כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359604
איזה קטע שהוא תכנן להכנס לכנסת דווקא דרך מפלגת יחד.

כנראה שהוא בנה על זה שהפודל ירדם על המשמר...
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359623
"דווקא דרך יחד"? אלא איזו מפלגה מתאימה יותר לכך? איזו מפלגה מספיק קיצונית כדי להסכים לתת לפעיל אש"ף מוכר להתפקד לשורותיה, ומצד שני בעלת סיכוי להכנס לקואליציה ולהשפיע משם או, למצער, להשתתף בדיוני ועדת חוץ ובטחון?
דרך אגב, גם אם הוא היה נבחר לכנסת, הוא לא הראשון שמייצג אינטרסים זרים: אחמד טיבי היה שנים רבות יועצו של יאסר עראפאת, ואילו עזמי בשארה מבקר קבוע בדמשק "להתיעצויות".
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359636
אני חושב שאתה קצת מגזים בהערכתך את כוחה של יחד. יוסי שריד, בתגובה אופיינית, אמר כי נראה לו שהאיש הוא ''מרגל גרוע אם הוא ניסה להכנס באמצעות מרצ לפוליטיקה, הוא היה צריך להשתלב במפלגה שמשפיעה יותר''. לא אוסיף מילה על דבריו.

אני גם לא כל כך מסכים איתך לגבי הקיצוניות של המפלגה עד כדי הכנסת מרגל איראני לכנסת. בל נשכח שבניגוד למפלגתו של בשארה, מרצ היא מפלגה ציונית. עד הדרך שבה היא בוחרת לממש את הציונות הזו ניתן להתווכח, אבל המטרה היא אותה מטרה.
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359679
א. מרצ היא מפלגת השמאל הקיצונית ביותר שעדיין יש לה סיכוי להיכלל בקואליציה, בניגוד לבשארה, טיבי וכו'. גם אם הם לא בקואליציה, יש להם באופן קבוע ייצוג בועדת חו''ב.
ב. אמנם מרצ לא מספיק אנטי-ציונית כדי להכניס - מדעת - מרגל איראני לכנסת, אבל עובדה שלא הפריע להם שהנ''ל הורשע בחברות בארגון טרור.
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359688
אם אתה באמת מחפש תסריט, נסה את זה:
מצטרף למרץ, נהיה פעיל ופוקד מצליח, אחר כך עובר למפלגה יותר "פרווה" כמו עבודה או קדימה, כנדוניה מביא עימו את פקודיו ואת המנגנון שלו ( מין קבלן קולות כזה). לקראת הבחירות הבאות נהיה "ראש מטה המגזר הערבי" בקדימה ומשם עובר לליכוד כמקורב של לנדאו ("אני מכיר אותו שנים רבות"). בתור פרס מתמנה לסמנכ"ל חברה ממשלתית, עם דלת פתוחה לשר האוצר. בתשובה לשאלות על עברו אומר "הנסיבות השתנו, אני מאמין בשלום של לנדאו" וגם "גם פייגלין הורשע בהשתתפות באירגון טרור"‏1. לנדאו בתגובה "אני קורא לשיוויון זכויות לכל אדם מצהיר על נאמנותו למדינה. אין איפה ואיפה."

1 אני יודע, אבל עד שיגמרו כולם להסביר מה ההבדלים, כבר פייגלין מגיע לקראת הפרימרייז לסולחה בכפר ומכריז "תורת ישראל מכירה בזכויות גרי התושב הנאמנים".
עוד אחד שמייצג אינטרסים זרים: 359690
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359764
אני חושב שכל מפלגה ''תסכים'' לתת לפעיל אש''ף מוכר להתפקד לשורותיה. לא בדיוק בודקים בציציות של מי שמסכים לשלם דמי חבר. מכאן ועד להפיכתו לחבר כנסת, או אפילו לגורם משפיע במפלגה, הדרך כל כך ארוכה שזה די משעשע.
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359851
לא קראת את השרשור מתחילתו, בתגובה 359604 תמה המגיב מדוע דווקא בחרו האיראנים במפלגת מרצ, כפלטפורמה להכנסת מרגל כח"כ, התגובה שלי מסבירה את הרציונל בכך שזו המפלגה המתאימה ביותר, היא לא באה לנבא את סיכויי ההצלחה כשלעצמם, אלא מול מפלגות אחרות.
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359624
כולם רדומים. לפעמים נדמה שחברי הכנסת הערביים עטופים כאתרוג ומותר להם לומר את מה שלאחרים אסור.
כלב השמירה של הדמוקרטיה? 359644
אכן, במסגרת חסינותם כחברי כנסת, מותר להם לומר יותר מאשר מותר לאחרים שאינם חברי כנסת. כל זמן שהחסינות הזו היא שוויונית לכל חברי הכנסת, מה לנו כי נלין?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים