הרצליה 348113
אני בת 59 סיימתי השבוע את קורס הוויפסנה.והנני יכולה לומר שזה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיי. פרוש הוויפסנה הוא "אומנות החיים".(שאינה נלמדת באף מקום בעולם)
אדם שאינו מתנסה בדבר מה הוא בור בדבר המסוים הזה.
לכן אינך מומחה לתת הצעות לאחרים בעניין הוויפסנה.
צר לי מאוד שחיפשת קיצורי דרך. הוויפסנה היא התשובה לכל הסבל בעולם.מי יתן ואנשים יתעוררו וילכו להתנסות בשיטה כדי למנוע מעצמם עוד סבל.
כמו כל דבר רציני ובעל משמעות עירכית צריך לעשותו ברצינות מוחלטת.אם מוותרים אפילו בקצת מפספסים את המטרה.
אתה עדיין לא הייתה מספיק בוגר כנראה ללכת לקורס וויפסנה, שהיה מציל אותך כשהנך צעיר.
אני שולחת לך את ברכתי ומי יתן ולא תדע עוד סבל.
הרצליה 348153
ככלל, רצינות מוחלטת בהחלט לא רצויה ;-)
הרצליה 348192
לא אמרת שסיימת קורס וויפסנה? אם כן, אז איך זה שאת טוענת שהיא אינה נלמדת באף מקום בעולם?

וממה בדיוק אמור קורס הוויספנה להציל את גידי? מחוסר האיזון הנובע מעודף הכסף בארנקו?
הרצליה 348271
זה יכול להות מסוכן! אפשר למעוד וליפול על האף!
הרצליה 366896
> „אני בת 59 סיימתי השבוע את קורס הוויפסנה.”

אני שולח לך את ברכתי ומי יתן ולא תדעי עוד סבל.
הרצליה 534466
שלום לך
אני בת גילך והייתי גם עשרה ימים בוויפסאנה.
אשמח שתקרי את חוויתי האישית:וויפסאנה בערבה-הצד הלא מוכר
נרשמתי לוויפסנה מתוך חלטה למדוט ולעבור תהליך רוחני שמתאים לי לשלב ההתפתחות שלי לאורך השנים האחרונות.חיכיתי בקוצר רוח לזמן שאחל למדוט ,בדרך של שתיקה נאצלת כמובטח,אי שם בערבה .מאתגר ,חדש,מסקרן וגם השיטה המיוחדת הנלמדת בה.
ידעתי שזה לא מדיטציה יהודית.קראתי את הצפוי לי שם והתהליך והכללים.התאים לי.
אך בשום מקום לא נרמז על הצפוי שם .דבר שאינו נכתב בפרסומי העמותה לוויפסנה.[וזאת הונאה של הציבור התמים או הלא מודע הפונה אליהם,כמוני למשל ].
ובכן הגעתי בהתרגשות כמו 59 אחרים כמוני שמתוכם 30 חדשים לגמרי המצפים לחוויה וללא נודע המצפה להם.
מלאנו טופס,מסרנו את הפלאפונים וחפצי הערך למשמורת וקיבלנו חדרים צנועים אך נקיים ומתאימים ונוחים למטרה אליה הגענו.
לאחר ארוחה בשעת ערב, התחלנו את השתיקה הנאצלת ,שפירושה לא לדבר עם אחרים,הפרדה בין גברים ונשים ללא כל מגע,חוסר תקשורת בשום צורה עם הנשים שאתנו.זה היה מרגש פשוט לא להשתמש בכלי הדיבור.אפשרי לדבר רק עם המורה,והמנהלת של הקורס.
שלושה ימים ראשונים אתה מודט ולומד את הכלי שיביא אותך לקבלת הדרך למדוט על פי שיטת הוויפסנה.
בערב כל יום ישנה שיחת ראש הארגון שהינו הודי מכובד, וכדבריו איש עסקים שעבר גם תהליך מדיטציה זו ולמד והגיע לעמוד בראש הארגון לאחר שמורו נפטר.איש בעל חוש הומור ומספר סיפורי בודהה מעולה ומוסר לך אינפורמציה ודרך למדוט נכון- אך מנצל את הבמה הזו כדי לספר על בודהה,ישו ועל כמה הוויפסנה אוניברסאלית ומעל לכל דת ,אך עדיין מרשה לעצמו מתחת למעטה דיבורו להסביר כי מרכז האדם הוא להגיע להיות אדם מואר ונותן לך להבין שזו המטרה אליה באת לעולם ניקוי עצמי וניקוי כל הטראומות שעברת בכל הגלגולים ומטרה עליונה להפוך לאדם מואר שלא יחזור בגלגול אחר בדיוק כמו בודהה.גם ישו הוזכר כאדם שהגיע להארה ואנשים עקדו אותו ולמרות הכל הוא הבין את מעשיהם ברגעיו האחרונים.נקודת הכובד היתה על האדם ולא אלוקים ואם כבר הוזכרה דת זאת היתה הנצרות כי גם שם מדובר באדם שהיטהר והפך לאל כמו בודהה למעשה.
לכל דסקס[שיחה] כזאת כמובן חייב להגיע ולספוג בדומיה נאצלת חומר הטפה חבוי בבדיחותא ודיבור רהוט ומלא הומר ללא יכולת להימנע משטיפת המוח במשך עשרת הימים.
וביום השלישי עמדנו לקבל את הויפסאנה.שלא כמו במעמד הר סיני שנשאלנו אם אנו רוצים לקבל את התורה תוך כדי מדיטציה ולפני קבלת ה"עליה בדרגה "כשאתה כבר מחכה לגולת הכותרת שלשמה הגעת אומר לך האיש שהוא מעביר אותך טקס טבילה בגנגס ועליך לומר שלוש פעמים מילה בהודית לשם טבילה.
אינך מודע לטכס זה אך בתוך כל הסיטואציה אתה אומר ומקבל את הזכות למדוט וללמוד אותה.
כל בוקר למעלה מחצי שעה האיש שטוען שהוא לא גורו מתפלל בשפה שאינך מבין ואתה עצום עיניים סופג את המילים שהם תפילה מתוך ספרון קטן של דת הבהאיים מדבריו של בודהה אשר ייסד את השיטה דרך ההארה.אין מצב שיש לך מה לומר בנידון.ואם אתה יהודי שברח מ"כפיה דתית "ולא הולך לתפילה,הרי אן עומד לך גוי שכופה עליך שעת תפילת בוקר בשפה נעלמה ובקור חורקני להפליא וכולם מקשיבים לקולו ודומייה...
אני בתור חוזרת בשאלה לאחר 13 שנות חרדיות שחזרתי בגלל עקרון ולא הלכתי מאז לבית כנסת ראיתי בזה מאוחר יותר כשהתפכחתי מההלם הראשוני כפיה דתית לשמה בשם נדיבות הארגון לתת לך את הקורס חינם,כך שאתה חסר זכות תגובה כי הרי הם כל כך נהדרים,נדיבים וטובים ולא מבקשים כל תמורה מלבד בסוף הקורס אם תרצה ואתה כלל לא חייב ולא חשוב להם הסכום.אז איך יש לך זכות לטעון על משהו ולבקר...שיטה מתוחכמת להפליא "להעביר אדם על דתו"-מבלי שיבין מה עושים לו ומבלי להיות מסוגל באותו רגע לשאול את ה"עדר השותק נאצלות "לצידו.שליטה מוחלטת במוח האנשים שפתוח לקליטה דרך הנפש והמוח של כל מה שתחדיר לו,מבלי שידע לקראת מה הוא הולך.
וביום השישי לשהותי שם כשבבוקר אני חשה אי נוחות מתפרצת אצלי לשמוע את התפילה הכפויה עלי והלא מובנת בשעת מדיטציה אני חשה יד נוגעת בי אך לא היתה שם יד אדם.כאילו מישהו מעיר אותי.
לפני כן לאחר טכס קבלת הוויפסנה ראיתי תמונות קשות[בחזיוני,בדמיוני-קראו לזה כרצונכם]:תמונה ראשונה מזעזעת של גוויות צפות בגנגס לבושות בגלימות שחורות.[מאוחר יותר הזכירו לי ששורפים מתים בגנגס וזורקים האפר למים.תמונה בשחור לבן מזעזעת.ועוד תמונה של תליית שלושה אנשים ואני חווה תחושה של מחנק אמיתי של חבל התליה.
מאז כל פעם שהיתה תפילה זו אני התחלתי לומר תפילה ותהילים.פתאום נזכרתי בהם וידעתי מילותיהם.[ואגב,אסור היה להביא סידור או כל דבר שהוא מסמל דת כלשהי,וכן חומר כתוב אחר או כלי כתיבה]
עדיין לא נרמזתי.לא קלטתי והמשכתי כמו כולם למדוט ,לשתוק,לאכל ארוחות צנועות ובריאות,ולהקשיב ל"דסקס" שבערב.
ובכן ביום השישי התחילו אצלי סימנים של חוסר מנוחה רוחני.חשתי שמשהו משובש ומיסיונרי קורה סביבי.צליל הגונג שהעיר אותנו וליווה אותנו משך היום לקרא לנו ל"אולם" המדיטציה התחיל להישמע לי כצלילי פעמוני כנסיה או כקריאת מואזין...
ובלילה כשעשיתי מדיטציה התגלה לי שוב מחזה של המרת דת ותחושה חזקה שהייתי פעם באיזשהו גלגול בחיי אישה שכפו עליה להמיר את דתה.חשתי ממש מעין מוות וראיתי שתי ידי אישה מושטות לעברי והיא שואלת אם אני רוצה שתעזור לי .מיד כשנגעה בי התעוררתי מזועזעת מהמחזה.
ואז הגיע הרבי מלובביץ שהייתי פעמיים אצלו ונמניתי בין חסידיו ומשפחתי קשורה אליו ואמר לי"זאת המרת דת ".הבנתי פתאום.ירד לי האסימון.פשוט עברנו טקס המרת דת ללא ידיעתנו,הסכמתנו.נטבלנו רוחנית במימי גנגס שלא קשורים לנשמה היהודית שלנו.
קמתי נסערת וארזתי את המזוודה מתוך כוונה לעזוב.הם הרי אומרים מפורשות שאם אתה רוצה לך מתי שתרצה והם לא יעצרו בעדך.[מעניין אם מישהו יישם זכות זו..]המנהלת נסערה ואמרה לי שאדבר קום עם המורה.אני הגעתי עם המזוודה לשיחה אך שוב הזדעקה מנהלת הקורס שאחזיר אותה שלא יראו אחרים את מה שאני מתעתדת לעשות.
המורה דיברה איתי ואמרה שזהו בדיוק התהליך ואתן לעצמי את הזכות לעבור אותו.
קיבלתי זאת אמרתי בסדר והתנאי היה שלא אגיע בבוקר לתפילה הזרה.
כל פעם שהגעתי לאולם המדיטציה חשתי את חיוכו ונוכחותו של הרבי מימיני ומשמאלי את הרבנית חיה מושקא ובימים הקודמים היתה באה ונוגעת בי מבלי שאדע מי זה .יודעת שזה נשמע הזוי אך כך חשתי,כך דמיינתי כך חוויתי את הדברים.
וביום העשירי מעשר בערב הותרו פיותינו לשיחה כדי להתרגל לרדת לאדמה ולמציאות המחכה לנו בבית וכן לתרום עבור הבאים לקורס הבא כדי שגם הם ייהנו ממה שאנחנו נהנו שעשרת הימים שבהם שהינו וקודמנו ממנו לנו את הקורס.

דווקא המנהלת עודדה אותי לדבר עם אחרות ולהיווכח שרק אני חושבת שמה שאירע בגנגס והתפילות הפריעו לאי מי.היא שוחחה איתי ואני אמרתי לה כמה דברים שרציתי לומר:
1.בני וחברתו רצו לקבל ממני חוות דעת גם עבור חברה צעירים אחרים האם כדאי להם להגיע לוויפסאנה.אמרתי לה האם לדעתי אני אמליץ להם להגיע אם יש תפילה והטבלה ודברים שהם מסתירים ולא מפרסמים באינטרנט ובעצם זאת הונאה בפרסומת.
2.אמרתי לה שהטבילה בגנגס היא המרת דת וכפויה ובמצב של חולשה וחוסר אונים של הנמצאים.היא טענה שלא היה ולא נברא ,אבל שאלתי אחרים וזה היה גם היה.

שוחחתי עם אלו שחוו אתי את החוויה וכן חלקם כלל לא היה מודע לעניין של פעולת הטבילה.חלקם הגדול אמר שאלה סתם מילים של בודהה בשפה זרה ולא ידעו שאלו פסוקי זמרה דתיים[שהמורה הסבירה לי שזה מגיע מספרון דת קטן..[סידור להבדיל].חלק אמרו מה לעשות ,העיקר שלמדנו את המדיטציה שבהחלט היא טובה ואפקטיבית.עובדה שהביאה אותי להתחבר במשנה תוקף לנקודה היהודית שבי.
שוחחתי עם עוד ממנהלי הארגון על תחושותיי.לא קיבלתי תשובות לגבי ההונאה בפרסומת.אמרתי להם שלו באמת זה לכל בני הדתות.מדוע לא הביא מנהלם בשיעוריו דוגמא של רבי עקיבא שאמר לגוי שכל התורה כולה היא "ואהבת לרעך כמוך",אם כבר הוא הטיף לאהבה לזולת ולעשיית טוב.הם טענו שהוא לא מכיר את היהדות ולכן.אם כך אמרתי להם,למה לא נתן למישהו יהודי שילמד אותו או יכתוב לו את החומר שצורה שתתאים ליהודים בארץ..לא היתה תשובה כי כמובן התשובה ברורה.הכוונה היא להפיץ בעולם את תורתו של בודהה בתוך הסוכרייה של מדיטציית וויפסאנה.ניצול ציני של רצון האנשים למדוט ולהתחבר אל עצמם,כדי להפיץ תורה זרה בדרך של כפיה מוסוות .
בערב הגיע המנהלת וביקשה לשאול איך אני חוזרת וקנתה לי בעזרת כרטיס האשראי שלה כרטיס.שילמתי לה ואז אמרה לי קחי את הכסף ובבוקר תני את זה כתרומה לאגודה.בתחילה לא חשבתי אך בבוקר הבנתי...כתבתי לה מכתב שמכיוון שהתרומה היא מתוך כוונה שהבאים אחרי בקורס יהנו"כמוני"מהקורס,הרי שאני עומדת על זכותי לא לתרום למטרה זו ואם אחרי מחשבה צלולה בבית ובדיקה עצמית אחשוב שאני רוצה לתרום למטרה זו הרי את כתובת האגודה אני מכירה ואעשה זאת .
וכמו כן חייבו את כולם להגיע למפגש אחרון והיא הקפידה לומר לי שגם אני אגיע.
אמרתי לעצמי אכבד אותם ואגיע.אך מיד כשהגעתי הבנתי שלא ויתרו על התפילה וקמתי ויצאתי.
כמובן המנהלת נשרכה אחרי.אמרתי לה שברור לה שאני לא הייתי נשארת .היא ביקשה שאחזור מאוחר יותר לשיחה האחרונה,ועמדה בחוץ לחכות לי שאסיים לסגור את מזוודתי...
בדרך אמרה לי שוב רמז שזה תהליך ואני אמרתי לה שזה לא תהליך אלא זה "להיות בן אדם" וכוונתי שהתנהגותה ה"ערמומית" מראה על טיבה וטיבם של הדברים במקום.
לאחר הארוחה שמתי פני סוף סוף לשער אחרי חיבוקים עם הבנות והמנהלת לא הסתכלה יותר לכיווני....
וכשיצאתי סוף סוף לאוויר הבוקר החופשי נשמתי לרווחה וידעתי שאכתב מכתבי זה ואפנה תשומת לב לשטיפת מוח והמרת דת בתוך מדינת ישראל שקורה כ4 פעמים בחודש ,כל פעם שישים איש שהמחצית הם חדשים וכלל אינם יודעים למה הם באים ואחרים אף הם לרוב לא מודעים למשמעות הדברים.
כמה מתוחכם לתת "חינם" קורס שבסופו אינו חינם כי כל הזמן בשיחות מזכירים כמה חשוב לתרום לאחרים ולאגודה כדי שתמשיך להפיץ את הוויפסנה שלמעשה כוללת דת זרה על מנהגיה ופולחניה.

אשמח לתגובתך

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים