אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345265
אחרי כל התמיכות והחישובים (נ.ב. עלה ירוק היתה אחלה מפלגה עד שהם החליטו שהם כבר עוסקים לא רק בסמים) אין פה אחד שחושש מה יקרה אם ישימו אותו כראש ממשלה חו"ח ? מעבר לזה שהוא שמאלני קיצוני, לא מגלה שום אמפטיה למסורת ישראל ובוגר שלוחת לטביה (כנראה שכבר אין מוסדות ראויים משלנו), האדם הוא סוציאליסט מוצהר ! כל מי שהפרוטה בכיסו, ידאג לכיס בחו"ל ביום שהוא יבחר, ולא יהיו לי כל טענות כלפי בעל הכיס.
אתם באמת מאמינים שהוא יצליח לשפר את הכנסות המדינה ? להביא לצמיחה כלכלית ? הוא הרי לא יודע את ההבדל בין תמ"ג לתל"ג (מייד יקומו כמה צדיקים ויגידו שיהיו לו יועצים, אראה להם את נשיא ארה"ב. יועצים זה לא מספיק, צריך גם מישהו עם שכל לבחור אותם). ועל חשבון מי תבוא הפגיעה ? חינוך, מיסים נוספים (מה שיעמיק את הפגיעה), חוקי עבודה שימנעו דינמיות במשק וכד'.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345289
ומה לדעתך הסיכוי שהרישא של דבריך יקרה?
להערכתי שולי 345305
בניגוד לתחזיות שנפוצו כאן, לדעתי הציבור הדתי ירתע מהר מאוד מפרץ ברגע שיוודעו עליו פרטים נוספים, מעמד הביניים יתרחק ממנו וממפלגת העבודה כמו מאש, אולי תהיה לו תקווה למשוך קולות מהשכבות החלשות, אבל הוא שמאלני למדי ולא יצליח למשוך קולות בכמות. על מרץ אין מה לדבר, הציבור שלהם הוא די קטן מימלא ורק מחפש תרוץ להתנער מפרץ, שהוא "לא משלהם", הרי הם אינטלקטואלים והוא לא.
מעמד הביניים ימשיך לנהור לעבר טומי, שרון ישמור על כוחו (בין אם במסגרת הליכוד או בתור שתי מפלגות, להערכתי אופציה א) והם יראו אחד את השני כקואליציה משותפת. גם אם פרץ יקבל כמות גדולה של מנדטים, לא שרון ולא לפיד לא יסכימו לשבת איתו (שרון כי אף אחד מהם לא יסכים להיות מס' 2, לפיד לא כי הוא לא סובל את הסוציאליסט הזה).
ומהמצב הנוכחי אתה לא מזדעזע? 345306
היות וישראל היא המדינה בעלת הפערים הגדולים ביותר במערב, נראה לי דווקא נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש. חסרי הפרוטה חוששים לעתידם בכל יום ויום בחייהם - חששות מעט יותר רציניות. הגיע תורם של העשירים.

מסים נוספים - לעשירים? נחמד מאוד!

ה"דינמיות במשק" עליה אתה מדבר פירושה: האפשרות הנוכחית של חברות גדולות לפטר עובדים בלי סיבה/התראה/פיצויים, לשלם פחות משכר מינימום ולהמציא קנסות, כללים, תקנות, גזירות וחוזים משעבדים לעובדים. וכמובן לפטר מייד עובד שרק חושב על התאגדות. פרץ יצמצם את ה"דינמיות במשק"? יפה שעה אחת קודם!

לא ברור לי איך הסקת שהוא יפגע בחינוך. באשר למסורת ישראל, האמפטיה האישית שלו אינה מעידה על היחס שהוא יגלה כשיהיה ראש ממשלה.
ומהמצב הנוכחי אתה לא מזדעזע? 345311
...שלא לדבר על חברות כוח אדם.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345316
בהחלט הגיע הזמן שבעלי הההון יתחילו לחשוש ויעצימו את העברת מפעליהם לירדן, מזרח אירופה ודרום מזרח אסיה. מדוע בכלל שבישראל תהיה תעסוקה עבור עובדי הצווארון הכחול? הרי מדובר בד"כ באוכלוסיות לא משכילות והתשלום עבור תעשוקות אלו הוא בושה למדינה מערבית!
(נכתב בציניות)
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345337
ראשית, מקדונלד'ס לא יכולה להעביר את "מפעליה" לירדן. כך גם הסופרמרקטים הגדולים, תחנות הדלק, חברות הטלוויזיה בלוויין ובכבלים, אולמות השמחות, נמל התעופה, חברות האבטחה ורבים אחרים, אשר מעסיקים - ועושקים - חלק נכבד מאוכלוסיית ישראל.

שנית, אז עלינו לוותר לחברות בשל איומן להעביר עסקיהן לחו"ל? האם כך אתה נוהג בחייך תמיד, מוותר בלי בעיה עם הישמע צליל של איום? עלינו להנהיג תקנות שלא יאפשרו להן לממש את האיום, או שיהפכו זאת לבלתי כדאי עבורן, ולא להתקפל.

חשוב על האיום המתמיד של עובדי חברת החשמל, "להוריד את השלטר" ולכבות את המדינה ברגע שתילקח מהם הטבת החשמל בחינם. הדבר יצר בעם תיעוב בלתי יתואר לעובדי חברת החשמל. חפש ב-YNet כתבה כלשהיא על חברת החשמל וראה כמה תגובות נזעמות יש למטה. כרגע אין אלטרנטיבה, אבל כשתהיה כולם ינטשו את חברת החשמל, וזאת תישאר עם האיום.

והרי זה הגיוני: לעם, לצרכנים ולעובדים יש הרבה יותר כוח מאשר למעטים השולטים בחברות הגדולות, ולו מתוקף היחס המספרי. צריך רק לדעת להשתמש בו.
כאן לא חברת חשמל 345343
ההבדל הוא שלחברות פרטיות יש אלטרנטיבה, גם מבחינת העובדים וגם מבחינת הצרכנים.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345399
אין לי אידאולוגיה מפורטת בנושא - חשוב לי רק שלא יהיה עוני‏1, ככל הניתן ואיני רואה כיצד שנאת העשירים, כיפית ככל שהיא, מקדמת נושא זה. אחד החששות שלי הוא שרצונו של פרץ בהעלאת שכר המינימום ידחף מפעלים החוצה ורבים מן העובדים כיום בשכר נמוך אך נסבל, שלא בשירותים, אל העוני. אנחנו לא סקנדינביה, אלא מדינה עם פערי השכלה וכישורים גבוהים וצריך לספק פרנסה לכולם.

אם כבר הזכרת את חברת החשמל - הם לא חברים של פרץ?

1 זה לא אומר שאני נגד פערים וגם לא שום דבר אחר שנפוץ אצל בעלי עמדה דומה.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345410
"שכר נמוך אך נסבל": הוא לא נסבל. לא אלאה אותך בדוגמאות, אתה צריך רק לקרוא עיתונים מדי פעם.

כאמור, לדעתי חברות לא ימהרו לסגור כאן מפעלים אם המודעות של הציבור תעלה (ולא רק של ציבור קוראי מדורי הכלכלה, כמו היום).

דמיין לעצמך מודעת ענק מטעם הממשלה בכניסה לנתיבי איילון:

"אזרחים יקרים! חברת X הרוויחה בשנה שעברה 823 מיליון ש"ח נטו. עד עתה היא הפרה את החוק בעקביות ושילמה לעובדיה פחות משכר מינימום, אך היות ועתה היא נדרשת לשלם לכל עובד 500 ש"ח יותר בכל חודש, היא סגרה את מפעלה ברמת גן, פיטרה 3,000 עובדים והעבירה את הייצור לסוריה. חישבו על כך בפעם הבאה שאתם הולכים לסופרמרקט. בברכה,"

בגרמניה פיטר ה-Deutsche Bank לפני כחצי שנה כמה אלפי עובדים, זאת בעת שדווח על רווח עצום לבנק בשנה האחרונה. שר הכלכלה לא היסס ואמר ברדיו כי הבנק צריך להתבייש לשאת את השם "הבנק הגרמני", כשטובת גרמניה לפי כל הסימנים לא עומדת לנגד עיניו.

זה לא דימיוני. לא צריך לחשוש מאיומי החברות; אם כולנו נתאגד החברות הן אלו שיחששו. ואגב, אין כאן כל שנאת עשירים (לפחות לא מצדי); הייתי אומר שבמצב הנוכחי העשירים הם אלו ששונאים את העניים, אם מסתכלים על הדרך בה הראשונים ממררים את חייהם של האחרונים.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345420
כמה אתה חושב זה יזיז לאינטל ישראל אם לא יקנו פה מעבדים שלהם (חוץ מהעובדה שחרם צרכנים הוא כלי מאוד מוגבל) ? מספיק שעמיר פרץ ירמוז שהוא רוצה להטיל עליהם מיסים (כיום הם לא משלמים מס ישיר, אלא רק דרך משכורות העובדים) והמפעל יסגר. לא צריך אפילו לעשות משהו כדי לסגור אותו, מספיק להפסיק לצייד אותו בטכנולוגיה חדשה כל שנתיים.
רק שירותים מקומיים וסחורה לשוק המקומי קשורים למשק בכבלי ברזל, כל השאר חופשיים לקום וללכת.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345427
מדוע אינטל פתחה כאן מפעל מלכתחילה? בגלל כוח העבודה הזול, או בגלל המוחות היהודיים הידועים לשמצה? אם ההוצאות (מסים, משכורות) היו באמת מרתיעים את אינטל היא הייתה פותחת מפעל במלזיה במקום בישראל כבר לפני 10 שנים.

אני פשוט לא מבין איך זה לא מפריע לאף אחד שסתם הוחלט שאחת החברות העשירות בעולם לא תשלם כאן מסים. מה מיוחד בהם? יותר גלובליזציה דורסנית מזה אין. אני לא יודע אילו הטבות הם מקבלים בארה"ב, אבל כנראה שלא מספיק, אז הם פותחים מפעלים במקומות בהם לא יצטרכו לשלם מסים או בהם כוח העבודה זול. מדוע להתקפל בפני התנהגות כזו?

אמנם אינטל מסייעת לכלכלה הישראלית באמצעות העסקתם של כמה אלפי אנשי היי-טק (אכן עניין חשוב), אך הללו בכל מקרה מעולם לא מרוויחים משכורות רעב. המסים שאינטל לא משלמת יכלו לעזור לאנשי שכבות החלשות, שבאמת צריכים את הכסף. המנטליות הזו, שאינטל עושה טובה לישראל באמצעות העסקת אנשים כאן, צריכה להשתנות; אמור מעתה: ישראל עושה טובה לאינטל בכך שהיא מרשה לאנשיה המצויינים לפתח מעבדים עבור אינטל.

חרם צרכנים, אגב, הוא כלי חזק ביותר.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345444
מצטער, אני לא קונה את הביטוי "סתם הוחלט". זה לגיטימי לגמרי שהממשלה תחליט להעדיף מפעל או ענף כלכלי מסויים אם יש לו משמעות מעבר למספר העובדים בו או להכנסות המדינה ממיסוי.

המדינה מסבסדת את החקלאות בארץ, למרות שהחקלאים מעסיקים בעיקר עובדים זרים במשכורות הרבה יותר נמוכות ממשכורות רעב. המדינה מסבסדת ו\או מחזיקה מפעלים בטחוניים גם כאשר הם בהפסד. להבנתי, הממשלה החליטה שיש חשיבות אסטרטגית לכך שישראל תיצא תפוזים, תשלח לוויין לחלל, ושיהיה בה מפעל של אינטל. מכל שלושת הדברים האלו, לאחרון יש כנראה את ההשפעה החיובית ביותר על הכלכלה הישראלית.

ובלי קשר לכלכלה, אני גאה בכך שישראל מיצאת שבבים של אינטל הרבה יותר מהגאווה שלי על ייצוא תפוזים.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345447
אתה מבלבל בין מרכז הפיתוח למפעל הייצור. ביצור בעולם השלישי יש בעיות איכות, בעיות להעסיק כוח עבודה מיומן (לא גאוני הדור אלא סתם מהנדסים וטכנאים זוטרים) וכד', לכן התחרות העיקרית היא ביננו לבין אירלנד וספרד (שתיהן נותנות הטבות מפליגות לחברות ענק שמשקיעות אצלהן).
נדמה לך שיש לך ברירה, לקחת מס או לא לקחת מס, אין לך ברירה כזו. אתה יכול לא לקחת מס (ולקבל חצי מהמשכורות הלא צנועה של כמה אלפי עובדים + רווחים עקיפים) או שאתה יכול לגרש את אינטל מישראל (כאמור מפעל היצור). עובדה שהקף ההשקעות גדל כתוצאה מהקלות המס שניתנו, אם לא היו ניתנות ההקלות אינטל לא היתה באה לפה, אם הן תילקחנה היא תלך (כמדומני יש בעיה חוקית בלקחת פטור שניתן לכל החיים).
הבעיה שלי לא נעוצה בזה שאתה לא יודע עובדות בסיסיות כאלו, אלא בזה שפרץ גם כן לא יודע זאת. את הנזק שהוא יגרום בזמן קצר יקח הרבה מאוד זמן לתקן.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346070
למה שלא נפסיק לגבות מס חברות? הרי אנשי העסקים הם כל כך חזקים והכלכלה גלובלית... ושמישהו אחר ישלם עבור החינוך והבטחון.

לא אתפלא אם בקרוב יקום פורום בינלאומי של מדינות, שתפקידו יהיה לנסח תקנות גלובליות לגבי ההטבות שמותר ואסור לתת לחברות רב לאומיות. הסחיטה של הטבות מס מממשלות פוגעת באזרחים עניים על חשבון בעלי מניות עשירים.

מדינות כל העולם - התאגדו!
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346084
מה פירוש פטור לחברות שניתן "לכל החיים"?
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346308
לא קראתי את ההסכם שאינטל חתמה עם מדינת ישראל, אבל זכורה לי ההצהרה של נתניהו בשעתו, בה הוא השתמש בביטוי הנ''ל (או לפחות העיתונאי בכותרת) לגבי חברות שישקיעו בארץ מעל סכום מסויים.
הרעיון הוא שכל זמן שהחברה קיימת, היא לא תשלם מס חברות על רווחים בארץ (היא כן משלמת מס כשהיא מעבירה את הכסף לידי המשקיעים או העובדים).
טבע עתידה להנות מהסכם דומה (אולי מס מופחת) בעבור השקעה מסיבית שהיא הולכת לבצע, כמדומני באזור ירושלים (יש גם התניה לגבי המקום בהסכם).
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346314
נשמע מוזר.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346365
"שר האוצר, בנימין נתניהו, הציע למנכ"ל אינטל ד"ר קרייג בארט פטור קבוע ממס עבור השקעות של אינטל בהיקף של חצי מיליארד דולר ומעלה באזורים שמצפון לכרמיאל או מדרום לבאר שבע."

''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346366
אתה בטוח שהקישור עובד?
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346368
אצלי כן
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346451
אם אני זוכר נכון, הכנסת העבירה פעם חוק דומה לגבי אייזנברג, לא?
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346495
לא יודע ומאוד מקווה שלא. אייזנברג ז''ל עשה חלק ניכר מהונו באמצעות כריית משאבים בים המלח, משאבים ששייכים למדינה וראוי שהיא תרוויח עליהם לרווחת כל תושביה (לדעתי ניצול של משאבי טבע צריך להיות ממוסה בשיעור גבוה יותר, היות והחברה מנצלת משאב קיים ולא יוצרת משהו חדש או שאפשר להעביר למקום אחר).
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346498
אכן חוקקו לכבודו חוק מיוחד, ראה למשל: http://www.hevra.org.il/modules.php?name=Forums&...

(אמנם אתר שלא מתיימר להיות נייטראלי, אבל בעובדות צודקים שם. בכל מקרה, חוק אייזנברג מוזכר גם כאן: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2382893,00.h...)
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346510
מדובר בחוק שרק נקרא על שמו, שעניינו מיסוי על רווחים בחו''ל, במצב דנן החוק מוצדק לחלוטין.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346512
בפועל היה מדובר בחקיקה פרסונלית שנועדה אך ורק לו, משהו כמו כל החוקים המנסים למנוע חנינה/שחרור מוקדם ליגאל עמיר.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346769
החוק אולי נועד על מנת לאפשר לו ספציפית לעלות ארצה, אבל רבים וטובים באו בעקבותיו תוך ניצול החוק (הנכון מוסרית לשיטתי).
לגבי יגאל עמיר, אינני מעודכן לגבי נסיונות להעביר חוקים לגביו (גם לא ממש מעניין אותי) אבל רוצח אינו יוצא מן הכלא בארץ עד שנשיא המדינה קוצב את עונשו. בכל מקרה כל חוק שיפגע בעמיר רטרואקטיבית יעמוד בסכנת פסילה מצד בג''צ (אם כי במתכונתו הנוכחית החשש הזה נראה לי קלוש).
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346802
אם החוק נועד כדי לאפשר לו לעלות ארצה הרי שמדובר בחקיקה פרסונלית, וזה דבר שלא יעשה (אבל אצלנו עושים בכל זאת), גם אם בדיעבד אנשים אחרים נהנו מהחוק, ובכך הוא דומה לאותן הצעות חוק שהציעו לאסור על הנשיא לחנון או לקצוב את עונשו של מי שרצח ראש ממשלה, בלי להזכיר בהצעת החוק אפילו ברמז אחד בשם יגאל עמיר.

מצד שני, אחרי שראיתי את ההגדרה שלך של סיכול ממוקד כ''משפט'', אני לא מופתע, ולתחושתי אתה נוטה לסמן את המטרות סביב החיצים שאתה יורה או שיורים עבורך. בוא נסכם בכך שההשקפות בענייני חוק משפט שלנו רחוקות כרחוק מזרח ממערב.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 346818
חוק פרסונלי הוא חוק שפותר את מר אייזנברג מתשלום המס (אפשר להעביר חוק כזה, יש חוקים ספציפיים לחברות, יש איזו חברה שלא משלמת ארנונה על חלק מנכסיה לדוגמה לדוגמה [משהו עם צינור נפט כמדומני]) אם חוק בא בתקופתו של מר א על מנת לאפשר לו משהו, שממנו יהנו גם אחרים, במידה והדבר מוצדק זו חקיקה במקום.
הרי כנסת ישראל לא מאופיינת בחשיבה ארוכת טווח, בא הצורך ונחקק החוק, בדיוק כפי שנעשה עכשיו על מנת לעקוף את ההליך הארוך של הכנסת סמים נוספים לפקודה.

השוותי סיכול ממוקד למשפט צבאי, שהמרחק בינו לבין משפט עדיין קיים (וכמובן מוצדק רק בתור אילוץ, שכן אין אפשרות להעמיד את המנוולים לדין).
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345622
[צ] "אמנם אינטל מסייעת לכלכלה הישראלית באמצעות העסקתם של כמה אלפי אנשי היי-טק (אכן עניין חשוב), אך הללו בכל מקרה מעולם לא מרוויחים משכורות רעב." [/צ]

הודות למשכורת של אינטל. אולי היא הייתה ממשיכה לשלם את המשכורות האלו כאן גם היא היו מוטלים עליה מיסים, ואולי לא.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345428
מה שברור בדבריך, שאסור לתת להם במתנה עוד חצי מליארד שקל.

מזעזע. פתרו את אינטל ישראל גם ממס חברות?
בזבוז כספי ציבור 345429
מודעת ענק? עד הקמתה של חברת "מ.י. הודעות ענק" המודעה הזאת תעלה הרבה כסף שילך לכיסו של בעל המפעל המייצר. רע מאד.

מה דעתך על מודעה קטנה "אזרחים יקרים! חברת X הרוויחה בשנה שעברה 823 מיליון ש"ח נטו. עד עתה היא הפרה את החוק בעקביות ושילמה לעובדיה פחות משכר מינימום, ומעתה בעליה הושלכו לכלא והיא עברה להיות מנוהלת ע"י המדינה". לדעתי זה הרבה יותר יעיל.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345466
"לא צריך לחשוש מאיומי החברות; אם כולנו נתאגד החברות הן אלו שיחששו".

איך באה לידי ביטוי ה"התאגדות" הזו? ואם אנחנו, כאזרחים, מתאגדים, בשביל מה צריך שגם הממשלה תתערב?
תנו לו צ'אנס 345470
יש כאן מבינים גדולים ממני בכלכלה וכאלו המכירים טוב יותר את הרקורד של פרץ.
אסכם בכך שתחושתי בקשר אליו אינה טובה במיוחד, אך אודה שלא עקבתי אחריו בשנים האחרונות ואיני יודע מה הוא אמר ומה הוא עשה ותחת אילו אילוצים. כך שאני פותח עימו דף חלק - כמו שאומר שריד: "מעשיו יקרבוהו ומעשיו ירחיקוהו" ואוסיף - נראה מי יהיו יועציו, כמה הוא ישגה וכמה יצליח וכיצד ינהג הוא לאחר מכן.
למשל פנייתו היום לפרס, היתה לדעתי נכונה ומרגשת.
תנו לו צ'אנס 345762
והדבקות שלו ברעיון משכורת המינימום על סך 1000 דולר, מה זה עושה לך, בינתיים?
תנו לו צ'אנס 345766
לזה התייחסתי בתגובה 345316 . בשלב זה אני מתנגד לרעיון, כי נראה לי שזה יביא ליותר עוני בישראל. כדי שזה יעבוד, יהיה צורך בצעדים כלכליים נוספים ומרחיקי לכת שאת סופם מי ישורם. אבל אין בידי כלים כדי להתחיל להתווכח על זה. מה שכן יש לי אלו הם כלים לבדיקת נכונות המילה "ישורם", אבל זה ידרוש קימה מן הכסא...
תנו לו צ'אנס 345803
בכלל יחסו לפרס לאורך כל תעמולת הבחירות היה מרשים ביותר.
תנו לו צ'אנס 345806
מעניין מה יהיה עתה, עם הפרישה מן הממשלה. יתכן שפרץ מבין שהוא צריך בחירות כמה שיותר מהר, בטרם ישחק מעמדו, בעוד שמה שמטריד את פרס יותר זה נושא תהליך השלום (על פני הבידול והמיצוב להם נזקקת מפלגת העבודה) כך שתיתכן התנגשות.

אם כבר, אז מצד אחד, פרץ הוא יונה ומהלך של בחירות עשוי להביאו לבנות ולהנהיג מחדש את מחנה השלום אז אולי פרס ירצה לעזור לו. מצד שני, בחירות הן עיכוב, גם בתהליך השלום. מצד שלישי, העיכוב כרגע הוא בצד השני כך שפרס יכול לתפוס את הליך הבחירות כעיכוב משני שיוביל אולי את מפלגת העבודה לשלטון, או לפחות להשפעה גדולה יותר על התהליך, זאת בהנחה מפוקפקת ששרון יזכה במועמדות המרכז... מצד רביעי יתכן שפרס בכלל יעבור למפלגה עם שרון, אך בעצם, מה הסיכויים של מפלגה כזו והאם הוא רוצה לסיים את דרכו הפוליטית כעריק וכחתרן תחת הבית הפוליטי שלו? ובכלל, האם הוא בכלל נכס למפלגת המפץ? סתם, מחשבות.
תנו לו צ'אנס 345807
על איזה תהליך שלום אתה מדבר? לא הבחנתי בדבר כזה בשנים האחרונות.
תנו לו צ'אנס 345809
ניסיתי להתבונן במצב מנקודת הראות של פרס/ץ.
תנו לו צ'אנס 345812
ונראה לך שאחד מהפרצסים האלה רואה תהליך כזה?
תנו לו צ'אנס 345845
אכן.
תנו לו צ'אנס 345852
בהחלט רואה למרחוק.
''נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש'' 345345
''תעשוקה במפעלים'' זו הברקה כל-כך מוצלחת, עד שמגיע לך הקרדיט כאילו התכוונת לזה...
הסיפור מאחרי המילה 345396
תודה אך זה היה מכוון.
(יותר מדוייק - התחיל משגיאת כתיב שהושארה בכוונה)
פרץ יהיה ראש ממשלה 345324
ואז כולנו נחייה על קצבאות ושלום על ישראל. אמן.
ומהמצב הנוכחי אתה לא מזדעזע? 345443
נכון לעכשיו, אחד המעסיקים הגדולים ביותר שנוהגים באופן קבוע להלין שכר ולא לשלם שכר מינימום היא - כן, כן, תגידו את זה איתי - ההסתדרות! הועדים הגדולים, שהם הגרעין הקשה של תומכי פרץ, הם מאמינים גדולים ברעיון של עובדי קבלן נטולי זכויות שמאפשרים להם, לעובדים המאוגדים, להמשיך ולדרוש זכויות יתר בלתי נסבלות (ראה המאמר שפורסם באייל בנוגע לעובדי הקבלן במפעלי ים המלח). בקיצור, הקשקשן הדמגוג הזה יודע להטיף מוסר לכל העולם ולדרוש דרישות מכולם, אבל הוא עצמו עושק את כל מי שהוא יכול יפה מאוד. הוא בסך הכל הבריון השכונתי שמתלונן על כך שבריונים אחרים מעזים להרביץ לנתינים "שלו".
ומהמצב הנוכחי אתה לא מזדעזע? 345614
[צ] "נראה לי דווקא נחמד מאוד שבעלי הפרוטה יתחילו לחשוש." [/צ]

חמודי, להגיד את זה לאבא ואמא בפנים יש לך אומץ, או שאתה מפחד שהם יקחו לך את המחשב והאוטו?
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345440
עמיר פרץ הוא מסורתי, ולא ''לא מגלה שום אמפתיה למסורת ישראל''. למיטב ידיעתי, הוא מקפיד על כשרות בביתו ושומר שבת. סתם, ככה, שתדע.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345829
בוודאי שבאתר הזה אתה לא היחיד.
על כן הניסיון שלך לגייס את שנאת הדתיים של כך אופיינית לכאן די מיותר. אני משוכנע שמספיק מהמגיבים יחרדו למדי מכך שפרץ סוציאל- דמוקרט ו/או מזרחי.
ולעניין, הוא לא שומר שבת.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345831
התכוונת בשורה הראשונה שלך לכותרת? כי אם כן, אתה מודע לכך שדובי הוא לא זה שכתב אותה, נכון?
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345832
כן, אני מודע לזה- מודע לזה מהרגע הראשון לאחר שאישרתי את התגובה שלי.
אפשר להתעלם מהמשפט הראשון, אך המשך התגובה שלי טוב באותה המידה.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345841
רע באותה מידה, התכוונת.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהדיונים פה לא מובנים? 346182
א. אפשר לחבר הודעות ותגובות אליהם בקוים, כמו המבנה של העץ בexplorer. לחיצה על הקו תקפיץ אותך למעלה להודעה המקורית (או למטה לתגובה עליה) ואז למקרים כמו זה שקרה פה יהיו פחות תירוצים.

ב. אפשר להמשיך את הטבולציה של הודעות גם מעבר להודעה הרביעית. בטח אפשר לסדר בכמה דקות עבודה אופציה שבה עץ ההודעות נראה מוקטן ובאיזשהו איזור במסך יש מעין "זכוכית מגדלת" שבה רואים חלק מהעץ מוגדל עם הטקסט והכל.

ג. והנה רעיון שהוא גם הגיוני - למספר באמצעות הקוקיה את כל האלמונים במספור פר דיון (ראה מצגת בראש הודעתי). זה לא יהיה אמין במאה אחוז, אבל זה יקל את הקריאה וזה ממש ניתן ליישום בקלות (פרט לבעיות הפרטיות העצומות שזה גורם).

וכל זה בחינם! עלאדבר.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהדיונים פה לא מובנים? 346184
א. לא עובד כשיש מגבלה על עומק ההזחה.

ב. נכון. אם יש לך התאמה אישית, אתה יכול לבחור את מידת ההזחה המקסימלית הרצויה לך (עומק של עד 21, כמדומני).

ג. לא בא בחשבון, משיקולי הגנה על פרטיות. אם היינו רוצים "למספר" את האלמונים, היינו פשוט אוסרים על פרסום תגובות ללא שם, ואוסרים על שמות שכבר "תפוסים" בידי משתמשים אחרים.

בינתיים, נסה להשאיר את סמן העכבר לרגע על השורה "בתשובה ל...". יכול לעזור לפעמים.

תודה, בכל אופן.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהדיונים פה לא מובנים? 346305
ג. אז תעשה את זה אופציונלי (בחירה מחדש בכל הוספת תגובה).
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהדיונים פה לא מובנים? 346331
"נסה להשאיר את סמן העכבר לרגע על השורה "בתשובה ל..." "

וייטב אם לחיצה על "בתשובה ל" תפתח את התגובה הרלוונטית (במקום רק להציג את מספרהּ)
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 345871
אממ... אבל אני לא גייסתי שום דבר לשום דבר. להפך, אני יצאתי נגד מי שלכלך על פרץ מעלי וטען, בין שאר הדברים, שאין לו שום אמפטיה לדת היהודית. אני אפילו לא "מזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ", כמו שמציעה הכותרת. אולי שנאת החילונים שלך היא הבעיה?
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 346420
באמת ש'שונא חילונים' זה כינוי שאני זוכה לו כאן לראשונה. לא נראה שיכול להיות כינוי שמתאר אותי בצורה שגויה יותר מזו, ואני קצת מתפלא על כך.
אמנם פספסתי את העובדה כי לא אתה כתבת את הכותרת, אלא השבת לקהלת , אבל מהיכרותי עם אתר זה נוכחתי כי הכינויים 'סוציאליסט' ו'דתי' הינן בגדר מילים גסות. בוודאי שלא לכל המשתתפים בדיונים, אבל לעניות דעתי, בהחלט ל'מיין סטרים' של הדיונים. על כן התפלאתי שגייסת את הדתיות, לכאורה, של עמיר פרץ, כאשר הוא כבר כונה 'סוציאליסט'. בהיבט הזה זה די מיותר. הוא ישׁחק בדיון מספיק על היותו סוציאליסט והדתיות לא רלוונטית. העובדה שטרחת לציין את דתיותו בהחלט התיישבה עם הכותרת, שבדיעבד הבנתי כי לא אתה כתבת.
גם הוספתי פריט מידע נוסף- אינני יודע מהיכן לקחת את העובדה כי הוא שומר כשרות ושבת בביתו, אך אני כמה וכמה פעמים ראיתי אותו בשבתות ואני מספר לך כי לפחות שומר שבת הוא לא.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 346421
על שומר כשרות אני קראתי באחד העיתונים זמן קצר לפני הפריימריז. בהחלט יתכן ששומר שבת היא תוספת שגויה שלי - הזכרון שלי מעולם לא היה מה שהוא היה פעם.

אם היית טורח לקרוא את התגובה שלי בהקשרה, היית רואה שאני לא העליתי את דתיותו של פרץ לגנותו, אלא דווקא כטיעון נגד למי שהעלה אל אי-דתיותו-לכאורה כנושא לגנותו.

הכרותך עם האתר, עושה רושם, יכולה להיות מוצלחת יותר.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 346427
בראיון עם אחלמה פרץ היא אמרה שהם לא הלכו לרבנים, ואי לכך הרבנים באו אליהם... זה נשמע לי באמת עידן חדש. כזכור, רוב ראשי ממשלתנו בשנים האחרונות היו מחלים את פני הרבנים על ימין ועל שמאל.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 347130
לא אתווכח עם טענתך כי היכרותי עם האתר יכלה להיות מוצלחת יותר. אפשר לנהל על כך עוד דיון נרחב. אפשר גם לא.

אך מטענתי המשמעותית יותר התעלמת: הבחירה שלך, לטענתי, לציין את מידת דתיותו של עמיר פרץ נועדה לעורר סלידה ממנו.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 347134
אבל הטענה הזו נראית שגויה לגמרי: הרי דובי ציין את מידת הדתיות של פרץ דווקא כדי להגן עליו ממישהו שיצא נגד אי דתיותו.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 347151
אני נאלץ לחזור, אם כך, לסברה שלי שהאנטי-חילוניות שלך העבירה אותך על דעתך.
אני היחיד שמזדעזע מהאפשרות שהוא יהיה ר"מ ? 346422
מהיכרותי עם אתר זה נוכחתי כי הכינויים ''תומך שוק חופשי'' ו''מתמטיקאי לא מונדי'' הן מילים גסות. העניין הוא שלכל עמדה שרק תרצה, תמצא אנשים שבשבילם העמדה הזו היא מילה גסה (וטוב שכך, אחרת לא היה מעניין). דווקא הסוציאליזם, דומני, הוא להיט אצל כמה מהכותבים המוכשרים והרצויים יותר באתר (ויש מספר כותבים דתיים רצויים מאוד, אם כי לאו דווקא אלו שמנהלים כאן ויכוחים בשם העמדה הדתית).
להיט אצל כמה מהכותבים 346453
סתם מסקרנות, מי למשל?
התשובה בכותרת 346459
האייל האלמוני אוהב לדבר על זה הרבה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים