הפיל שבחדר 352963
מבין אלו שדעתם על מערכת המשפט בארץ השתנתה, 4 מדווחים שהערכתם גברה, ו- 139 שהיא ירדה. 97%.

מותר לשאול למה?
הפיל שבחדר 352997
אני יכול להעיד שהערכתי ירדה מגבוהה לבינונית בשל הגילוים בשנים האחרונות על התנהגויות לא ראויות של שופטים. החל בשתי השופטות שהפרשות אודותיהן התפרסמו לאחרונה (שינוי הפרוטוקולים והמעקב אחר הבעל); דרך גילויים על התנהגות פחות ראויה (שמעתי בגל"צ בשבוע שעבר שהשופט חשין ביקש לאחרונה לא להופיע בבית המשפט בתיק בו הוא נתבע ואחד מנימוקיו היה מעמדו כשופט. אני הייתי מעדיף שכשופט ישים את עצמו במיוחד כאחד האדם בעניין שכזה) וכלה בתחקירים לא מחמיאים על שופטים במערכת המשפט, בראשם טענות נגד השופט ברק, אך גם נגד שופטים אחרים. ברור לי שהתחקירים הללו נכתבו על ידי אנשים שאינם מחבבים את מערכת המשפט בצורתה הנוכחית, בלשון המעטה, אולם נראה לי על פניו שההאשמות המופיעות שם אינן נטולות בסיס, והעובדה שמערכת המשפט בוחרת לענות בשתיקה רועמת (אהרון ברק: "הדברים אינם ראויים לתגובה") פוגמת בהערכתי כלפיה. גם הסירוב לשתף פעולה עם משוב השופטים נראה לי מוגזם ופוגע יותר מאשר מונע פגיעה בכבוד השופטים.

נראה לי כאילו הרשות השופטת מסתגרת במגננה שלדעתי יותר פוגעת בה מאשר תורמת לה. אני חושב שמקור התהליך בשילוב של "אובדן הבושה" שמצרף גורמים המעוניינים בהחלשת מערכת המשפט יחד עם גורמים שמצביעים על חוֹלייה של המערכת עם תגובת נגד ל"פוטש השקט" של אהרון ברק המתבצע על ידי האקטיביזם המשפטי.

מה יהיה? איך זה יגמר? לא יודע.
הפיל שבחדר 356268
זו הסיבה שלי: תגובה 332521
הפיל שבחדר 356274
ומדוע זה מוריד את הערכתך לבית המשפט? אתה רוצה ללמד את השופט איך שופטים? אם הוא שיקר, כנראה שזה החוק.
הפיל שבחדר 356296
אותי דווקא מדאיגה העובדה שיש 48 אנשים שיש להם הערכה גבוהה למערכת המשפט ורק 116 יש להם הערכה נמוכה.

למזלינו, הציבור באייל איננו משקף, ובשקלול של הערבים, החרדים והרוסים נמצא שההערכה כלפי מערכת המשפט אמנם גבוהה מאוד לעומת מה שמגיע לה, אבל סבירה בהנתן הנסיבות.
הפיל שבחדר 356321
לא הבנתי שום דבר מדבריך במיוחד מהמשפט הבהיר ורב המשמעות-''בהנתן הנסיבות''.
הפיל שבחדר 356371
הצורך של האנשים להאמין שהכל בסדר, רמת החינוך הקלוקלת במדינת ישראל, הגיבוי שהתקשורת נותנת למערכת המשפט למרות שרוב הכתבים יודעים שהמלך עירום.
הפיל שבחדר 356809
"רוב הכתבים" ? מה יהיה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים