איפה ה''רוורס'' 3483
אינני פיסיקאי ואיני מתיימר להבין את כל התאוריות, אבל לפי תורת היחסות בגוף בתנועה הזמן עובר לאט יותר מאשר בגוף נייח. אז אם נסעתי מתל אביב לחיפה במהירות 100 קמ"ש וחזרתי באותה מהירות, הרי השעון שלי מפגר לעומת תושבי תל אביב שנשארו בביתם. ברור שההבדל DT הוא זניח אבל אם הייתי עושה מרחק רב יותר במהירות גבוהה יותר השעון שלי היה מאחר יותר.

ואם הייתי נוסע לבאר שבע? אותו סיפור בדיוק. אם הייתי מסובב את מכוניתי מכניס להילוך אחורי, (רוורס) ונוסע לחיפה ? אין שום הבדל. השעון שלי תמיד יאחר יחסית לשעון שנשאר נייח. המהירות חיובית ולכן שעוני יאחר. אם הייתי באמת מוצא את הרוורס הייתי יכול לגרום לכך שהשעון שלי ימהר יחסית לשעון נייח ולמעשה הייתי מגשים מסע לאחור בזמן.

אני חושש שהדבר בילתי אפשרי. בעוד שמסע לעתיד אפשרי הרי מסע לאחור אינו נתפס.
גם הכניסה והיציאה לחור שחור אינה בדיוק מסעת נפשי. על יציאה מחור שחור יש מה לדבר אבל תזדקק לכוחות שכנוע מאוד גדולים כדי להכניס אותי לחור כזה.

ואגב חורים שחורים, אני חושב שיש לי חור שחור קטן מאוד בין המושב הקידמי והאחורי במכוניתי, אחרת קשה לי להסביר לאן נעלמים חבילות הטישו שלי והמים המינרלים שאני משאיר באוטו. לכן כאשר אני מושיט ידי לאחור על מנת לחפש את החפצים הנ"ל אני נזהר לא להכניס את אצבעותי לחורים חשוכים במיוחד. אני אוהב את אצבעותי מאוד.
איפה ה''רוורס'' 3486
הטיעון שלך שם באמצע לא מובן לי.
לפי היחסות שאתה מביא, מהירות גבוהה גורמת לכך שהזמן הסובייקטיבי שלך יהיה איטי מהסביבה. מקובל עלי.
אם נמצא את אותה ''מהירות שלילית'' שאת קיומה הצעת, אנחנו עדיין לא נוכל לחזור לעבר - לפחות לא לעבר שלפני שיצאנו לדרך. ההשפעה תהיה שהזמן הסובייקטיבי יהיה מואץ - לך עברו שעתיים, וכשהפסקת את הנסיעה, אתה רואה שלסביבה עברה רק שעה - כביכול חזרת שעה אחורה. אבל כמו שצויין במאמר, זה מוביל למצב שאתה יכול לחזור אחורה רק עד הרגע שבו יצאת לדרך - אין כאן מסע אמיתי אחורה בזמן.
איפה ה''רוורס'' 3501
אבנר יקר טרחתי עבורך ומצאתי את נוסחת השינוי בזמן בתגובה למהירות באתר:
הנוסחה היא:

T'=T(SQRT(1-(V^2/C^2)) Q
נתעלם מהאות קיו שנועדה לצרכי הדפסה בלבד וחזור על הנוסחה בעיברית:
הזמן בחללית שווה לזמן ה"רגיל" כפול שורש ריבועי של אחד פחות מהירות בריבוע חלקי מהירות האור בריבוע. כדאי מאוד לפתוח את האתר על מנת לראות את הנוסחה וגם אנימציה חביבה שמדגימה את הזמן בחללית.

כדי שהזמן בחללית יהיה שלילי (חזרה בזמן) התוצאה של השורש צריכה להיות שלילית. כמו שאנחנו יודעים זה קצת קשה ויש שיאמרו אף בילתי אפשרי. אולי ניתן להעזר במספרים מורכבים. אם המהירות גדולה ממהירות האור (בלתי אפשרי לפי איינשטין) הרי נקבל ערך שלילי בתוך השורש הריבועי. מעניין מה התוצאה בהנחה שנצליח לעבור את מהירות האור...

אם המהירות שלילית (איפה הרוורס) אפילו בקמ"ש 1 הערך של השורש הריבועי גדול מ 1 ולכן הזמן בחללית יהיה ארוך יותר מאשר הזמן ה"רגיל". פרדוקס תאומים הפוך.

מעניין. בכל אופן יכול להיות שהנוסחה לא מטפלת בכל המיקרים לרבות מהירות גבוהה ממהירות האור ומהירות שלילית. ומצד שני אף לא החזקתי מאיינשטיין. הוא נשאר כיתה ומשקל המוח שלו היה קטן. נו מילא.

יש מקום למחשבה.
איפה ה''רוורס'' 3628
אלברט אינשטיין מעולם לא נשאר כיתה. אי ההצלחה שלו בנושא לימודים היא העובדה שלאחר שסיים את תואר הדוקטורט לא הצליח למצוא עבודה בשום מוסד אקדמי ולכן הלך לעבוד במשרד הפטנטים. אלברט היה אמנם תלמיד עצלן אבל מבריק.
איפה ה''רוורס'' 10218
כנראה שאלוהים לא נוסע רווארס, וכדי להתל בנו הוא שם בנוסחה
V^2
ככה ש
3^2=(-3)^2
ו"אם" תעבור את מהירות האור אתה תעבור לעולם מדומה
i=sqrt(-1)


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים