על עיתונאים 360857
1) שמעתי את התוצאות בגל"ץ. פאדיחה לעיתונאים. הם התווכחו ביניהם אם הרשימה שמוקראת היא של המקומות או של התוצאות. הייתי מצפה שיבינו קצת יותר במה שהם מסקרים.

2) הארץ שמחים לאיד על כך שחלק מהמורדים לא בפנים. הם שכחו לציין ששניים מאלו שעפו החוצה (ושישה היו חייבים לעוף בגלל השיטה) היו לא מורדים (גילה גמליאל וענבל גבריאלי) כאשר מבין ספסלי השורה השנייה בליכוד היו רק שניים כאלו. כל השאר עברו לקדימה. כלומר, הליכוד הביע אמון מוחלט במורדים.

3) חבל לי על אהוד יתום. אבל מי שחושב שמקום 32 איננו ריאלי, ראוי באמת שלא יהיה ברשימת הליכוד לכנסת.
על עיתונאים 360858
תיקון קטן - דניאל בן לולו לא היה מורד וכן נכנס. עדיין, מסקנתי בתוקף.
על עיתונאים 360860
אני תוהה מה לדעתך היה צריך לקרות כדי לשכנע אותך שהליכוד לא הביע אמון מוחלט במורדים. גבריאלי במקום הראשון?
ברור שיש תומכים למורדים בליכוד, ולכן הם לא עפו לגמרי - אבל הם גם לא כבשו את ראש הליכוד, למרות שהם הציגו את עצמם כשומרי האמונים של הליכוד. המרכז אמר להם שעם כל הכבוד, הם היו וישארו בספסלים האחוריים.
על עיתונאים 360862
לצערינו, המדינה לא מתנהלת על פי התורה ולכן יש עיסוק בהמון נושאים, ולא רק בענייני ביטחון. אי לכך, נושא המרידה איננו הנושא היחיד.

את ח"כי הליכוד (בלי ביבי וסילבן) אפשר לחלק לשתי קבוצות:
ותיקים:
1) מיכאל איתן
2) רובי ריבלין
3) דני נווה
4) יובל שטייניץ
5) לימור לבנת
6) ישראל כץ
7) עוזי לנדאו
8) נעמי בלומנטל
9) דוד לוי
10) איוב קרא

וחדשים:
1) כחלון
2) ארדן
3) סער
4) בן לולו
5) חיים כץ
6) לאה נס
7) גבריאלי
8) חזן
9) גילה גמליאל
10) גורולובסקי
11) מיכאל רצון
12) אהוד יתום

בנוסף יש את אנשי ישראל בעלייה (אדלשטיין ושרנסקי)

הבה נראה מה קרה:

א) מבין הוותיקים נשרו רק שניים: דוד לוי ואיוב קרא. שניהם לא נשרו בגלל היותם מורדים אלא מסיבות אחרות. האם אתה מייחס את נשירתם להיותם מורדים?

ב) מבין העולים לא הזיק לאדלשטיין היותו מורד. להיפך.

ג) מבין 12 החדשים: 8 היו מורדים ו 4 לא היו מורדים (מכל הגוונים - תומכת התנתשות ושלושה מתנגדים ברמות שונות של פעילות נגד). חציים בפנים וחציים בחוץ. חצי במורדים וחצי לא במורדים. כל אלו שבפנים הם מתנגדי התנתקות.

אז מה היה צריך לקרות כדי שאני אומר שהמורדים הוכו? היו צריכים כמה פורשים להשאר בליכוד ולנצח את המורדים.
על עיתונאים 360878
לא שאלתי מה צריך לקרות כדי שתאמר שהמורדים הוכו. שאלתי מה צריך היה לקרות כדי שלא תגיד שהמרכז נתן בהם אמון מלא. ממה שאני רואה, המרכז לא ממש החלטי לגביהם, עם נטייה לכיוון הפגיעה בהם.
על עיתונאים 360986
לדעתי, המרכז העלם מהמרידה ודן כל אחד לגופו ללא קשר למרידה. מתנגדי ההתנגדות בחרו באנשים שהתנגדו להתנתקות ללא קשר למרידה (רובי ריבלין, בן לולו, שרנסקי), החברתיים בחרו בחברתיים (כחלון, חיים כץ) ללא קשר למרידה, וכך הלאה.
על עיתונאים 360864
אולי אתה מסתכל על עוזי לנדאו באמרך שהמורדים נשארו בספסלים האחוריים, אבל בכך אתה מתעלם מהמקום הראשון - כחלון, שהיה עוזרו של לנדאו עד לפני 4 שנים ונחשב האיש המובהק שלו במרכז.

הסיבה להתדרדרותו של לנדאו אינה אידיאולוגית. היא בעיקר משום שלנדאו לא יודע לעשות פוליטיקה מספיק טובה. שמעתי חברי מרכז מדברים אתמול, ומלינים על כך שלנדאו, בארבע השנים האחרונות, לא טרח להתקשר אליהם, לשאול בשלומם, בצורכיהם וברצונותיהם. כחלון כן. פוליטיקה נטו, נטול אידיאולוגיה.
על עיתונאים 361477
"מאיר אינדור מהפעילים המרכזיים של המחנה הלאומי החוץ פרלמנטרי קורא לסייע לחברי כנסת שנדחקו מהליכוד החוצה על ידי מחנה שרון וזאת בשל נאמנותם לדרך אידיאולוגית.

אינדור אומר ביומן הצהרים של ערוץ 7 כי למרות שבתקשורת מייחסים את הנצחון בפריימריז ל'מתנגדי ההתנתקות', דוקא "החוזה שמחנה שרון הוציא נגד הגרעין הקשה של המתנגדים- פעל, ונבחרו לראש הרשימה כאלה שהיו 'בסדר' עם כל הצדדים"" http://www.a7.org/news.php?id=136413
על עיתונאים 361499
אני חושב שהוא טועה פעמיים:

1) בפרשנות שלו. אלו שהודחו הודחו ללא קשר להתנתקות ולהיותם מורדים.
2) אמירת הדברים אינה מקדמת אותו במאום. נהפוך הוא. בשביל מה הוא אומר את הדברים ואפילו היו נכונים? מה הוא מרוויח מזה? שמעכשיו חברי כנסת יתכופפו בפני השמאלנים כי לא כדאי להיות נאמן.

אבל מה אני מבין בפוליטיקה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים