תפקידה של התקשורת 3487
נדמה לי שקצת התרחקתם מהנושא, שהוא: איך התקשורת מעוותת את ה"מציאות".
ובכן, כיוון שהתקשורת מדווחת על המציאות, במידה רבה היא גם יוצרת אותה. לא רק אני הפוסט-מודרניסט אומר את זה, אלא גם הכותב המכובד - אם הכרוז עם רבין במדי אס.אס לא היה מגיע לידי הטלוויזיה, הוא לעולם לא היה הופך ל"אייטם". מה הפתרון?
אני לא חושב שאפשר לדרוש מערוץ תקשורת כלשהו להיות אובייקטיבי לחלוטין, או להיות מגויס לחלוטין. זה בלתי ראלי וגם לא מוסרי. הפתרון מתחיל מכך שכל קבוצה תיצור לעצמה אמצעי תקשורת שיעבירו את המציאות כמו שהיא רואה אותה. ומה תפקידי הממשלה בדגם הזה: שניים:
1. להבטיח שכל מי שרוצה יוכל לגשת אל המדיה (לשבור את המונופולים של חברות התקשורת ושל האליטות העתונאיות)
2. למנוע הפצה של תכנים מסיתים, שפוגעים בבסיס האידאולוגיה הציונית (=סיבת הקיום של המדינה הזו). למשל: רשאי הימין לטעון שכרוזי רבין לא הופצו ע"י שום גוף ימני רשמי, אבל יש למנוע מהם לקרוא לנקמה אלימה בשמאל עקב כך.
מבט קצר במפה התקשורתית-פוליטית בישראל מגלה, שאף אחד משני תפקודים אלו לא מתקיים אצלנו. אז למה אנחנו מתפלאים שהתקשורת נראית כמו מאפיה שמאלנית שחושבת שיש לה מונופול על האמת העיתונאית האובייקטיבית?
זה תפקידה של התקשורת? 3573
"למנוע הפצה של תכנים מסיתים, שפוגעים בבסיס האידיאולוגיה הציונית"... מה אומר ומה אגיד, רעיון מאוד דמוקרטי...
מה באמת אתה רוצה שהתקשורת תעשה עם ערביי ישראל (שלא ממש ישמחו להצטרף להסתדרות הציונית, ובצדק) ועם כל אחד אחר שלא מזדהה בדבקות עם אותה "אידיאולוגיה ציונית", או שאולי אתה רוצה שהתקשורת תיהיה אובייקטיבית, אבל תשמיע רק את הדעות שנוחות לך !
מישהו שומע אותי? 3701
כבר מתחילת השבוע שהתגובה שלי מונחת בשרת של האייל והיחיד שמגיב למה שכתבתי זה אני בעצמי. מה לא בסדר פה ?
אני רוצה להבין 6285
ואם יותר לי להבין:
לאיזו "אידיאולוגיה ציונית" אתה מתכוון???

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים