יש לי הרבה סרטי פולחן, 357766
ורובם ("ביג ליבובסקי", "הנסיכה הקסומה" ו"מונטי פייטון") גם נמצאים בסקר. אבל שני סרטי הפולחן הגדולים ביותר שלי, ושני סרטים מופתיים בכלליות, דווקא לא נמצאים בה.

הסרט הראשון הוא "spaceballs", או בעברית, "שיגעון בחלל". סרט כל כך אינפנטילי, גרוטסקי וכל כך מצחיק, שאני לא מבין איך הוא בכלל לא ברשימה. מל ברוקס בסרטו הטוב ביותר יחד עם "חרדות".

הסרט השני הוא "cube", סרט קנדי בבמויו של וינסנט נטלי (אני חושב שהוא הוקרן בארץ לפני כמה שנים, תחת השם "קיוב", אבל אין לי כוח לבדוק עכשיו). "cube" הוא ללא ספק אחד מהסרטים המפחידים ביותר שראיתי בחיי (יחד עם "הזבוב" של קרוננברג, אבל זה לא העניין). שלא תבינו לא נכון, זה לא סרט אימה, ובטח שלא סרט אימה טראשי כמו "צעקה" או "אני יודע מה עשית בקיץ האחרון", זה סרט מדע בדיוני סוחף, קלאסטרופובי, מלא באווירה לירית מהפנטת, משוחק נפלא (למרות שיש אנשים רבים באתר מסויים שלא יסכימו איתי לגבי זה) ונשאר איתי הרבה זמן אחרי שהכתוביות ריצדוט על המסר. סרט כמעט מושלם, שלדעתי לא קיבל את היחס המגיע לו מהקונצזוס
יש לי הרבה סרטי פולחן, 357770
מה באמת כל כך מצחיק בספייסבולז? אני זוכר שראיתי אותו והסצינה היחידה שבה ממש גיחכתי הייתה הפארודיה על הנוסע השמיני המזמר. גם זה לא היה כל כך מצחיק.
יש לי הרבה סרטי פולחן, 357805
בעוד ש Spaceballs עונה על לפחות חלק מהמאפיינים של סרט פולחן, מה עושה את Cube לכזה? יש לו מעריצים שמצטטים שורות מחץ מתוכו? עושים לו הקרנות מיוחדות למעריצים? מה כל כך פולחני בו?
זה נכון שהוא לא סרט שמצטטים ממנו שורות כמו "spaceballs" 357919
אבל הוא כן סרט שאני והחברים שלי ראינו שוב ושוב ושוב ושוב ועוד המון פעמים. אני אישית ראיתי אותו כבר 7 פעמים בדיוידי, והיד עוד נטוייה. שלא לדבר על כך שהוא סרט נפלא. מבחינתי, זה מספיק כדיי להיחשב אצלי כסרט פולחן.
זה נכון שהוא לא סרט שמצטטים ממנו שורות כמו "spaceballs" 360605
הממ. אני אישית לא מסוגלת לראות אותו יותר מפעם אחת (ואני מחובבי הצפיה החוזרת ונשנית בסרטים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים