קצוות 351
אני מתנגד נחרץ לפנאטיזם ולהצגה חד-צדדית של סוגיה. זה פשוט לא מועיל.
ובא יוסי גורביץ' ודווקא, להכעיס, מוכיח שאני טועה.
אין ספק שהצגת הדברים של יוסי מעוותת במקצת: הרי לפי הקריטריונים שהוא קובע במאמר זה, פחות או יותר כל מדינות העולם הן מדינות טרור. מקרים כמו אלו שהוא מצטט מההיסטוריה הציונית ניתן, הרי, לצטט מההיסטוריה של כל מדינה ומדינה.

אבל ההבדל הוא מהותי: בארה"ב, לדוגמא, הכירו מזמן בעוולות מסוימות שהם ביצעו במהלך השתלטותם על אדמות מדינתם. בישראל, עד עצם היום הזה, ההיסטוריה הציונית הרשמית צחה כשלג וברה כלבנה: לא עשינו כלום, הרביצו לנו, התעללו בנו, ואנחנו רק הגנו על זכיותינו המקופחות.

נו באמת, שי, לא הגיע הזמן להתבגר? לא הגיע הזמן שמדינת ישראל תכיר בעובדה שהיא דרסה על עקרונות רבים שהיא מחזיקה כמקודשים במהלך שנותיה (ובעיקר שנות הקמתה ומלחמותיה)? או שהיא דרכה בעוז על אלו שכבר היו פה כשאנחנו הגענו?
אני בכלל לא רוצה להיכנס לדיון עם הנושא רע או טוב - יכול להיות שלא הייתה דרך אחרת. אבל לפחות להעלות את הנושא על השולחן ולהסתכל בעובדות כמו שהן, לפחות את זה אנחנו חייבים לעצמנו.

לכן חשוב מאמרו של יוסי - כיוון שהוא מנסה לבצע ניקוי מסוים של שטיפת המוח האינטנסיבית שעברנו כולנו כילדים, ושבמידה רבה אנחנו עוברים עד היום.
כה לחי!
קצוות 354
למיטב ידיעתי, דנמרק מעולם לא ביצעה שום דבר הקרוב לפשעי מלחמה (אלא אם אתה רוצה לחזור לתקופה הויקינגית...), וכנ''ל גם נורווגיה, קנדה, והולנד.
קצוות 357
נורווגיה אחראית להסכמי אוסלו.

אם זה לא פשע מלחמה...
קצוות 360
קנדה טבחה בבני משפחת בולדווין בעקבות החזקתם בשבי של טרנס ופיליפ, אבל זה לא הקטע.
קצוות 362
הרי לכל כלל, יוסי, יש יוצא מן הכלל. תסכים איתי שמרבית מדינות העולם יוגדרו כמדינות טרור, נכון? כולל ארה"ב עצמה? אין טעם להיכנס לדקדוקי עניות - את המסר העברת, אז להתעקש שהוא נכון לקוצו של יוד לאו דווקא ייסע בהטמעתו.
קצוות 364
חלק גדול ממדינות העולם ביצעו פשעי מלחמה בשלב זה או אחר של קיומן. מעטות מהן ממשיכות להצדיק את המעשים הללו, ולראות בהם הכרח בל יגונה, ומדינות מערביות מקפידות להבהיר לאנשיהן איזה גבולות אין לעבור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים