עולם ישן מני יסוד נקימה 34741
מאז בחירתו, פועל בוש בנחרצות (עד כמה שאני מבין) לחידוש המלחמה הקרה. בחודשים האחרונים היה עימות בממשל האמריקאי, ובינו לבין רוסיה, בנוגע לתוכנית ההגנה מטילים. הפעלת תוכנית זו נחשבת למכת מוות למגמת צמצום הנשק הגרעיני בין המעצמות.

הנימוק שנתנו מצדדי התוכנית (בוש ועוד) הוא, שמערכת ההגנה נחוצה לא כנגד רוסיה, אלא כנגד טילים גרעיניים שיהיו אולי לארגוני טרור או מדינות קטנות.

ככל שאני יכול להבין, הפיגוע הנוכחי הוא חיזוק מוחץ לטיעון הזה (לפחות מבחינת השפעתו על דעת הקהל). מכאן, הוא משרת היטב את מטרותיו האסטרטגיות של בוש.

ספקולציה פרועה רק קצת היא שיש כאן קצה חוט לכשל המודיעיני: אולי גורמים רבים בממשל ובזרועות של ארה"ב רצו שיהיה איזה משהו בסגנון (גם אם לא עד כדי כך קשה), ודאגו לעצום עין.

אבל גם בלי להרחיב בכיוון חצי-קונספירטיבי כזה, נדמה לי שההשפעה העיקרית של היום לטווח הבינוני-רחוק היא חידוש המלחמה הקרה במלוא עוזה.
עולם ישן מני יסוד נקימה 34745
בוש והרפובליקנים הם בעיה רצינית משום שהם נתפסים לאידאולוגיה למרות הכל. אבל מי שבאמת מנהל את הענינים הם צ'ייני ורמספלד ואני מקווה שהנסיון שלהם יגרום להם להיות יותר פרקטיים מאשר נוקשים אידאולוגית

מספר ההרוגים המוערך על ידי משטרת ניו יורק נמדד באלפים
עולם ישן מני יסוד נקימה 34746
או כמו שאמר לי חבר - איזה פחד! אם סגן הנשיא ימות, בוש יהיה נשיא ארצות הברית!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים