המפסידים הגדולים: הסקרים 345208
שוב הוכח שאין שום קשר בין הסקרים לבין המציאות (לתשומת לב אלו שטענו ש''הסקרים מראים שהעם בעד ההתנתקות'')
המפסידים הגדולים: הסקרים 345281
הסקר של רשת ב' היה כמעט מדויק.
המפסידים הגדולים: הסקרים 345438
סקרים של מתפקדים הם בעיה הרבה יותר גדולה מאשר סקרים של כלל הציבור - הן בגלל אחוזי ההצבעה הנמוכים יותר (שגוררים את הבעיה באמינות של התשובה האם בכוונת הנסקר להצביע או לא), והן בגלל הקבוצה הפחות הטרוגנית של מצביעים (שקשה יותר לדגום אותה באופן אקראי, כי היא לא נבנתה באופן אקראי).
סקרים של כלל הציבור 345465
"סקר: בחירת פרץ מחזקת את התמיכה בעבודה ל-‏28 מנדטים לעומת 39 מנדטים לליכוד; שינוי וש"ס מתרסקות; מפלגת שרון-פרס היתה גורפת 32 מנדטים והופכת למפלגה הגדולה ביותר"

סקרים של כלל הציבור 345761
אם התוצאות הללו מדוייקות, אני די אשמח. ראשית כל, כי זה אומר שנפלאותיה של שיטת הבחירות הקודמת שלנו תחלופנה מן העולם באותה מהירות שהן באו עלינו לכלותנו (או, בעברית - זה אומר שחזרנו למצב שבו שתי המפלגות הגדולות מהוות רוב בכנסת תוך שתי מערכות בחירות, שזה בדיוק הזמן שלקח להן לרדת מהרמה הזו). מכיוון שכרגע אני באופוזיציה לכל מפלגה שמועמדת בבחירות, לא ממש אכפת לי כרגע איזו מהן תפסיד.
סקרים של כלל הציבור 345856
הסקר הזה נשמע לי מוזר. מדוע מצביע של שינוי, המפלגה הבורגנית, יעביר את תמיכתו למפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ?
סקרים של כלל הציבור 345931
לאנשים חושבים רבים, אין מפלגה שקולעת לכל הדעות שלהם יחדיו.
דוגמא היפוטטית למישהו שהוא "גם וגם":

גם בעד דמוקרטיה, במובן של בעד שהמדינה תהיה יותר דמוקרטית, על חשבון היותה מדינה יהודית.
וגם סוציאליסט.

יענו "סוציאל-דמוקרט".
הסוציאל שבו תומך בפרץ, והדמוקרט שבו תומך בשינוי.
סקרים של כלל הציבור 345957
כי למרות מה שלפיד מנסה להציג תמיד, ולמרות מה שההגיון היה אומר בהתחשב בעמדות המפלגה, לא כל המצביעים של שינוי היו בורגנים מהמעמד הבינוני-עליון. הרבה מאוד מההצבעה לשינוי הייתה על רקע הנושא הדתי, תוך התעלמות מוחלטת מהעמדות הכלכליות של שינוי‏1. מעבר לכך, לא הייתי פוסל "עסקה סיבובית", שבה מצביעי שינוי רבים עברו לליכוד בעוד שמצביעי ליכוד רבים עברו לעבודה - בסופו של דבר, הליכוד לא ירד במילימטר במספר המנדטים, ונראה לי סביר שלפחות בשלב הנוכחי, לא מעט מצביעי ליכוד שקלו מעבר לעבודה. אני מאמין שתוצאות הסקר הללו יתהפכו תוך זמן קצר, אחרי שיותר אנשים יחשפו לעמדות המדיניות של פרץ (הוא כבר התחיל להפיץ אותן אתמול בעצרת בכיכר רבין - שזה יפה ונחמד, אבל לא חכם במיוחד מבחינה טקטית).

1 בזמנו הייתי פעיל בתא שינוי באוניברסיטה, ובאחד המפגשים שוחחתי עם מצטרף חדש לתא על עמדות המפלגה. הוא היה מופתע ממש לגלות שלשינוי יש מצע כלכלי (ועוד קפיטליסטי!). הוא ידע רק על האנטי-דתיות, וזה הספיק לו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים