שמנים+רזים=עם? 348808
לפי מה שראיתי בטלויזיה ומחויות במילואים, גם אצל המתנחלים היו שמנים ורזים כלומר גם הם עם ומגיעה להם מדינה ולא טרנספר.

האם מישהו כאן יכול לתת רשימה של אישים פלשתינאים מפורסמים בהיסטוריה, להרחיב על האפוסים הפלשתינאים הבולטים ועל תרומת העם הזה על שמניו ורזיו לתרבות העולמית?
שמנים+רזים=עם? 348836
לא כל קבוצה שיש בה שמנים ורזים מגדירה את עצמה כעם. פעם אחרונה שבדקתי ‏1 המתנחלים הגדירו את עצמם כישראלים, ולישראלים יש מדינה. אם המתנחלים מגדירים את עצמם - כמו שאתה טוען - כעם עצמאי, הם מוזמנים מבחינתי להקים על כל השטחים את מדינת יהודה. אני לא בעסק.

ואפשר לשאול מה הקשר של הפיסקה השנייה?

1 מעניין אצל כמה מהמתנחלים ההתנתקות באמת שינתה את פני הדברים. אני מעריך שאצל מעט מאוד.
שמנים+רזים=עם? 348884
הקשר של הפיסקה השנייה הוא שלא מדובר בעם, כי לעם יש מורשת היסטוריה ותרבות המגדירים אותו.
מדובר בערבים שאלמלא הציונות היו חיים היום בחלק הדרומי של סוריה הגדולה ואם היית מספר להם שהם עם פלשתינאי הם היו מתפקעים מצחוק..
שמנים+רזים=עם? 348887
כן, הלאום הפלסטיני התפתח רק בשמונים וחמש השנים האחרונות ‏1, והוא אכן התפתח בגלל הציונות. אבל היום, אחרי כל כך הרבה שנים של חיים משותפים, ויצירת תרבות משותפת (שחלק גדול ממנה באמת קשור לסכסוך עם ישראל), הם כבר לאום.

ועוד שתי הערות:
1. הלאום הישראלי לא מפותח הרבה יותר, וצמח בנסיבות די דומות.
2. למעשה, נושא הפתיל היה היותם של הפלסטינים קבוצה הטרוגנית.

1 יש כאלה שאומרים יותר.
שמנים+רזים=עם? 348888
הפלסטיניים הם עם, אומנם הרגש לאומי שלהם התחיל מאוחר ובמקביל לצמיחה הציונות(אפשר לחשוב שהרגש הלאומי שלנו היה תמיד כל כך חזק, רק ב-‏150 שנה האחרונות צמח העם היהודי כמו שהוא כיום), הם עם כי הם מגדירים את עצמם כעם, כי הם קבוצה של אנשים שיש להם דת משותפת(פחות או יותר), מטרה משותפת(פחות), דגל, וקרקע. ישראל רואה את הפלסטיניים כעם שינתן להם בזמן כל שהוא מדינה, עובדה ישראל מעולם לא צרפה שטחים אלה לתחומה. העם הפלסטיני הוא עם יחסית חדש, שרואה את עצמו כעם משהו כמו 80 שנה, אבל יש עמים עם פחות מאפיינים משותפים, ושהתחילו לראות את עצמם כעם רק בחמישים שנה האחרונות.

אתה פשוט רוצה להתעלם מזה, אז אין עם פלסטיניי. יש רק 5 מליון יהודים ששולטים ב-‏3 מליון פלשטיניים. אין עם, יש אנשים. אנשים שסובלים הרבה יותר ממך. אנשים שמציאות החיים שלהם הרבה יותר גרועה משלך. אנשים כמוך, שמנים רזים, קיצוניים מתונים, חכמים טפשים, יפים מכוערים. אנשים. אנשים שחיים לידך, ואתה שולט בהם.
אולי בגלל זה הם החליטו שיש להם מטרה ושהם עם....
שמנים+רזים=עם? 358551
בגלל הזכות להגדרה עצמית כל קבוצת אנשים שמגדירה את עצמה כעם היא עם.
זה לא באמת משנה אם אנחנו מעריכים את התרבות שלהם, לא מעריכים אותה או בכלל חושבים שאין חיה כזו.
שמנים+רזים=עם? 358558
אדם קם בבוקר ומרגיש שהוא עם...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים