מחשבות נוספות 34827
מספר הערות ומחשבות נוספות בנדון:

1. המטוס הרביעי. במטוס הרביעי טמון הפתרון לחידת פשר זהותם של החוטפים, היות וכנראה שבמטוס זה תמצא הקופסה השחורה. במטוסים האחרים אשר התרסקו על מגדלי התאומים ועל בניין הפנטגון לא תמצא הקופסה השחורה.

2. מעשה ברברי ונפשע זה פרץ גבול נוסף בהבנת ובהגדרת האנושות עצמה בשלהי אלף חדש זה, אשר מטבעו יהיה מאופיין בתופעות, כמויות והגדרות 'ללא גבולות'. מעשה זה הינו בבחינת החלוץ לפני המחנה במתן רעיון והשראה למעשים דומים וזהים בעתיד, אשר יתרחשו במקומות אחרים בעולם.
הדבר דומה לריטואל חטיפת המטוסים, אשר בו החלו אירגוני הטרור למן שנות השבעים המוקדמות - ואשר מתקיים למעשה עד עצם ימים אלו.

3. אין לשלול אוטומטית כי ייתכן ומעשה זה נעשה ובוצע בעזרתן העקיפה של קבוצות מתנגדי גלובליזציה קטנות, אשר פתחו בתיאום עמדות ותוכניות פעולה עם גורמים מוסלמיים שונים כתוצאה מטראומת אירועי גנואה הקשים. אין גם לשלול מחשבות, הגורסות כי פיגוע זה בוצע על ידי קבוצות אמריקאיות דומסטיות - הגם שסבירות זו נמוכה ביותר.

4. במידה ומעשה מחריד זה נעשה על ידי בן לאדן ושותפיו, הרי שקרב זה בצורתו הנוכחית כנגד הטרור נדון כנראה לכשלון. דינמיקת חיסולו של בן לאדן עלולה להצמיח עשרה בן לאדן חדשים, וחיסולם של אלו יצמיח מאה נוספים, כבסיפורי הטרגדיה היוונית המוכרים.

5. רק שינוי שיטת ערכי המערב עשוייה לתת תשובה ומענה לאתגרי האיסלם והעולם השלישי במתכונתם הנוכחית. איני רואה כל דרך אחרת, אך יחד עם זאת איני יודע באם המערב ימשיך ויתקרא 'מערב',לאחר שינוי ערכים מתבקש זה. המדובר בדילמה ציבורית ומוסרית קשה ביותר.

א. מאן
בן (יחיד) לאדן 34830
בן-לאדן הוא שילוב של קנאי דתי, לוחם נועז ו... מולטי מיליונר. ותר על אחד המרכיבים הללו, ומה נשאר?
האמנם יש באמתחתך עשרה אחרים תחתיו?

הבעיה היא שמי שיש לו מיליונים רבים, לרוב תעוזתו כלוחם מתקהה משהו (ולפעמים גם קנאותו הדתית), ונדמה לי שגם נכונותו לשפוך את אותם המיליונים על לוחמים נועזים אחרים. ואם תרצה לגייס את המיליונים ממדינות כמו עיראק - הרי יכולתן הכלכלית תלויה לחלוטין ברצונו של המערב (שיקנה מהן נפט). הנפט שלהן מספיק אטרקטיבי, אבל רק עד סף מסוים.
אופס 34832
והאייל הזה הוא אני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים