טסטוסטרון מלאשה הממוצעת. גם פה לא ברור לי מי הסיבה ומי התוצאה.
אולי זה הפוך? 423459
מעניין מה עם נשות עסקים. אגב, איך בודקים את רמת הטסטוסטרון?
טוב מאוד. 346029
אם כבר מדברים, במלחמת המפרץ (הראשונה) בוש (האב) היה קורא לסדאם חוסיין ''סדאם''. זה תמיד היה מטריד אותי.
טוב מאוד. 346032
והעיתונות הישראלית גם (וגם היום).

מישהו טען אז באוזניי שבערבית זה יותר מקובל. לא שזה צריך לשנות לנו - אנחנו לא מדברים ערבית.
טוב מאוד. 346034
אאל''ט זה היה כדי לא לבלבל עם חוסיין מלך ירדן. לא שלא יכלו להשתמש בשם המלא ''סדאם חוסיין'', אבל זה היה מפריע לכותרות להיות כותרתיות - שיקול שעדיפותו כנראה גבוהה יותר.
טוב מאוד. 346196
פואד, אריק וביבי נקראים בד"כ בשמם הפרטי. האם זה כדי לסמן אותם כגברים?
טוב מאוד. 346204
לא, זה נעשה בחיבה או בזלזול, בהתאם לדובר ולהקשר.
טוב מאוד. 352620
אריק וביבי זה שמות חיבה. אני חושב שזה מן אקט תעמולתי שאמור להפוך אותם לידידותיים יותר. לפואד פשוט לא נוח לקרוא ''בן אליעזר''.
טוב מאוד. 352664
לביבי בשנים האחרונות קוראים בד''כ נתניהו. לאריק כמעט ולא קוראים אריק, אלא שרון (אלא אם כן אתה מתכוון ל''אריק שרון''. אבל עדיין זה בד''כ ''שרון'').
טוב מאוד. 352094
התופעה הזאת, לדעתי, לא מתרחשת רק בגלל נטייה סקסטיסטית להמעיט בערכן של נשים. היא מתרחשת גם בגלל שהרבה נשים שמחליפות שמות משפחה בעקבות נישואין (ולעיתים, נישואין סדרתיים) מזדהות ומזוהות יותר עם שמן הפרטי מאשר עם שם/שמות המשפחה שלהן. אמריקאית ממוצעת מתחילה את דרכה כעלמה סמית', ממשיכה כגברת ג'ונס ויכולה לסיים אפילו עם עוד שני שמות משפחה. אבל היא תמיד תישאר ג'ניפר.
טוב מאוד. 352118
עוד תאוריה: שמות משפחה בעברית ניתנים כמעט תמיד בזכר. "שולמית" לאשה קצת פחות צורם באוזן מ"בן-משה".‏1

מי תרים את הכפפה ותנקב את שם משפחתה? ענבל גבריאלית? רוחמה בת-אברהם?

1 אגב, זה נושא שקל לבדוק אותו. עוברים על קורפוס של עיתונים ורואים איזה אחוז מהדמויות (ח"כים, לצוה"ע), נשים וגברים, נקראים בשמות משפחה, פרטיים, או גם, ואם להיות השם גברי או יוניסקס יש השפעה' או אולי לבכירות הדמות. מצוין למי שמחפש לעשות איזו עבודת סמינר בתקשורת, לימודי מגדר, בלשנות או מדעים קוגניטיביים.
טוב מאוד. 352142
זה קצת קשור להסבר שלך, וקצת כמובן לזה שאם צריך לקבל רושם מסוים מהם ''פרופ' כהן'' או ''ח''כ רבינוביץ''' - אוטומטית חושבים על גבר.
טוב מאוד. 352286
אצל הפולנים למשל, יש התייחסות למין האיש או האישה. במישפחת קרקובסקי האישה היא קרקובסקה.
טוב מאוד. 352309
גם אצל הרוסים, אני חושבת.
טוב מאוד. 352318
אני חושב שאת צודקת. אני פשוט יליד פולין, דובר פולנית, קורא וכותב פולנית ומכיר את פולין.
טוב מאוד. 352335
ואני שופטת לגבי הרוסית מהספרים הרוסיים - אם הגבר נקרא, למשל, ''מלינובסקי'' - האישה נקראת ''מלינובסקיה''...
טוב מאוד. 352374
אותה משפחת שפות סלאביות.
טוב מאוד. 345607
מה עם ביבי?
מה עם ביבי? 345706
הוא ראש הממשלה הבא.
מה עם ביבי? 345714
לא חכמה גדולה להיות תמיד פסימיים. אולי תתחיל/י לחשוב חיובי?
טוב מאוד. 345618
וגם מיסיס סלוקומב
מנהיג של פשרה 345875
"מנהיג מחתרת" הוא תואר שקול ל: "ראש השב"כ" או ראש השב"ס", לא?

לא בדיוק גנראל, אבל דומה.

שמיר הוא הדוגמה המובהקת ביותר לאנטי-מנהיג. הוא היה מנהיג של פשרה אפילו יותר מגולדה, עם פחות נסיון, נשאר בתפקיד יותר זמן וגרם יותר נזק.

בכל מקרה, שרת, אשכול, גולדה ושמיר עלו לראשות הממשלה כתוצאה מעזיבת קודמם לתפקיד (התפטרות בן־גוריון הזמנית, התפטרות בן־גוריון הסופית, מותו של אשכול והתפטרותו של בגין).

אני לא כולל כאן את פרס, מכיוון שהוא זכה במועמדות מטעם מפלגתו בשנת 1977 והיה המנהיג הנצחי של המערך/מפלגת העבודה עד 1991. לכן לאחר רצח של רבין הוא היה המנהיג הטבעי ולא סתם מנהיג של פשרה.
מנהיג של פשרה 345885
איזה נזק גרם שמיר?
לטעמי, ראש הממשלה הטוב ביותר אי פעם. לא בכדי הוא בעל הקדנציה הארוכה ביותר.
מבחינה בטחונית: הצליח למנוע גרירה של ישראל למלחמת המפרץ I
מבחינה מדינית: הצליח לגרום לאי-לגיטימציה של אש"ף גם בארה"ב, גם באירופה ואפילו בחלק נכבד ממדינות ערב ובכך "הפיל אותו לקרשים" (הישגו זה נמחק לצערי ע"י ממשיכו).
לישראל בתקופתו חלק נכבד בהפלת הקומוניזם (ע"ע מלחמת הכוכבים)
מנהיג של פשרה 345908
מה היתה תרומתה של ישראל למלחמת הכוכבים של רייגן?
מנהיג של פשרה 345928
לזכותו יש לזקוף גם הכשלת הסכם לונדון שהיה כנראה מונע את האינתיפאדה.

שלא לדבר על המינימום של אי הוצאת ישראל מהבוץ של 1984 (וכאן תודה לפרס).
מנהיג של פשרה 345930
א. אני מזכיר שהאינתיפאדה פרצה בגלל תאונת דרכים...
ב. תסביר את הענין של 1984. אורוול?
מנהיג של פשרה 345937
א. תאונת דרכים?
מנהיג של פשרה 345943
תאונת משאית אם זכרוני אינו מטעני.

אכן מקרה מוזר. הכל היה בסדר גמור, ואז ביום נמהר נהרג לו אדם בתאונה, ופתאום התחילו מהומות שנמשכו ונמשכו ונמשכו...
מנהיג של פשרה 346064
לא הבנתי.
מנהיג של פשרה 346065
מנהיג של פשרה 346066
גם אני לא ממש מבין איך כל כך הרבה מהומה פורצת אך ורק בגלל תאונת דרכים (או ביקור של מישהו בהר הבית).
מנהיג של פשרה 346071
טוב, ברור שבשני המקרים הסיבה לאינתיפאדה הייתה קצת אחרת.
מנהיג של פשרה 345974
א. האינתיפאדה פרצה בגלל תאונת דרכים בדיוק כמו שמלחמת העולם הראשונה התחילה בגלל ההתנקשות בפרנץ פרדיננד.

ב. יכול להיות ש"העניין של 1984" מתייחס לנסיגה החלקית והארורה מלבנון אל רצועת הבטחון (אבל היא הייתה, למיטב זכרוני, רק ב-‏1985)?

[לא אותו אלמוני]
  מנהיג של פשרה • אותו אלמוני
  טוב מאוד. • גילי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • ידידיה
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • ידידיה
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • ראובן
  מרוץ חימוש רטורי • פוקינודי
  מרוץ חימוש רטורי • ראובן
  מרוץ חימוש רטורי • אייל מולד(ר)
  מרוץ חימוש רטורי • פוקינודי
  מרוץ חימוש רטורי • אייל מולד(ר)
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • עוזי ו.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • עוזי ו.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • עוזי ו.
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • פוקינודי
  מרוץ חימוש רטורי • אייל מולד(ר)
  מרוץ חימוש רטורי • פוקינודי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • טל ניאנדר
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  ועכשיו, משהו שונה לגמרי • ראובן
  ועכשיו, משהו שונה לגמרי • סמיילי
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  Anthem • שוטה הכפר הגלובלי
  Anthem • גדי אלכסנדרוביץ'
  Anthem • שוטה הכפר הגלובלי
  Anthem • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • ראובן
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • גדי אלכסנדרוביץ'
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • ראובן
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • גדי אלכסנדרוביץ'
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • שוטה הכפר הגלובלי
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • ראובן
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • האייל האלמוני
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • גדי אלכסנדרוביץ'
  ארכיטקטים, לידיעתכם: • האייל האלמוני
  אני רק שאלה • גרגמל
  אני רק שאלה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אני רק שאלה • האייל האלמוני
  אני רק שאלה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אני רק שאלה • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  במקרה שהתגעגעת • ב/דורון שדמי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  בדיחה עם זקן ארוך • דרויאנוב הכפר הגלובלי
  בדיחה עם זקן ארוך • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • גדי אלכסנדרוביץ'
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • יהונתן אורן
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • איציק ש.
  יש לשוק כמה כללים • מינימום הבנה
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • שוטה הכפר הגלובלי
  מרוץ חימוש רטורי • רון בן-יעקב
  מרוץ חימוש רטורי • האייל האלמוני
  מרוץ חימוש רטורי • העלמה עפרונית
  מרוץ חימוש רטורי • ma
  מרוץ חימוש רטורי • אייל מולד(ר)
  מרוץ חימוש רטורי • גילי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • אסף שרעבי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  אכן, טוב מאוד • שוטה הכפר הגלובלי
  אכן, טוב מאוד • יהונתן אורן
  אכן, טוב מאוד • easy
  אכן, טוב מאוד • easy
  אכן, טוב מאוד • האייל האלמוני
  אכן, טוב מאוד • שוקי שמאל
  אכן, טוב מאוד • שוקי שמאל
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • תרסיס נגד נודניקים
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • החברה של סימה!
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • החברה של סימה!
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • גדי אלכסנדרוביץ'
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • יהונתן אורן
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • יהונתן אורן
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • פוקינודי
  (גם התחלה זה משהו) • העלמה עפרונית
  (גם התחלה זה משהו) • פוקינודי
  (גם התחלה זה משהו) • איציק ש.
  (גם התחלה זה משהו) • פוקינודי
  (גם התחלה זה משהו) • איציק ש.
  (גם התחלה זה משהו) • פוקינודי
  (גם התחלה זה משהו) • יהונתן אורן
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • פוקינודי
  ללא כותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  ללא כותרת • פוקינודי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  מעט נתונים והיסטוריה • רון בן-יעקב
  מעט נתונים והיסטוריה • האייל האלמוני
  מעט נתונים והיסטוריה • עוזי ו.
  מעט נתונים והיסטוריה • האייל האלמוני
  מעט נתונים והיסטוריה • עוזי ו.
  מעט נתונים והיסטוריה • האייל האלמוני
  מעט נתונים והיסטוריה • עוזי ו.
  מעט נתונים והיסטוריה • האייל האלמוני
  מעט נתונים והיסטוריה • שוטה הכפר הגלובלי
  מעט נתונים והיסטוריה • איציק ש.
  מעט נתונים והיסטוריה • עוזי ו.
  מעט נתונים והיסטוריה • איציק ש.
  מעט נתונים והיסטוריה • הנמלה העמלה
  מעט נתונים והיסטוריה • שוטה הכפר הגלובלי
  מעט נתונים והיסטוריה • Xslf
  מעט נתונים והיסטוריה • שוטה הכפר הגלובלי
  מעט נתונים והיסטוריה • Xslf
  מעט נתונים והיסטוריה • שוטה הכפר הגלובלי
  מעט נתונים והיסטוריה • ראובן
  מעט נתונים והיסטוריה • שוטה הכפר הגלובלי
  מעט נתונים והיסטוריה • איציק ש.
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • פוקינודי
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • פוקינודי
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • פוקינודי
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • פוקינודי
  צבת בצבת עשויה • איציק ש.
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  אבל מכיוון ששאלת • ראובן
  אבל מכיוון ששאלת • שוטה הכפר הגלובלי
  אבל מכיוון ששאלת • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • איציק ש.
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  צבת בצבת עשויה • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • ראובן
  צבת בצבת עשויה • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  צבת בצבת עשויה • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • רון בן-יעקב
  עלים לפרחג'רנון • שוטה הכפר הגלובלי
  עלים לפרחג'רנון • רון בן-יעקב
  עלים לפרחג'רנון • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • המנטפק ינוטפק
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  צבת בצבת עשויה • האייל האלמוני
  צבת בצבת עשויה • איציק ש.
  צבת בצבת עשויה • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • יהונתן אורן
  טוב מאוד. • הקשה המקשה
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • גילי
  טוב מאוד. • דרומי
  טוב מאוד. • גילי
  טוב מאוד. • דרומי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  חלחול? מי אמר חלחול? • דרומי
  טוב מאוד. • ראובן
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • אסף שרעבי
  טוב מאוד. • ראובן
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • הנמלה העמלה
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • שוטה הכפר הגלובלי
  טוב מאוד. • פוקינודי
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • האייל האלמוני
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • איציק ש.
  טוב מאוד. • איציק ש.
  דו''ח אדוה • שוטה הכפר הגלובלי
  דו''ח אדוה • easy
  דו''ח אדוה • שוטה הכפר הגלובלי
  דו''ח אדוה • דרומי
  דו''ח אדוה • שוטה הכפר הגלובלי
  I stand corrected • דרומי
  דו''ח אדוה • easy
  דו''ח אדוה • דרומי
  אני רק שאלה • גרגמל
  אני רק שאלה • האייל האלמוני
  אני רק שאלה • גרגמל
  דו''ח אדוה • איציק ש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים