34651
ושלישי בפנטגון.
הבית הלבן מפונה.
איזה מזל שאנחנו במזרח התיכון . . .
יום היסטורי 34654
אבל זה יום היסטורי גם במזרח התיכון. אני לא מתכוון רק לזה שבוש לא יפגש עם ערפאת בשבוע הבא. אם אכן מדובר במתאבדים איסלאמיים - וכך זה נראה - הרי שלא רק בארה''ב יפול להם האסימון שאין שום מגבלות במלחמה נגד טרור אלא גם בכל העולם. פירושו של דבר שלפחות במלחמה בטרור יותר החבל, וצה''ל יוכל להתחיל לנצח.

ברגע זה אני שומע מהטלוויזיה שאחד ממגדלי התאומים קרס. הולך לראות.
כמה טוב שאין מגבלות 34656
מה בדיוק מפריע לצה"ל לנצח את הטרור כיום? אילו מגבלות מפריעות לו לפעול כנגד הטרור בכל האמצעים שבידו?
כמה טוב שאין מגבלות 34660
פרס, פרס, פרס. השמאל השמאל השמאל.
מבין? אל תגלגל עיניים ותטען שלא. גנדי בטח לא מפריע, נכון?
כמה טוב שאין מגבלות 34664
אם כבר הזכרת את גנדי, אז דווקא גנדי הציע אתמול הצעה טפשית במיוחד, משהו בסגנון של לירות בכל מי שחשוד כמחבל כדור הרדמה ממרחק של כמה עשרות מטרים, ואם בדיעבד יתברר שהחשוד במקרה לא היה מחבל, אז להתנצל. כדור הרדמה, אתה קולט?!

ואני אומר: מספיק עם הגישה התבוסתנית הזאת. במקום כדורי הרדמה אפשר לירות בכל חשוד ישר צרור בין העיניים, וככה נחסוך גם את הצורך להתנצל אח"כ כי לא יהיה למי.
כמה טוב שאין מגבלות 34666
שקית ניילון על הפנים. זה חסכוני נקי וזול.
יום היסטורי 34681
אנחנו באמצע אירוע גדול. עדיין לא ברור מי אחראי לפיגועים האלה, ולא אתפלא אם מדובר בכמה מופרעים אמריקאים (הייתי נותן כחמישה עשר אחוז סיכוי שמדובר בכאלה).
בכל מקרה מוקדם להסיק מסקנות.
היום איני מקנא באמריקאים.
יום היסטורי 34684
הכיוון הפנים אמריקאי נשמע מענין
יום היסטורי 34768
מעניין שחיזוק להשערתי, קבלתי מ "אילן גבוה" - מפקד חיל האוויר לשעבר, בן אליהו, חזר בדיוק על התיאוריה המגוחכת שלי(כפי שהגדירה רון בן יעקב בדבריו מבין ההריסות).
מעניין גם שהנימוקים שהביא דומים בדיוק לדברים שחשבתי עליהם: התמונה הזאת של מרכזי הכח המאמריקאים שקורסים מזכירה מאד סרטים גרועים (לטעמי) שבני ובתי הקטנה אוהבים לצפות בהם.
כבן אליהו חשבתי אף אני על איזה מטורף שראה סרטים כאלה, ושאף לשחזר אותם.
מכל מקום למרות החיזוק מהאילן הגבוה, הסיכוי נשאר עדיין כפי שהיה : חמישה עשר אחוזים, כך שאם יתברר שזה בכל זאת בן לאדן (אני נותן לכך סכוי יותר גדול), אל תגידו ששגיתי.
לגבי האמצעים הכספיים שדרושים לדבר כזה: חשבו על כך. התוצאה איומה ונוראה, התכנון מדוייק ומבריק (למרבה הצער אני חייב להודות בכשרונו של השטן הזה), אבל אמצעים ? לא היה בעסק הזה אפילו גרם אחד של חנ"מ.
חשובי אחוזים 34771
אתה מוכן להסביר מדוע אתה מקצה דוקא 15% לסבירות שמדובר בפעולה פנים-ארצותהבריתית? (אין לי מילה מילה אחרת ואני לא אוהב למסור לריבונותם את כל שאר מדינות אמריקה)
מדוע לא 94% לבין לאדן, 1% לגורם פנים-ארצותהבריתית, 1% לצבא האדום היפני, 1% לסאדם חוסין, 1% לקדאפי 1% לאירן ו1% לסוקס החתול של קלינטון? מדוע לא כל חלוקה אחרת? בכל חלוקה תוכל תמיד להגיד לאחר שיוודע ברבים מי אשם, "אמרתי לכם!"
במקום זה יותר פשוט להגיד, אין לי מושג מי זה, אבל החשוד המידי הוא בין-לאדן אבל יתכן שזה מישהו אחר.
חשובי אחוזים 34801
ההשערה שלי מבוססת על תחושה, שנובעת מהמחשבה בדיוק כפי שהביעה בן אליהו שאותה תיארתי.
אני גם הוספתי את הנימוק שדבר כזה אינו בלתי אפשרי, משום שלמרות הנזקים האדירים, האמצעים לבצע דבר כזה, לפחות תיאורטית, אינם כה אדירים. חטיפות מטוסים כבר היו בעבר, ובסידורי הבטיחות של הטיסות הפנים ארציים אין שום בעייה. בנוסף, צריך קבוצה של אנשים שעברו הכשרה בהכרת מערכות המטוסים האלה וביצוע קטע ההתנגשות (לדעתי לא דרוש לכך, אפילו טייס מוסמך, וייתכן שיש בארצות הברית מקומות שמלמדים דברים כאלה. הייתי מנסה להתחיל חקירות במקומות כאלה), ושגם מטורפים דיים להתאבד.
דווקא קבוצה שאינה קשורה בבן לאדן וטרור עולמי, יותר קשה לגופי הביון לעלות עליה.
נתתי את המספר 15 אחוז. זה באמת מספר סתמי.
אבל איני מנסה להיראות חכם או משהו כזה. אני כותב מה שאני חושב, ומה שאני מעריך.
יום היסטרי 34782
ראש הסי אי אי לשעבר רוברט גייטס אמר שהאינדיקציות
מראות על אירגוני טרור מהמזרח התיכון או אפגניסטן.
גם הוא וגם מפקד כוחות נאטו לשעבר חזרו ואמרו שלא ניתן
למגר את הטרור לחלוטין.

קדאפי מיהר להתנער מהפיגוע – מדוע?

אפשר להעלות כל מיני השערות מצוצות מהאצבע ולתת להם
אחוזי היתכנות סתמיים. אני לא רואה בכך אלא תיאוריות אבסורדיות
ומנוגדות לכל היגיון – אלא המילים בהם השתמשתי ולא במגוחך
אם כי זה מתאים. זה בזבוז זמן.

הרבה אין מה לאמריקה/אנגליה ועוד לעשות. אם בשבוע שבועיים הקרובים
יראו בוודאות קרובה קשר לאיזה מדינה תומכת אולי יבצעו
איזו פעולה צבאית. אם בין לאדן או כל מי שלא יהיה יתפס או יהרג
יבוא אחר במקומו. האמצעי האפקטיבי היחיד שעומד בפני העולם
המערבי הוא לחץ בלתי פוסק ובלתי מתפשר על הארצות שתומכות
בטרור תוך הקטנת התלות הכלכלית בנפט – דבר שממשל בוש פועל
בדיוק בכיוון ההפוך – והקטנת הרגשת הזרות מהמערב של שאר המדינות
המוסלמיות.
פרסיזם 34891
ראינו את מחזות השמחה הספונטניים ברשות הפלשתינית כתגובה לאירוע.
ראינו את את ההשתקה הגסה של ערפאת את ההמון המריע.
ועכשיו ראינו את פאואל. ערפאת הוזכר ברשימת ראשי המדינות שהתקשרו אליו כדי להביע את צערם.הוא ברשימת הטובים. ההמון שנראה מריע לא הוזכר.
ובהמשך דבריו צפיה לפגישת פרס עראפת.
אל תצפה לשום תוצאה טובה לנו. . .
אין יותר ארוחות חינם 34898
דב,

רק עכשיו שמעתי את דניס רוס ב-CNN הוא הסביר שם, אם כי בעדינותו הדיפלומטית, שהאמריקנים צריכים להפעיל לחץ לא רק על ערפאת אלא גם על מוברכ וכל החברים האחרים ולרסן את הטרור וגם את שידורי ההסתה ברשתות שלהם, ואם לא יעשו זאת הם יכנסו לרשימת "הרעים". אמנם הודעה של דניס רוס אינה הוכחה ניצחת שאמריקה תשליט סדר עולם חדש כפי שתיארתי בהודעתי בהמשך האשכול אולם גם כל הדוברים האמריקנים ששמעתי עד כה כולל בוש מאמצים את העמדה הזו ואף תקיפה ממנה.
ערפאת יצטרך לספק לאמריקנים את הסחורה - הם לא יקנו ממנו הצגות והעמדות פנים, או כמו שדניס רוס אמר בהקשר זה "אין ארוחות חינם", כלומר אם אינך רוצה להסתבך עם אמריקה תפסיק את הטרור עכשיו.
אין יותר ארוחות חינם 34907
הטרור של ערפאת מופנה בעיקרו, מטבע הדברים, לא כלפי ארצות הברית אלא כלפינו. הדבר הזה לא קרה ביום הפגיעה במגדלים אלא פעולה נמשכת למעלה משלושים שנה. בתוכה היה גם הקטע של השלכת אזרח אמריקאי: קלינגהופר לים, כשפקודת הביצוע באה ישירות מפי ערפאת והדברים הוכחו מעל לכל ספק.
לא נראה שהאמריקאים התרשמו (משום שקלינגהופר היה יהודי, ואולי לכן קשור איך שהוא בסכסוך ישראלי ערבי). הם עושים את ההבחנה בין טרור שפוגע בהם וטרור שפוגע בנו.
אמש ראיתי את עזמי בישארה בטלויזיה. גם הוא עשה את ההבחנה הזאת. אירוע הפגיעה באמריקה גרם לו פעם ראשונה (עד כמה שזכור לי) להסתייג מהטרור, אבל גם הוא עשה את ההבחנה בין טרור לטרור, והצטרף בכך לרשימת הצבועים (דווקא לו ייחסתי בעבר מידה לא מועטה של יושר.)
ומה אתנו ? להודעתי הקודמת נתתי את הכנוי "פרסיזם" ("תופעת שמעון פרס", למקרה שהשם לא הובן). למרות שערפאת הוא היום הטרוריסט החשוב ביותר מאלה שפוגעים בנו (אירועי הירי אמש, ורצח האישה מאלפי מנשה נעשו ע"י אנשיו), ישנה גישה שמבדילה אותו מהטרוריסטים הדתיים, ומוציא אותו מכלל הטרור.
לפני פסגת קמפ דויד, היה רוב הציבור אצלנו שותף לגישה הזאת, וגם היום, כך אני מאמין הוא מייחל בשקיקה לרמאות העצמית הזאת. סימן קטן, איזה חייוכון קטון לעברנו . . . והוא נופל שוב לזרועות המפלצת.
ראיתם את ערפאת תורם דם? 34920
ראיתם את ערפאת תורם דם? 34923
זה חיקוי של נשיאנו
ראיתם את ערפאת תורם דם? 34925
כן אבל ערפאת המסכן היה צריך להחליט בין שתי אפשרויות גרועות: מה שהאמריקאים יגידו למראה הפלשתינאים העולצים, ומה שהחמאס יגיד למראה ערפאת המלקק לאמריקאים כדי לפייסם.

אולי בגלל זה הוא נראה קצת חיוור.
ראיתם את ערפאת תורם דם? 34928
טוב נו. מאז אוקטובר האחרון, יש לו עודפים על הידיים.
ראיתם את ערפאת תורם דם? 34934
בקטע שאני ראיתי האחות נקתה לאיש את הזרוע ואז הכינה את המחט, והקטע נקטע לפני הדקירה והוצאת הדם. האם מישהו ראה ממש את דמו עולה בצינורית? לא שזה משנה, אבל בכל זאת...
ועוד משהו 34955
מי שמצפה מערפעת שיספק לו "סחורה" מסויימת (אפשר להוסיף אולי: "בלי בג"ץ וצלם), טועה, וטעותו יכולה להוביל לאסונות. מבחינה מסויימת הוא המסוכן שבטרוריסטים. הגיע הזמן להכירו.
אין יותר ארוחות חינם 35023
דב,

בידיעות האחרונות ממשרד המשפטים האמריקאי, שאחראי על האפ בי אי מקשרים את הטרוריסטים לחיזבאללה, לפתאח ולבין לאדן, כך שטבע הדברים הוא שונה.
אין יותר ארוחות חינם 35026
לפתאח?! זה בטוח?
אין יותר ארוחות חינם 35042
הלוואי. וגם אם לא, בואו נעשה שכן. קדימה מחלקה ללוחמה פסיכולוגית. לאחר מכן יגיע עאראפאת ואיתו פמלייה שלמה למקום המגיע להם: מטר מתחת לאדמה.
''ידיעות אחרונות'' 35073
אני מציע לא לנסות להקים ולמוטט הרים על סמך ''ידיעות אחרונות'' (ואני לא מתכוון לעתון המכובד). העובדות עדיין אינן ברורות, התמונה אינה שלימה, וגם האופנים שבהם מפרשים הגורמים הפוליטיים השונים את העובדות האלה עדיין לא התייצבו.
כדאי לחכות. אני חוזר ואומר שאיני צופה איזה שינוי מהותי ומהפיכה בהשקפות הפוליטיות. אנו שומעים את אותן דפוסי התבטאות כפי שהכרנום קודם אפילו כאן, מעל דפי האייל. כל צד ימצא באירוע הענק ללא כל ספק דווקא חיזוק לדיעותיו.
ידיעות אחרונות בע''מ 35077
הזהירות אכן במקומה אבל חשוב לשמוע מה משחררים גורמי החקירה, אפילו אם זה דיס-אינפורמציה. קולין פאואל הצביע על בין לאדן. לאור הנסיון העגום עם תקיפת הטילים השגויה של קלינטון (מניע פוליטי-פופוליסטי שגרם לבין לאדן לצחוק ולתכנן נקמה) זה לא דבר של מה בכך שמזכיר ההגנה ינקב בשמו של חשוד עקרי.

בנתיים נמצאה הקופסא השחורה בפנסילבניה ומנסים למצוא את זאת שקבורה איפהשהו בפנטגון. כמו שדובי כתב היכנשהו, אלה מפתחות חשובים.
ידיעות אחרונות בע''מ 35108
כדי להדגים עד כמה צריך לסנן ידיעות חדשותיות בנושא פענוח הפרשה שבאות עלינו חדשות לבקרים ברצוני לצטט ידיעה מהעיתון "מקור ראשון" (שעד היום יצא לי להזכירו דווקא לטובה) שכתובה בדף הראשי:
"אנשי אוסמה בן לאדן חדרו לשרות המודיעין הצבאי האמריקאי, וארגנו משם את פיגוע הטרור הגדול ביותר בהיסטוריה".
הבה ננסה לנתח את הידיעה הזאת בהיגיון: אני לא אומר שזה לא יכול להיות שחדרו סוכנים של בן לאדן לגופי המודיעין האמריקאיים. אם יש לו הרבה כסף זה בהחלט סביר. אבל "משם תכננו את הפיגוע" ? את הפיגוע הזה דווקא משם ?
בגלל גודל האסון, והאפקט האדיר יש נטיה להעצים את כוחם של המבצעים. לכן אנשים מחפשים "משהו". חדירה לגופי המודיעין של אמריקה. זה טפשי. אנחנו יודעים בצורה כמעט שלימה, איך טכנית בוצע המבצע הזה, וזה יותר פשוט מפשוט, וכמעט לא דורש אמצעים.
נכון. הם הפעילו מכונות אדירות ויקרות. אבל המטוסים האלה לא היו שלהם. הם חטפו אותם. ואיך ? בעזרת סכינים.
למה צריך לנהל את המבצע מתוך המודיעין האמריקאי ? איזה מין רעיון מטופש הוא זה.
ובכל זאת הדברים נכתבים, ומהסיבות שפרטתי ישנה נטיה פסיכולוגית לקבל זאת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים