בבל''ת 3605
1. היחס שהיה כאן בשנות החמישים לעולי מדינות אסיה וצפון אפריקה היה זילזול מוחלט בהם ובתרבות שלהם ולא רק במנהגי קילוף הביצים.
2. הימין החליף את השמאל בשלטון במדינה לא רק בגלל שהוא קיבל את תמיכת אותו ציבור מקופח אלא גם בגלל מחדלי מלחמת יום כיפור ופרשות השחיתות הנפוצות (ביניהם זו שהביאה לסיום המוקדם של ממשלת השמאל אותה החליף).
3. נכון מחיאות כפיים והתלהבות סוחפת הביאו לשילטון משטרים אפלים לא אחת. שחיתויות וזילזול בחוק בחסות השלטון לעומת זאת גרמו אח ורק שיגשוג ואושר (לשיכבה השלטת בלבד כמובן).
4. לצערי עד היום ישנם גילויי אפליה כלפי אותם אנשים. אמנם היום האפליה מוסווית יותר כלומר לא יוצאי מדינות ערב הם המקופחים, רק השכונות או עיירות הפיתוח בהן הם גרים. לא מהמרוקאים נמנעת הכניסה למועדונים הנחשקים בעיר הגדולה רק מהארסים בעלי החזות המזרחית והמבטא.

עד שלא יבין המחנה המכנה את עצמו שמאל את טעויותיו לא תהיה לא עדנה. התיקו הפוליטי בעינו ישאר ומפלגות כמו ש"ס שיזנבו בו ובמחנה המכנה עצמו ימין ללא הרף יהוו את לשון המאזניים.

מי יודע אולי פעם תשבנה בארצנו הקטנטונת שתי מדינות זו לצד זו אחת מימין ואחת משמאל אחת ממזרח ואחת ממערב ותשקוט הארץ 40 שניות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים