הערה כללית 346018
מעניין שדווקא אלו שרוממות הסוציאליזם בגרונם, כשמדובר באחד ההישגים החשובים ביותר של הסוציאליזם (חוק שעות העבודה ומנוחה) מסתבר שהם אינם מכירים את זכויותיהם ונותנים למעביד לרמוס אותן.
למען האמת, זה לא מפתיע, במדינה שבה מנהיג הפועלים נאלם דום לנוכח העסקת עובדים ביום המנוחה שלהם.
הערה כללית 346028
זהו, שע"פ מה שידוע לי (והפסיקה שבבסיס דיון זה מאששת זאת), הם אינם יכולים לתת למעביד לרמוס את זכויותיהם. חוק שעות עבודה ומנוחה הוא חוק ככל החוקים במדינת ישראל, ואינך יכול לחתום על הסכם המבטל חוק זה.

___
הזכרתי כבר בעבר (הארכיבאים מוזמנים לחפש) שהיה לי מעסיק שהציע לי טיוטת חוזה בה נאמר כי מוסכם עלינו שחוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על יחסינו. הצעתי לו להוסיף כי מוסכם עלינו שגם תקנות מס הכנסה אינן חלות.
הערה כללית 346049
אני מדבר על חלק נכבד מהמגיבים באייל, אשר הינם סוציאליסטים ע''פ השקפת עולמם, כאשר מדובר בתקציבי מדינה וכו', אך כשמדובר במשהו בסיסי כמו יחסי עובד-מעביד, הם נאלמים דום.
הערה כללית 346060
סליחה? כמה זמן הדיון הזה קיים? יומיים?
אז לידיעתך: אני מאוד שמח על הפסיקה הזו. בעיני זו התחלת הסוף של ניצול העובדים בהייטק. מה שמעניין אותי לדעת זה איפה כל הקפיטליסטים שיסבירו לי שהם מעדיפים שכר גלובלי, בלי שעות נוספות.
הערה כללית 346097
אני לא קפיטליסט, אבל לדעתי אני מרוויח יותר (במונחי שכר לשעת עבודה) עם משכורת גלובלית מאשר הייתי מרוויח במשכורת ע"פ שעות.
המשכורת הגלובלית נותנת תוספת של 20 אחוזים עבור שעות נוספות. מאחר ועבור שתי השעות הנוספות הראשונות השכר הוא 125 אחוז, מדובר בפועל בתוספת שעות של 16 אחוז שאני אמור לעבוד. יום עבודה רשמי הוא 9 שעות, כלומר אני אמור לעבוד כל יום כ10.5 שעות כדי לקבל את אותו השכר בתשלום לפי שעות. אני חושב שבממוצע, אני עובד פחות, אבל אני בטלן. יש אנשים שעובדים הרבה יותר ממני.
במילים אחרות, באופן אישי אני מרוויח משכר גלובלי, אבל ברור לי שיש כאלו שמפסידים מכך. זה לפני שדיברנו על חגים, חופשות, מחלות וכו' שבהם אין שעות נוספות וימים שאני מסיבות אישיות יוצא מוקדם מהעבודה (פעם בשבוע בממוצע).
הערה כללית 346350
דווקא הקפיטליסטים יאמרו לך שהם מעדיפים שכר על בסיס שעה, ולא שכר גלובלי. כך יש לעובד תמריץ לעבוד שעות נוספות, ומי שעובד יותר מרוויח יותר.
הערה כללית 346362
ההפך, קפיטליסט יעדיף שכר גלובלי, שכן הוא גורם לאדם לעבוד ביעילות (למעשה זה קרוב יותר לשכר על בסיס תפוקה, שזה האידאל הקפיטליסטי, כמובן בחוזה אישי).
הערה כללית 346059
ממתי עובדי הייטק הם כאלו שרוממות הסוציאליזם בגרונם?
הערה כללית 346072
יש פה אחד או שניים באתר.
הערה כללית 346075
תן שמות.
הערה כללית 346077
אני לא רוצה לתת שמות כי אני לא רוצה לדון לגופו של אדם.
הערה כללית 346080
לדעתי אין כזה, ואתה מדבר על דחלילים.
הערה כללית 346093
לא לכל שטות צריך להתייחס, אתה יודע...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים