ישוחררו מצה''ל 346149
"צה"ל מתכוון לשחרר משירות חובה שני חיילים שהורשעו בהנחת מטען הדמה בתחנה המרכזית בירושלים ובבתי משפט - כך אמרו הערב (יום א') גורמים בכירים בצה"ל ל-ynet. שני חיילי גדוד הנח"ל החרדי, אריה כץ ומאיר ברטלר, צפויים לסיים השבוע את ריצוי עונשם ואז ישוחררו מצה"ל לאלתר. זה המשך המגמה שהנהיג הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, "לבוא חשבון" עם חיילים שביצעו עבירות הקשורות בהתנתקות - סרבנות וגם עבירות משמעת אחרות."

ישוחררו מצה''ל 346153
רוצה להשתחרר מצה"ל? לא צריך להתרוצץ לקב"ן או לרייר בבסיס במשך חודשים. רק הנח מטען דמה בתחנה המרכזית הקרובה למקום מגוריך.
ישוחררו מצה''ל 346165
נו? מישהו ציין פה לא מזמן שכל מה שעליך לעשות זה לאמר שאתה רוצה להיות הכי קרבי שיש כי אתה רוצה להרוג כמה שיותר ערבים. זה מספיק. לא צריך להניח מטעני דמה ולשבת בכלא.
כמה שאלות 346320
א. זה לא עניזה פוליטית (מענישים אותם על זה שהם לא חושבים כמו דן חלוץ)?
ב. זה לא ענישה כפולה (הם כבר ישבו בכלא, לא)?
ג. מותר לרמטכ"ל בכלל לקבוע מגמה כזו (זה לא פוגע בעיקרון של ענישה פרסונלית)?
ד. להשתחרר מהצבא זה עונש?
ענישה, לא עניזה 346321
ענישה, לא עניזה 346326
כמו שאני רואה את זה, זה המשך של נוהל שמקובל במוסדות רבים. בדומה למה שנקרא "morality clause" - הרשעתך בעבירה פלילית עלולה להביא לפיטוריך. כמו כן, למיטב זכרוני יש גם הגבלה חוקית של הפעילות הפוליטית המותרת לחיילים בשירות חובה (וגם בשירות קבע), שסביר להניח שהמעשה שעשו השניים נופל תחת קטגוריה זו.
ענישה, לא עניזה 346330
לצבא (להבדיל מגופים אזרחיים) יש מערכת ענישה נפרדת מהפלילית, למה צריך להשתמש במערכת שלישית?
ענישה, לא עניזה 346337
זו אינה מערכת ענישה לדעתי. זה ''משהו אחר''. אני צריך לחשוב איך קוראים לו בעצם.
כמה שאלות 346323
ד. זה לא עונש ולא אמור להיות עונש. הרמטכ''ל אמר ''לבוא חשבון''. בסופו של החשבון נמצא, שהעברות שביצעו החיילים היו מועילות כמעט כמו פגיעה בפלסטינים, וראוי שיבואו על גמולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים